ned07222018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

MPL - zmeny v skupinách

Štart Muay Thai Premiere League sa blíži, pomaly sa finišujú zostavy jednotlivých skupín - pribúdajú bojovníci, bohužiaľ niektorí aj odchádzajú a musia byť nahradení. Nás ale teší, že Česko má v MPL už troch bojovníkov.

 

Superľahká váha - ženy

Z ligy žiaľ vypadla Miriam Nakamoto. Pri tréningu si natiahla väzy v kolene a po vyšetrení lekár doporučil operáciu. Zotavovanie bude trvať približne 3 mesiace, takže v tejto sezóne zápasiť určite nebude. Možno ju uvidíme v superfajte niekedy koncom sezóny.

Miriam Nakamoto

K tomuto oznámeniu sa na stránke MPL na Facebooku strhla mierna prekáračka medzi Miriam a Juliou Kitchen. Tréner Miriam, Kirian Fitzgibbons, sa vyjadril, že ich odstúpenie z ligy mrzí a že budú pripravení bojovať niekedy začiatkom roka 2012. Poďakoval sa za priazeň fanúšikov a MPL a vyhlásil toto: Miriam sa vráti v lepšej forme ako kedy bola a teší sa na chvíľu, kedy sa raz a navždy vyrieši, kto je naozajstná "Kráľovná Muay Thai".
Na to sa hneď chytila Julie Kitchen, ktorá má prezývku "Queen of Muay Thai" - teda Kráľovná Muay Thai: Všetci vieme, kto je Kráľovná Muay Thai. Čo sa takto poobzerať po inej prezývke? Alebo vyhraj čalších 30 zápasov a ja ti ju kľudne prenechám.
Miriam za pár hodín zareagovala: Prezývka "Kráľovná Muay Thaii" mi je ukradnutá. Jediné čo chcem, je bojovať s tebou. Ak budem musieť pribrať do 66kg aby som ťa mohla vyzvať o tvoj WBC titul, spravím to.
Dievčatá si potom už len zaželali veľa šťastia v turnaji, respektíve rýchle uzdravenie. Tak, toľko troška bulváru na víkend :)

Z už oznámených bojovníčiek žiadna ďalšia nevypadla, naopak pribudli ďalšie tri.

Angelique Pitiot

Ilona Wijmans

Martina Jindrova

Po Jirkovi Žákovi bola Martina Jindrová druhou oznámenou Českou účasťou v MPL. Martina je kickboxerka, takže ma celkom zaujíma, ako sa vysporiada s plnými thajskými pravidlami. V skupine má Sandru Bastian - skúsenú bojovníčku a hlavne Juliu Kitchen, čo je naozaj "Queen of Muay Thai" s parádnou zbierkou titulov - medzi inými tituly organizácií WPMF, WMC a WBC. Štvrté miesto je po vypadnutí Miriam Nakamoto zatiaľ voľné.

Welterová váha

Vo váhe do 66,7kg prebehlo tiež niekoľko zmien. Najdôležitejšou je odstúpenie Saenchaia, ktorého našťastie nahradil ďalší skvelý Thajec - Saiyok.

Saiyok

Saiyok je aktuálny Šampión Lumpinee a takisto Šampión Thajska, oba tituly vo welterovej váhe. Saenchaia by sme mali vidieť v niektorom zo superfajtov, ale v lige určite nie.

Pribudli nám aj traja bojovníci, z ktorých najznámejší je asi Denis Schneidmiller.

Mohamed Khamal

Denis Schneidmiller

Mehdi Zatout

Podľa stránky thempl.tv sa môže zdať, že táto váhovka je už plne obsadená, ale nie je to pravda. Tento týždeň bolo oznámené, že Kurt Finlayson nebude môcť bojovať v lige, kôli zraneniu. To si uhnal koncom júna v Austrálii, kde bojoval so Saenchaiom. Takisto je šanca, že bude môcť bojovať v niektorom zo superfajtov koncom prvej sezóny.

Stredná váha

Vo váhe, ktorá ma najviac zaujíma, pribudli dvaja noví bojovníci. Prvým z nich je Yohan Lidon, skvelý Francúz, ktorý má na svojom konte vyše sto zápasov. Je držiteľom niekoľkých titulov, najcennejší je asi ten organizácie WBC.

Yohan Lidon

Ďalším prišelcom je Nieky Holzken, bojovník z Holandska, ktorého sme vídali bojovať hlavne podľa pravidiel K-1. Nieky je tvrdý borec, ale možno menej skúseností s plnými pravidlami mu budú hendikepom. Snáď ho jeho kouč, Ramon Dekkers dobre pripraví.

Nieky Holzken

Pre mňa najzaujímavejšia správa je, že Vlado Moravčík bol presunutý do skupiny A k Yodsenklaiovi a Lidonovi. V tejto váhe ešte chýbajú do plného počtu dvaja borci.

Poloťažká váha

Vo váhe do 82,5kg neprišlo od oznámenia súťaže zatiaľ k žiadnym zmenám. Stále je známych len päť bojovníkov - Jiří Žák, Kaoklai, Artem Levin, Simon Marcus a Danny Derdowski.

Ťažká váha

Do najťažšej váhovky pribudli štyria noví bojovníci a nás teší, že jedným z nich je aj Moravák (nazdar Hellas) Tomáš Hron. Tomáš sa dostal do skupiny A k Nathanovi Corbettovi a, ďalšiemu novooznámenému, Abdarhmane Coulibalymu.

Tomas Hron

Abdarhmane Coulibaly

Martin Jahn

Filip Verlinden

Prvý event sa bude konať 2. septembra v USA, venovať sa mu budeme v samostatnom článku.

Grafika je prevzatá zo stránky theMPL.tv