pon10222018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Profiliga Muay Thai XI - preview

Už len pár dní nás delí od parádnej akcie v Banskej Bystrici. 28. mája, v hale na Štiavničkách uvidíme Moravčíka, Konského a Tomka proti borcom z Thajska. Na programe sú ďalšie štyri superfajty a štvorčlenná kvalifikačná pyramída organizácie Thai Fight. Pozrime sa bližšia na štartovku.

Pre preview použijem grafiku od Martina Beláka, promotéra tejto akcie, ktorú vytvoril pre svoj web thaiboxing.sk. Jedna pre to, že mi nezostáva čas na nič svoje a jednak pre to, že táto je super :)

Začnime zápasom medzi najťažšími borcami, ktorí budú ten večer bojovať v ringu. Na 3x3 minúty sa vo váhe nad 91kg stretne Slovenský bojovník Lukáš Horák proti Rumunovi Razvanovi Ghitovi.
Lukáš Horák je amatérsky majster Slovenska v sezóne 2007/2008, odvtedy bojuje v profi ringu. Lukáš má dobrú techniku a tvrdú hlavu, pevne dúfam, že nebude problém s kondičkou. Na Ghitu ju bude potrebovať.


Lukáš Horák vs Patrik Ungerman z roku 2010, Proxiliga X

Lukášov súper z Rumunska má známe priezvisko Ghita, ale netuším či má niečo spoločné so známym Danielom. Razvan je pre mňa úplne neznámy, našiel som len pár rokov staré info z Rumunských akcií Lokal Kombat, kde jeden zápas vyhral a jeden prehral. Bojovník je to veľmi zaujímavý, rýchly, pohyblivý a tiež dobrý technik. V zápase dole ale prehral s Mihaitom Golescu, čo je celkom dobrý Rumunský búchač, ktorý má na konte napríklad výhru nad Petrom Vondráčkom.


Razvan Ghita vs Mihaita Golescu, Local Kombat, 2009

Lukáš na Ghitu určite má, silovo je na lepšej úrovni a pokiaľ má natrénované, stačí mu predviesť svoj štandardný výkon, aby vyhral.

 


 

Na programe sú tri zápasy vo váhe do 81kg, toto je prvý, ktorý si predstavíme. V ringu sa stretne náš Marcel Jáger s Alanom Saittom z Talianska.
Marcela fanúšikovia zo Slovenska snáď dobre poznajú, bojuje na každom lepšom turnaji u nás a má pár zápasov aj v kvalitnom Českom turnaji Souboj Titánú. Takisto celkom často cestuje do Ruska na kvalitné turnaje Tatneft,kde minulý rok vybojoval 3. miesto. Jeho prednosťou je hlavne dobrý boxing, ale takisto má dobrú výdrž a odolnosť.


Jáger vs Karczenko, TNA 2010

Saitta je zjavne jeden z mála Talianov, ktorí chcú bojovať pod plnými thajskými pravidlami - do Banskej Bystrice príde už po druhý krát. V roku 2010 bojoval s Erikom Kosztankom, po troch kolách prehral jasne na body. Saitta nie je veľmi agresívny borec, vyhovuje mu pomalšie tempo, dúfam, že Marcel nepristúpi na takú hru a pôjde svoje.


Erik Kosztanko vs Alan Saitta, Profiliga X, 2010

 


V druhom zápase do 81kg uvidíme tiež známe tváre. Vlado Idrányi bude bojovať proti borcovi z Bieloruska, Stanislavovi Zanievskemu.
Vlado Idrányi je skvelý kickboxer, ktorý už niekoľko rokov trénuje a zápasi v Thajskom boxe a K-1. Naposledy sme ho doma videli v Žiline, kde porazil vychádzajúcu hviezdu českého ringu, Filipa Sýkoru. Vlado má vybrúsenú techniku, jeho box je na vysokej úrovni - dokázal poraziť dokonca Jindru Veleckého, ktorý posledné roky búchal v profiboxe.

Zanievskij u nás naposledy bojoval na Profilige X, v roku 2010, vtedy prehral s Marcelom Jágerom. Zanievskij sa púšťa do prestreliek, nebojí sa útočiť, ale mám pocit, že za rok nepotrénoval toľko, aby na Vlada stačil.


