ned07222018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Ramon Dekkers dnes zomrel vo veku 43 rokov!

Ramon Dekkers

Toto je jedna zo správ, ktoré nepíšeme radi. Podľa informácií, ktoré sa objavili v priebehu poobedia, prišlo Ramonovi nevoľno pri jazde na bicykli a pri prechádzaní cez tunel odpadol. Okoloidúci sa mu snažili pomôcť až do príchodu záchranárov, ktorí pokračovali v oživovaní.

Ramon Dekkers bol známy tvrdým, agresívnym štýlom, súperov . Jeho štatistika bola obdivuhodná - z 221 zápasov vyhra 186, 95 z toho KO.l Ako jeden z mála "farangov" dosiahol v Thajsku veľké úspechy a bol obľúbený medzi divákmi. V roku 1992 získal vysoko cenený titul Fighter of the Year, teda Bojovník roku. Kariéru ukončil prvý krát v roku 2001 výhrou nad Marinom DeFlorinom KO v 4. kole. O comeback sa pokúsil v roku 2005 MMA zápasom s Genki Sudom, ktorý prehral. Následne bojoval zápas v K-1 MAX s američanom Dwayne Ludwigom, ktorý vyhral aj so zraneným ramenom na body. Úplne posledný zápas bojoval s Joeri Mesom v roku 2006 v Amsterdame.

Ramon bol legenda, šampión a skvelý bojovník. Pre mnohých bol vzor a aj keď už nezápasil, stále usporadúval semináre, kde bolo možné sa od neho čo-to priučiť. Odchod takéhoto človeka je určite strata pre celý šport.