štv08162018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

MPL Padova, 8.10.2011

MPL PadovaUž zajtra sa v talianskej Padove koná ďalšie kolo Muay Thai Premiere League. Nás zaujíma hlavne pre to, že v ringu sa predstavia Jiří Žák, a hlavne, Vlado Moravčík.

 

Vyzerá to tak, že MPL má trocha problémy so zostavou - do poslednej chvíle sa dolaďovali zostavy skupín, Yodsenklai nemohol nastúpiť na svoj prvý zápas, teraz nemohol nastúpiť Derdowski, z predpokladaných dvoch superfajtov je len jeden... Bojovníci ešte zjavne nie sú pripravení na takýto ligový systém a, hlavne tí známejší (ako napr. spomínaný Yodsenklai, alebo Saenchai) dostali príliš veľa voľnosti vo výbere zápasov mimo MPL, že im koliduje program s inými gala, alebo sa zrania atď.

V Padove by sme mali vidieť jedenásť zápasov - desať skupinových a jeden superfajt.

140lb (63.5kg) - Super Lightweight
Ilona Wijmans (NED) vs. Chantal Ughi (ITA)
Tainara Lisboa (BRA) vs. Sandra Bastian (CAN)

147lb (66.6kg) – Welterweight
Maurro Serra (ITA) vs. Saiyok Pumpanmuang (THA)
Mohamed Khamal (MOR) vs. Liam Harrison (UK)

160lb (72.5kg) – Middleweight
Vladimír Moravčík (SVK) vs. Rosario Presti (ITA)
Ky Hollenbeck (USA) vs. Jordan Watson (UK)

182lb (82.5kg) - Light Heavyweight
Marc De Bonte (AUS) vs. Jiří Žák (CZE)
Kaoklai Kaennorsing (THA) vs. Roberto Cocco (ITA)

210lb (95kg) – Heavyweight
Dzianis Hancharonak (BLR) vs. Abdarhmane Coulibaly (FRA)
Chris Knowles (UK) vs. Ramazan Ramazanov (RUS)

Super Fight
Kaoponglek (THA) VS Charles Francois (FRA)

Nás, samozrejme, najviac zaujíma, ako sa popasuje s prvým zápasom v lige Vlado Moravčík a koľko bodov si z Padovy donesie. Prajem mu tri. Rosario Presti je známy bojovník, ale nepamätám sa, kedy naposledy bojoval, a už vôbec nie pod plnými pravidlami. Talianovi nedávam veľa šancí.

Žák by mal byť tiež v pohode - pôvodne mal bojovať proti Dannymu Derdowskemu, ale ten sa zranil, tak ho nahradí Mark De Bonte. Derdowski, zdá sa, v tejto sezóne bojovať nebude, aj keď je stále uvádzaný medzi bojovníkmi.

Okrem toho bude zaujímavé sledovať, ako si poradia so svojimi súpermi favoriti svojich skupín vo váhe do 66,6kg - Saiyok a Liam Harrison. Takisto som zvedavý ako sa predvedie Kaoklai, jeho posledné zápasy nestáli za veľa, dúfam, že v MPL sa ukáže v dobrom svetle. Dobrý zápas by sme mali vidieť v ťažkej váhe, kde uvidíme Dzianisa Hancharonaka proti Coulibalymu a Ramazan Ramzanov by si mal odviezť tri body zo zápasu s Chrisom Knowlesom.

Superfajty boli pôvodne plánované dva - v oboch mal bojovať aspoň jeden Thajec. Kaoponglekovi nakoniec zohnali francúza Charlesa Francoisa a Saenchai nakoniec nebojuje vôbec. Škoda.

Do gala teda ostáva len pár hodín, Vladovi a Jirkovi držme palce. Naša redakcia bude mať v Padove zastúpenie, minimálne v hľadisku, takže sa pokúsime dať výsledky čo najskôr na našu facebookovú stránku.