sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Youngblood 19 Nové Mesto nad Váhom - reportáž

yb19 bannerV sobotu, 13. apríla sme sa boli pozrieť v Novom Meste nad Váhom, kde v miestnej Športovej hale Rasťo Fraňo a jeho Cerberos Gym usporiadali devätnáste pokračovanie série Youngblood. 

 

Na programe bolo 13 zápasov, jeden podľa pravidiel K-1, dva MMA a zvyšok Muay Thai. Diváci, ktorých bolo dokopy vyše 700, spravili veľmi peknú atmosféru, parádne povzbudzovali domácich borcov. Oddýchnuť si mohli len v dvoch zápasoch, kde nebojovali domáci bojovníci. Chalanom z Nového Mesta sa doma musí pred takým publikom búchať výborne. 

Za zmienku určite stojí výkon moderátora, Tomáša Slamku, ktorý zvládol svoju prácu naozaj výborne. Ako rozhodca a človek, ktorý sa okolo bojových športov pohybuje roky má správny background a osobné kontakty, ktoré mu pomáhajú fundovane podať informácie, ktoré divák potrebuje. Vyzerá to tak, že nám na Slovensku vyrástol človek, ktorý dokáže túto prácu robiť kvalitne. Musím povedať, že konečne!

Gala je ale o zápasoch, tak sa im povenujme:

1. -71kg, Muay Thai, 3x2 min
René Kopúnec (Cerberos Gym NMnV) vs Štefan Tobiáš (Piahan Gym Púchov)

Dobrý zápas na úvod - začalo sa v dobrom tempe, aktívnejší bol Tobiáš, stále útočil. Domáci borec držal dobrý dvoják a snažil sa kontrovať. Prvé dve kolá boli celkom vyrovnané, rozhodlo tretie, v ktorom odišiel borec z Púchova na kondičku, takže zápas na svoju stranu strhol domáci, René Kopúnec.
Víťaz: René Kopúnec 3:0 na body

2. -77kg, MMA, 2x3 min
Dominik Ondriška (Cerberos Gym NMnV) vs Lukáš Zajac (Fight Gym Bánovce nad Bebravou)

V postoji sa dlho nebojovalo, Ondriška trafil dobrú dvojku, po ktorej išiel Zajac na zem, kde sa mu Ondriška dokázal dostať do full mountu a zasypával ho údermi. Zajac sa kryl, ale keď údery začali prechádzať, tak sa pod ním otočil na chrbát, čo Ondriška využil, chytil škrtenie a utiahol ho, až súper odklepal. Bojovalo sa presne minútu.
Víťaz: Dominik Ondriška škrtením v 1. kole

YB19 1

Dominik Ondriška vs Lukáš Zajac

3. -81kg, Muay Thai, 3x2 min
Radoslav Petkov (Cerberos Gym NMnV) vs Kamil Baláž (Piahan Gym Púchov)

Zaujímavý zápas, v ktorom sa víťazstvo prelievalo z jednej strany na druhú. Najprv v prvom kole trafil Petkov parádny roundkick, po ktorom išiel Baláž k zemi, ale Rado mu, už kľačiacemu, pridal úder na zátylok. Namiesto počítania súpera prišiel domáci borec, vďaka nepovolenej technike, o bod.
Druhé kolo bolo pre Petkova. Po preťahovaní v klinči si začal Baláž naprávať chránič na nohe, ale presne s rozhodcovým pokynim STOP Rado kopol skloneného súpera do hlavy a poslal do počítania.
V treťom kole už žiadne bodové zrážky neboli, tak ako v predchádzajúcich kolách sa veľa klinčovalo, padalo kopec kolien, zápas sa kúskoval.
Výsledok sa rozhodoval na body, jeden bodový videl vyhrať roh červený, druhý zase roh modrý, ja som videl remízu a tak zápas aj skončil
Remíza

4. +91kg, Muay Thai, 3x2 min
Tomáš Janso (Cerberos Gym NMnV) vs Jozef Ríša (Fire Gym BB)

Ríšu sme v ringu nevideli štyri roky, bol som teda zvedavý v akej forme sa predstaví. Na borcovi z Bystrce bolo vidieť že skúsenosti sú na jeho strane, bol istejší v útokoch, striedal boxerské údery s kopmi a lakťami, v klinči bol tiež lepší. Jansova chvíľa prišla na konci prvého kola, keď údermi zatlačil súpera do rohu a trafil pár dobrých úderov a koleno. Žiaľ pre neho, príliš sa predkláňal, čo využil Ríša, chytal mu hlavu a kopal kolená.
V druhom kole dostal Bystričan Tomáša pod tlak, v rohu ho zasypal údermi, lakťami a kolenami, až ho rozhodca musel počítať. Janso bol počítaný aj na konci tretieho kola, ale vydržal a prehral len na body.
Ríša vyhral jasne, ale Janso ustál mocnú bitku, takže veľký rešpekt.
Víťaz: Jozef Ríša 3:0 na body

