str10172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Profiliga Muay Thai XI - report

Jedenásta Profiliga je už história, ale mám pocit, že na ňu budeme ešte dlho spomínať. Prvý krát v histórii sme na Slovensku mali borcov z Thajskej špičky a ešte sa nestalo, aby Thajci prehrali takýmto zdrvujúcim spôsobom. Viac ako polovica zápasov skončila pred limitom, zadky divákov trpeli skoro 6 hodín na trestných laviciach bystrickej haly na Štiavničkách a Vlado Konský má svoj prvý profesionálny opasok. Toľko v skratke, zvyšok ďalej v článku...

Organizácia bystrickej akce sa každým rokom zlepšuje, táto bola zatiaľ najlepšia. Skvelé zápasy, skvelý moderátor, okrem začiatku žiadne prestoje, skvelo osvetlený ringu, pekné ring girls a vlajkonosičky, pri stoloch dostatok jedla a pitia. Proste všetko čo má našlapané gala mať. Za toto platrí Martinovi Belákovi, Bei Dupejovej a Vladovi Piperekovi pochvala.
Boli aj mínusy. Nepozdával sa mi zvuk, mal som obavy, či na tribúnach je dosť dobre počuť. Takisto DJ mal svoje slabšie chvíľky, zjavne neskúsenosť s takýmto typom akcií. Dĺžka gala bola naozaj veľká, diváci, ktorí prišli skôr chytiť dobré miesta, sedeli do konca približne 6 hodín, čo muselo byť utrpenie. Keby neskončila väčšina zápasov pred limitom, diváci by odchádzali až po polnoci. Z časového dôvodu nemôžem ani pozitívne hodnotiť vystúpenie H16 - v tak nabitom gala, podľa mňa, nie je na "kultúrne vložky" miesto. Do budúcna treba poladiť audio a video a ring girls - tie boli síce super, ale prácu neodvádzali na 100%.

Moderátor, organizátori a promotér Thai Fight Dievčatá a Nippon

Gala ale tvoria hlavne zápasy a tie boli super. V prvom predzápase prehral domáci Mišo Rapčan s Pavlom Jakimovom z Bieloruska KO, po parádnej kontre z ruky. V druhom, tiež domáci, Boris Kušpal, nedokázal nájsť recept na šikovného Dana Hromeka z bratislavského Huron Gymu. V treťom predzápase (v piatom v poradí), domáci Peter Lamper parádne rozbil Denisa Rayka z Bieloruska.

Hromek a Kušpál Rayko a Lamper