štv06272019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

MuayThai Premier League

Dnes, 2. júna bol v Thajskom Bangkoku predstavený nový, zaujímavý projekt, nazvaný MuayThai Premiere League (MPL). Úlohou tohto projektu je zvýšiť povedomie o tomto športe, zaujať čo najširšie spektrum obyvateľstva na celom svete a tým si zvýšiť šance na prípadné zaradenie Muay Thai na Olympijské hry.

Za celým projektom stojí firma Warrior Caste Productions, na čele ktorej stojí Clifton Brown, známy bojovník, ktorého sme mohli vidieť minulý rok aj v Žiline. Po športovej stránke celú šou zastrešuje WMC. Len tak mimochodom, nezdá sa vám, že WMC je strčené, s prepáčením, v každej prdeli? Len tak ma napadá S-1, I-1, Z-1, Conteder...

V pláne je zorganizovať osem podujatí v každej sezóne. Jedna sezóna by mala trvať od septembra do mája a tá prvá začne už 2. septembra v USA. Ďalšie by sa mali konať napríklad v Holandsku, Číne, Austrálii a v Thajsku. Každá šou by vraj mala mať "tie najlepšie svetlá a zvuk, najvyššie odmeny pre bojovníkov v Muay Thai a tých najlepších bojovníkov". Že sa bude na čo pozerať svedčí aj fakt, že uvádzať to celé bude Sonia Couling, ktorej foto je toť vľavo.

Jednotlivé turnaje by mali naživo vysielať stanice ESPN Asia, Fox Sports Oceania a, div sa svete, aj Eurosport. V USA a v Kanade budú mať sviatok, pretože v týchto krajinách sa vraj bude po prvý krát vysielať Muay Thai gala naživo v hlavnom vysielacom čase. Gratulujeme.

Okrem toho sa 2 týždne pred každým eventom bude vysielať dokument s názvom "Into The Fire", v ktorom by mali byť predstavení jednotliví bojovníci a krajiny odkiaľ pochádzajú. Mimochodom, prize money by vraj malo byť 250 miliónov bahtov, čo dnes, 2.6.2011 činí presne 5 707 892,87 EUR. Nechsapáči...

No, spomínali niečo o bojovníkoch. Dokopy by sa malo o tých 5 707 892,87EUR pobiť 32 bojovníkov a 8 bojovníc, rozdelených do 5 váhoviek. Jedna ženská do 63,5kg a štyri mužské: do 66,7kg, do 72,6kg, do 79,4kg a ťažká váha.
No a prečo to píšem? V dvoch váhovkách majú totiž zastúpenie Česi aj Slováci. Vo váhe do 72,6kg bude bojovať Vlado Moravčík a v tej ťažšej nastúpi Jiří Žák. Vlado má vo dvojej váhe zatiaľ známe ďalšie tri mená - Marco Pique, Jordan Watson a Yodsenklai Fairtex. Jirka má zase Artema Levina, Simona Marcusa, Dannyho Derdowskeho a Kaoklaia.
V najľahšej mužskej váhe sú dohodnutí Andrej Kulebin, Saenchai, Kurt Finlayson, Kevin Ross a Liam Harrison. V tej najťažej Ramazan Ramazanov, Nathan Corbett a Dzinius Hanchanorak. Zo žien sa môžeme tešiť na Julie Kitchen, Chantal Ughi, Sandru Bastian, Miriam Nakamoto a Valentinu Ševčenko.

Viac nemám čo dodať. Ak vy máte čo, nech sa páči v diskusii.