Marcel Jáger vs Stanislav Zanievskyi, Profiliga X, 2010

 


Posledný zápas vo váhe do 81kg budú mať na svedomí Michal Tomko a thajec Weehad Ratchanon. Mišo je super chalan, ale v ringu je taký Dr. Jekyll Mr. Hyde. Jeho výkony nebývali vyrovnané, ale keď je vo forme, je na neho radosť pozerať. Má prezývku Diviak a naozaj si ju zaslúži. Je neuveriteľne odolný, stále sa pokúša útočiť a aj keď sa výsledok zápasu nekloní na jeho stranu, stále bojuje. Toto sú vlastnosti, ktoré bohužiaľ nemá každý bojovník, preto pevne dúfam, že Mišo bude v dobrej forme a ukáže parádny zápas.
Musím povedať, že o Mišovom súperovi viem veľmi málo. Momentálne zápasi za nový Topking Boxing Gym, predtým za Galaxy Gym. Jeho meno sa uvádza aj ako Wehan. Našiel som jeden jeho zápas s Nathanom Corbettom, kde thajec zle skončil, ale zase Carnage je špička a váhový rozdiel v zápase nebol, zdá sa, zanedbateľný. S Diviakom to vyzerá na dobrý zápas, nuda určite nebude.


Weehad Topking Boxing vs Nathan Corbett, Evolution 14

 


Zápas vo váhe do 73kg, 3x3 minúty. Česko-slovenský súboj medzi Jánom Mazúrom a Jakubom Gazdíkom, dosť očakávaný medzi fanúšikmi. Obaja borci mali dlhšiu pauzu v zápasení a pomaly sa vracajú. Jano mal pred dvoma mesiacmi zápas na Tatnefte, kde prehral KO v 2. kole, Gazdik vyhral nad Igorom Danišom v Hlohovci. Dúfam, že z oboch opadne hrdza a ukážu skvelý zápas, ktorý sa od nich očakáva.


Jakub Gazdík vs Igor Daniš, Profiliga YoungBlood


Zápas do 69,9 kg na 5x3 minúty medzi Vladom Konským a skvelým Thajcom Lomisanom. Vlado má za sebou dobré výkony, stále sa zlepšuje. Jeho štýl nie je veľmi efektný, ale zato efektívny. Naposledy trápil borcov v turnaji I-1, kde ale nemal šťastie na rozhodcov. Veľmi skúseného Antoina Pinta v mojich očiach porazil, ale zjavne turnaj mal vyhrať niekto iný.


Vladimír Konský vs Antoine Pinto, I-1 2011

Thajec je top trieda, aktuálny šampión WMC a Rajadamnern štadiónu a v ostatných thajských tabuľkách sa drží v prvej desiatke. Pokiaľ ma pamäť neklame, takto vysoko hodnoteného borca sme tu ešte asi ani nemali a Vladovi vôbec nezávidím, kto to proti nemu vlastne bude v ringu stáť.


V hlavnom zápase večera uvidíme v súboj vo váhe do 72,6kg medzi naším najlepším bojovníkom, Vladom Moravčíkom a skvelým thajcom Diesellekom. Moravčíka už pozná asi každý fanúšik bojových športov u nás. V roku 2010 získal ďalšie tri opasky (WMC I-1, W5, WPMF) a povyhrával všetky zápasy. Za posledné roky prehral len dva - s Cosmom a s Kyushenkom, čo nie je žiadna hamba. Ja sa teším, že sa opäť doma predstaví v zápase s plnými thajskými pravidlami.


Moravčík vs Rogner, I-1 2010

Diesellek je v Thajsku veľmi známy bojovník, doteraz získal tituly WMC, WPMF a titul šampióna Rajadamnern štadióna. Momentálne sa pohybuje v prvej desiatke thajských tabuliek. Bol nasadený aj do prestížneho Isuzu turnaja, ale prehral v treťom kole.


Dernchonlek vs Diesellek, Omnoi 19.2.2011

Okrem toho uvidíme ďalšie zápasy v C kategórii. Vo váhe do 63,5kg sa stretne Michal Rapčan z bystrického Firegymu s Pavlom Yakhimovom z Bieloruska. Vo váhe do 75kg sa predstaví ďalší bystričan Peter Lamper proti ďalšiemu Bileorusovi Denisovi Rajkovi. Vo váhe do 81kg uvidíme domáceho Borisa Kušpála proti Danovi Hromekovi z Huronu a v zápase nad 91kg sa proti sebe postavia Martin Pačas z Huronu a Ivan Bartek z Cerberosu. No a v malej pyramíde sa predstaví domáci Juraj Vozár.

Ďalším ťahákom večera je aj moderátor Ondřej Novotný, ktorý konečne zavíta aj do Banskej Bystrice. Som presvedčený o tom, že nik lepší v Čechách a na Slovensku na túto prácu neexistuje.
O profi ozvučenie a svetlá sa postará firma Ministry, čo je tiež špička vo svojom obore.

Pokiaľ chcete zažiť skvelý galavečer plný kvalitného thajského boxu a nemáte lístky, zakúpte si ich cez ticketportal.sk, rýchlo sa míňajú. Je možné, že na mieste ich už veľa nekúpite.

Diskusia.