YB19 2

Tomáš Janso vs Jozef Ríša

5. -75kg, Muay Thai, 3x2 min
Patrik Janščo (Clinching Boxers BA) vs Peter Vozár (Fire Gym BB)

Veľmi pekný zápas, v parádnom tempe. Vozár veľmi rýchly, bojoval väčšinou z ústupu. Vo chvíľach, keď zaútočil, rozdal rany a stihol sa stiahnuť skôr ako inkasoval. Pri niektorých jeho únikoch mi celkom zatrnulo, lebo nechýbalo veľa aby inkasoval nepríjemné údery. Našťastie pre Vozára nič také sa nestalo.
Janščo sa snažil skracovať vzdialenosť a chytiť súpera do klinča, v ktorom je Vozár dosť márny, ale ten mu to nedovolil a stále bodoval z ústupu.
Zápas nakoniec vyhral Vozár, Janščo aj keď stále naháňal súpera po ringu nedokázal poriadne nič trafiť. 
Víťaz: Peter Vozár 3:0 na body

Kvalifikačný zápas o titul Youngblood-WMC
6. -65kg, Muay Thai, 3x2 min
Andrej Morávek (Cerberos Gym NMnV) vs Tomáš Činčík (Fire Gym BB)

Zápas začal Morávek divokými kombináciami, v ktorých zasypával Činčíka sériami úderov. Tomáš sa snažil preberať a tak z toho vzniklo pár neprehľadných výmien, z ktorých ale, podľa mňa, vychádzal lepšie Morávek.
V ďalších kolách sme videli pár dobrých roundkickov od Činčíka, Morávek skúšal kopy z otočky, ale nevychádzali skoro žiadne.
Zápas to bol tesný, miernu prevahu mal, podľa mňa, Morávek, ktorý vyhral tesne na body.
Víťaz: Andrej Morávek 2:1 na body

7. -81kg, Muay Thai bez lakťov, 3x2min
Adrián Mendel (North Gym PD) vs Adam Chlebek (JMFS, CZ)

Zápas začal aktívnejšie Chlebek, okopával súpera ako vedel. Mendel vyčkával, nikam sa neponáhľal. Keď zaútočil, Adam sa príliš balil do krytu a otáčal bokom. Jedným lowkickom si Chlebek nakopol nohu, čo hneď využil borec z Prievidze a začal zdrvujúci útok. Najprv pár boxerských úderov, potom séria kolien. Chlebek sa príliš kryl a krčil, rozhodca ho teda začal počítať. O chvíľu ho počítal znova a vznikol trošku zmätok, pretože ringový chel zápas ukončiť po dvoch počítaniach, ale keďže sa jednalo o profi zápas, na koniec treba počítania tri. Pár sekúnd sa pokračovalo do konca kola. Do druhého Chlebek nenastúpil, takže zvíťasil Mendel RSC.
Víťaz: Adrián Mendel RSC v 1. kole

Zápas o titul Medzinárodného šampióna Euroligy Muay Thai 2011/2012
8. -76kg, Muay Thai, 4x2 min
Ján Čajka (Cerberos Gym NMnV) vs Miroslav Medlen (North Gym PD)

Titulový zápas stál naozaj za to. Čajka bol aktívnejší prvé tri kolá, stále útočil, kombinoval a triafal čisté údery. Keď sa súperi dostali do klinča, zdalo sa mi, že Medlen je v ňom lepší - lepšie pracoval s ťažiskom, dokázal si súpera "nabiť" na koleno, žiaľ za ten čas čo si súpera pripravoval, ten ho obšíval kolenami.
V treťom a štvrtom kole pridal Medlen do arzenálu aj lakte, niektoré aj padli, ale bolo ich príliš málo. V poslednom kole Čajkovi došli sily, Miro útočil, ale manko z predchádzajúcich kôl nedohnal.
Víťaz: Ján Čajka 2:1 na body

YB19 3

Ján Čajka vs Miroslav Medlen

Kvalifikačný zápas o opasok Youngblood-WMC
9. -65kg, Muay Thai, 3x2 min
Martin Ozánik (Assassin gym Bytča) vs Ján Holec (X Gym Praha)

