str07172019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Buakaw ukončil kariéru!

BuakawDnes sa na Facebookovej stránke Banchamek gymu objavila správa o ukončení kariéry dvojnásobného šampióna K-1 MAX a skvelého bojovníka Buakawa. O problémoch, ktoré mal so svojím bývalým gymom Por Pramuk sme už písali. Takýto koniec bol jednou z možností, ale dúfali sme, že sa Buakaw so svojím bývalým zamestnávateľom nejak dohodnú. Žiaľ, nestalo sa.

 

Na dnešnom (31.5.2012) sedení pred thajskou Športovou komisiou, sa zástupcovia Por Pramuk gymu chceli dohodnúť, že stiahnu svoju žalobu proti Buakawovmu trénerovi Teerawatovi Yioyimu, pokiaľ bojovník pristúpi na novú zmluvu. Podľa nej by sa mali všetky nové zárobky zo zápasov deliť v pomere 60:40 medzi Buakawa a Por Pramuk. Takisto by sa všetky ostatné aktivity (reklamy, sponzorské a verejné vystúpenia) deliť v pomere 75:25 v prospech zápasníka.

S týmto nesúhlasil Buakawov právnik, ktorý nevidel žiadny dôvod, aby sa jeho klient delil s gymom o príjmy mimo ringu. S touto možnosťou nesúhlasili zase právnici Por Pramuku a vyhlásili, že Buakawa chcú predať inému kempu, pokiaľ bude o neho záujem.

Keďže zápasník videl, že sa obe strany nevedia dohodnúť, ohlásil, že jediná možnosť, ako tento spor ukončiť vyriešiť je, že ukončí kariéru. Rozhodol sa, že už nebude ďalej zápasiť, ani sa nebude pokúšať registrovať pod iným menom. Na toto vyhlásenie začali zástupcovia Por Pramuk gymu tlieskať...

Predseda športovej komisie aj Buakaw sám vyjadrili ľútosť nad tým, že tento skvelý bojovník nebude môcť ďalej zápasiť a robiť krajine dobré meno. Je ale pre neho lepšie, že odíde na vrchole svojej kariéry.

Buakaw zo scény úplne neodíde, ale bude sa venovať mladým bojovníkom, ktorí majú možnosť začať trénovať v jeho novom Banchamek gyme, pod jeho vedením.  Na otázku, či sa bude chcieť venovať aj promotérskej činnosti odpovedal, že je ešte príliš skoro, aby sa tým zaoberal.

Na záver sa tento skvelý bojovník ospravedlnil za svoje rozhodnutie všetkým svojím fanúšikom, mladých bojovníkov upozornil, aby sa z jeho prípadu poučili. Dúfa, že toto bol posledný podobný spor na Muay Thai scéne.

Mne osobne je ľúto, že tento skvelý bojovník odchádza takýmto nedôstojným spôsobom. Je vidieť, že najlepší bojovníci sú väčšinou skromní a nekonfliktní, čo je príklad aj Yodsanklaia, ktorého sme pred pár dňami mali v Banskej Bystrici. Buakaw si vybral namiesto pokračovania sporu radšej ukončenie kariéry, stratu nemalých príjmov a určite aj celosvetovej slávy. Zjavne to pre neho hrá oveľa menšiu rolu ako nepríjemnosti na súde pre neho, jeho blízkych a spolupracovníkov. Pripomeňme si teda aspoň jeho posledný zápas z apríla tohto roku na Thai Fighte:

Zdroj: Facebooková stránka Banchamek Gymu