sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Profiliga XIII - Marcel Jáger vs Tomáš Šenkýr

ProfiligaLogoTento zápas bol dohodnutý na poslednú chvíľu, ale pre slovenského fanúšika je to neuveriteľná bomba. Marcel Jáger a Tomáš Šenkýr sa v Bystrici postavia proti sebe v zápase na tri kolá podľa pravidiel K-1!

Priznám sa, váhy okolo 80kg sú pre mňa najzaujímavejšie. Bojovníci sú niekde na polceste medzi rýchlosťou stredných a silou ťažkých váh. Zápasy bývajú kvalitné, nechýbajú počítania a knockouty.

Vyššie povedané platí pre oboch aktérov tohto zápasu. Marcel "Pleco" Jáger je 31 ročný bojovník "stajne" Eastern Beasts. Jeho výkony sú v poslednej dobe, žiaľ, nevyrovnané a nezodpovedajú jeho schopnostiam.

Senkyr vs Jager 600

V marci prehral s Pavlom Turukom v superfajte turnaja W5. Po dvoch kolách odišiel kondične a dobojval s vypätím všetkých síl. Na Youngbloode vo Veľkom Krtíši s prehľadom porazil Petra Skovajsu, dobre si rozdelil sily, využil svoje skúsenosti a hladko vyhral. To sú dve tváre Marcela Jágera.
Je mi jasné, že Turuk a Skovajsa sú výkonnostne rozdielni bojovníci, ale v tých zápasoch je vidieť rozdiely medzi výhrou a prehrou. Marcel chce vyhrať každý zápas, ale nie na každého súpera vie zareagovať správne. Keď bude počúvať rady trénera a zapracuje na kondičke, som si istý, že toho dokáže oveľa viac ako sme u neho videli. Ja dúfam, že to bude čo najskôr a uvidíme ho opäť v skvelej forme a víťaziť! 

Tomáš "Šeňo" Šenkýr po pauze spôsobenej zranením opäť zápasí. Posledné tri zápasy vyhral pred limitom, ako je to u neho zvykom. Bojuje tvrdo a agresívne, má obrovskú silu, šlape naplno od prvého gongu. Slabšou stránkou bola kondícia, pokiaľ súper ustál prvotný tlak, Tomáš stratil paru, prepadával do úderov a bol terčom. Myslím, že teraz na tom bude lepšie, ale zatiaľ sme ho videli zájsť len do druhého kola.
Tomáš nikdy nechce vyhrať zápas na body, nekalkuluje, netaktizuje. Tréneri z toho budú asi trocha na nervy, ale diváci takéto nasadenie majú radi a očakávajú koniec pred limitom.

Bude to zaujímavý zápas. Obaja bojovníci sa dobre poznajú, vedia čo môžu od seba očakávať, tréneri pripravia správne taktiky. Bude len na Marcelovi a na Tomášovi ako sa s tým popasujú.