pia02222019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Youngblood Muay Thai Grand Prix - prvé správy a úvaha

Youngblood MT GP12. mája nás v sérii Youngblood čaká lahôdka v podobe osmičkovej pyramídy o titul Medzinárodného profesionálneho šampióna Youngblood vo váhe do 71kg. Najlepšie je, že akcia sa bude konať v Galérii Mlyny v Nitre a vstup je voľný.

Aj keď informácií nie je zatiaľ veľa, nedalo mi a napíšem trocha viac, ako len krátku správu.

Systém Youngblood bol vytvorený pre bojovníkov, ktorí začínajú zápasiť pod profesionálnymi pravidlami, teda bez chráničov. Jedná sa o akýsi medzistupeň medzi amatérskou ligou a medzi zápasmi na profi galavečeroch. Viac informácii nájdete na thaiboxing.sk.

Bojovníci tu získavajú potrebné skúsenosti v ringu, mimo neho prechádzajú prerodom zo športovca amatérskeho na (polo) profesionálneho. Teda mali by.
Stáva sa totiž, že borci, ktorí prešli amatérskou ligou ako nôž maslom, po pár zápasoch v Youngblood stagnujú a ich výsledky nie sú ani zďaleka také dobré, ako boli. Býva to spôsobené rôznymi faktormi - niektorí po strednej škole začnú pracovať, iným tréningový program naruší frajerka, škola, prípadne vlastné ego, ktoré si zvyklo na ľahké výhry a tréningu nevenuje toľko času koľko treba. A práve teraz je najdôležitejšie tvrdo makať, zmeniť prípravu, upraviť stravu, pripravovať sa sám, mimo oficiálnych tréningov...

Celým predchádzajúcim odstavcom smerujem práve k titulu a opasku, ktorý vidíte na priloženom plagáte - zdá sa mi totiž logické a veľmi rozumné, ponúknuť chlapcom ďalší krok v kariére. Každý vyhraný titul ich posunie opäť ďalej, prinesie novú chuť do tréningu a nasledujúcich zápasov. Som veľmi rád, že organizátori dostali tento nápad, som presvedčený, že Youngblood je, spolu s amatérskou Euroligou, najlepší spôsob ako vychovať ďalšieho Ďuricu a Moravčíka.
Možno sa nakoniec mýlim a význam tohto turnaja je iný, ale takto mi to dáva asi najväčší zmysel.

No a späť k akcii samotnej. V pyramíde sa predstaví osem bojovníkov zo Slovenska, Českej republiky, Slovinska a Srbska. 6 bojovníkov bude nasadených podľa umiestnenia v tabuľke Youngblood, zvyšných dvoch si doplnia organizátori na divokú kartu. Okrem samotného turnaja bude pripravený aj rezervný zápas pyramídy. O prípadných superfajtoch nemám zatiaľ žiadne informácie.

Zatiaľ vieme mená piatich borcov, ktorí by mali v Nitre zápasiť. Uvidíme Petra Bezušku z North Gymu Prievidza, Tomáša Drábika z bratislavského Huronu, Michala Peczára zo Spartansu Bratislava a Alena Stritofa z No Fear Gymu zo Slovinska a Milana Páleša zo žilinského Diamond Gymu. Toto obsadenie zaručuje skvelý turnaj!