Jednostranný zápas, v ktorom Ozánik bol až príliš opatrný a nechával Holcovi veľa priestoru. Tomu viac nebolo treba a rozbiehal si kombá podľa chuti. Holec má v rukách bomby, možno to bol dôvod, prečo sa s ním Martin nechcel púšťať do žiadnych väčších akcií.
Víťaz: Ján Holec 3:0 na body

YB19 4

Martin Ozánik vs Jan Holec

10. -66kg, Muay Thai, 3x2 min
Stela Čechvalová (Cerberos Gym NMnV) vs Denisa Morysová (Elvis Gym, CZ)

Další jasný zápas. Stela má v Muay Thai viac skúseností, čo bolo vidieť od začiatku. Rozbiehala dlhé kombinácie rukami, vpohode zatvárala kopmi, alebo kolenami. Morysová bola väčšinu zápasu v kryte, a príliš nevracala, takže Stela mala dosť priestoru. Denisa celkom dobre kopala, niektoré kopy našli cieľ, ale nemali dostatočnú silu, aby domácej bojovníčke nejak výraznejšie ublížili. Zápas jasne vyhrala Stela Čechvalová, ale Denisa bojovala až do konca a ustála toho za vagón.
Víťaz: Stela Čechvalová 3:0 na body

11. -62kg, MMA, 2x5 min
Miroslav Kubáň (Cerberos Gym NMnV) vs Martin Jaroš (JMFS, CZ)

Minútu prvého kola sa bojovalo v postoji, videli sme pár ľahkých boxerských útokov, hlavne z Jarošovej strany. Český borec ukázal dobrý pohyb a takedown defense, keď ubránil dva pokusy Kubáňa o presun boja na zem. Druhý pokus o takedown vyústil do klinča, v ktorom začal chytať gilotínu a cez ňu stiahol súpera na zem, akurát priamo na seba. Martin zhora rozdával údery, ale Kubáňovi to veľa nerobilo. Minútu pred koncom kola Miro zaútočil, chytil páku na ruku a cez ňu dostal súpera na chrbát, kde chytil škrtenie, ktoré pár sekúnd pred koncom Jaroš odklepal.
Víťaz: Miroslav Kubáň škrtením v 1, kole

12. -81kg, Muay Thai, 3x2 min
Peter Skovajsa (Cerberos Gym NMnV) vs Peter Šmid (Progressive Gym MT)

Zápas začal sľubne, videli sme pekné, tvrdé výmeny. Šmid útočil jednotlivými údermi, Skovajsa preberal a skúsil pár krát aj kombináciu.
Rozhodlo sa v druhom kole, Skovajsa zaútočil zadným direktom, ktorý Šmid rovnakou technikou kontroval, priamo na bradu odkrytého domáceho borca. Ten padol ako podťatý a bolo po zápase.
Musím sa priznať, že za favorita som považoval Petra Skovajsu, ale Šmid bol rovnako tvrdý a parádnou kontrou zápas vyhral.
Víťaz: Peter Šmid KO v 2. kole

Zápas večera
13. +91kg, K1, 3x3 min
Ivan Bartek (Cerberos Gym NMnV) vs Ivan Pavle (Hanuman Gym BA)

Zápas večera obstarali ťažké váhy podľa pravidiel K-1. Favoritom sa mohol zdať domáci Bartek, ale Ivan Pavle z Hanumanu je šikovný bojovník, ktorý svoju kožu nikdy nedá lacno.
Bartek si veril na zadný direkt, ktorý vyskúšal pár krát v prvom kole, ale lepšie zafungoval až na začiatku druhého - Pavleho trafil síce do krytu, ale aj tak zacúval cez pol ringu na laná. Bartek hneď vyštartoval, ale bratislavský borec ho chytil do klinča. 
Pavle v druhom kole trafil pár dobrých direktov z prednej ruky, bolo vidieť, že Bartekova obrana nie je skvelá a sú v nej diery. Naplno sa to prejavilo v poslednom kole - Bartek útočil, ale čím ďalej, viac mu dochádzali sily a údery išli do luftu. To Pavle začal triafať presnejšie a predný direkt začal rodiť ovocie. V druhej polovici kola ho zasiahol presne na bradu a Bartekovi sa podlomili nohy. Pavle pridal ešte tri kúsky a domáci borec bol počítaný. Otrasený Bartek už mal problém udržať kryt, Pavle ho dostal do počítania ešte dva krát, čo bol automaticky koniec zápasu.
Do posledného kola zápas vyhrával domáci Bartek, ale Pavle dokázal nájsť spôsob, ako súpera zdolať a zápas vyhral.
Víťaz: Ivan Pavle RSC v 3. kole

 YB19 5

Ivan Bartek vs Ivan Pavle

Na ďalšom pokračovaní série Youngblood sa stretneme 11. mája vo Veľkom Krtíši.