sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Profiliga XIII - Miroslav Cingel vs Alexander Olejnik

ProfiligaLogoĎalší skvelý zápas na bystrickej Profilige XIII zvedú Miroslav "Cingi" Cingel a Alexander Olejnik. Kto pozná aspoň jedného z nich, očakáva super zápas, kto pozná oboch, nevie sa dočkať soboty.

 "Cingiho" posledné dva zápasy neboli vôbec ľahké. Najprv kvalitný Ukrajinec, Sergej Papuša na Hanuman Cupe 17 a potom prekvapivo dobrý Rafaelle Vittale, s ktorým mal kopec práce v Žiline. Miro oba zápasy vyhral, ale trápil sa, prekvapivo, viac s Vittalem ako s Papušom

Olejnik je asi kvalitnejší bojovník ako každý, ktorý kedy proti Mirovi stál - 27 ročný Ukrajinec ovenčený medailami z amatérskych Majstrovstiev Európy aj Sveta, víťaz Tatneft Cupu z roku 2011, alebo turnaja KOK z roku 2012.

Miroslav CingelAlexander OlejnikPorazil napríklad Dmitrija Šakutu, "Semtexa" Braana, alebo Alexandra Stecurenka. Je odolný, technicky dobre pripravený a fyzicky akurát stavaný na poloťažkú váhu. Nie je to KO špecialista, skôr sa snaží bodovať, stále pracovať a preberať útoky. Má radšej viac priestoru a nevonia mu konštantný tlak súpera. To by mohla byť voda na Mirov mlyn.

Cingel totiž dokáže tlačiť celý zápas, má dobrú obranu, je rýchlejší a údery má silnejšie. Pokiaľ Miro vydrží šlapať celé tri kolá, zasahovať rukami a kopmi a dá si pozor na klinč, dokáže Ukrajinca poraziť. Bol by to pre neho významný posun v kariére, Olejnik je totiž známe meno a výhra nad ním už niečo znamená. Držím Mirovi palce, verím že je dobre pripravený a v Bystrici nám predvedie bezchybný výkon.