sob07212018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

MAX Muay Thai, skvelý turnaj s hlúpym koncom

MaxMuayThaiV pondelok sme mohli sledovať priamy prenos z prvého turnaja novej série turnajov MAX Muay Thai. Na programe bola malá pyramída a štyri superfajty s najväčšími hviezdami tejto organizácie. Všetko by bolo super, nebyť "zápasu" Buakawa, ktorý je tvárou MAX Muay Thai.

Poznáte Thai Fight? Fajn, MAX Muay Thai je to isté v bledomodrom. Preto sa s nimi Thai Fight aj súdi o 100 mega Bathov. Thai Fight tvrdí, že konkurencia im ukradla nápad stavať najlepších Thajcov proti zahraničným bojovníkom. To pôsobí trocha divne, stačí si spomenúť na "Thailand vs Challenger".
Rozumnejšie vyzerá to, že MAX Muay Thai vraj používa copyrightované materiály Thai Fightu na propagáciu a vraj sa zastrešoval Thai Fightom ako ich súčasťou. Hovoriť si môžu čo chcú, mne to pripadá tak, že ide hlavne o Buakawa.

Buakaw, predtým známy ako Por. Pramuk, toho času Benchamek, bol najväčšou hviezdou Thai Fightu a stále s nimi má zmluvu platnú do konca (?) roku 2014. To znamená, že nemôže bojovať mimo ich organizácie. Právnici MAX Muay Thai hľadali cestu ako s tou zmluvou vybabrať. Najprv sa hovorilo o zápase podľa pravidiel K-1 MAX, potom dokonca o tom, že zápas nebudú bodovať rozhodcovia ale diváci, ale tieto triky nevyšli. Ostalo teda to, čo Buakaw už skúsil začiatkom roka v Kambodži - exhibičný zápas.

Namiesto ozajstného boja sme v Pondelok videli niečo na štýl amerického wrestlingu. Najprv desaťminút parádneho Wai Krhu, pri ktorom Malik Watson, Buakawow súper, zdatne sekundoval najväčšej Thajskej hviezde. "Zápas" bol ale ešte väčšie divadlo, Malik išiel na pol plynu, Buakaw pomaly pridával a poslal ho pár krát k zemi. Celé sa to skončilo v druhom kole. Blbý koniec parádneho turnaja.

Nebyť tejto frašky, bolo by všetko super. Malú pyramídu vyhral Andrej Kulebin, ktorý je opäť v skvelej forme. Najprv porazil Jose Mendoncu na body a vo finále Petchasawina z Thajska parádnym highkickom v druhom kole. 

V superfajtoch Pracha remizoval so skvelým Enrikom Kehlom, Kem Sitsongpeenong vyhral na body nad Dylanom Salvadorom a Duochoenlek vyhral TKO nad Marchankom Kirylom

Promo bolo silné, organizácia dobrá, šou výborná. Tak isto ako Thai Fight. Prečo teda nová organizácia? Nuž, na trhu je priestor. Thai Fight začal dobre, potom ale začali proti silným Thajcom stavať "lopaty". Pozrite si ich posledné turnaje, nebudete tam poznať veľa "farangov". TOP Kingboxing, hlavný sponzor MAX Muay Thai, si teda vyrobili vlastnú organizáciu, okopírovali Thai Fight s tým rozdielom že chcú stavať vyrovnanejšie zápasy. "Skvelý" biznis plán...

V hlave mi vŕtalo, prečo vlastne angažovali Buakawa, keď chlapec má ešte rok a pol zmluvu s konkurenciou. Došlo mi:

Prípadne sa pozrite sem, alebo sem. Buakaw je v Thajsku celebrita, fotí pre módny časopis, ukazuje sa na módnych prehliadkach, hrá v reklamách atď. Zjavne sa im oplatí ho ukradnúť konkurencii aj za cenu, že rok a pol bude v ringu len hrať divadlo a nie naozaj zápasiť. Mne to ako dobrý nápad nepripadá ani náhodou.