sob12152018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Profiliga Muay Thai XI - preview

Už len pár dní nás delí od parádnej akcie v Banskej Bystrici. 28. mája, v hale na Štiavničkách uvidíme Moravčíka, Konského a Tomka proti borcom z Thajska. Na programe sú ďalšie štyri superfajty a štvorčlenná kvalifikačná pyramída organizácie Thai Fight. Pozrime sa bližšia na štartovku.

Pre preview použijem grafiku od Martina Beláka, promotéra tejto akcie, ktorú vytvoril pre svoj web thaiboxing.sk. Jedna pre to, že mi nezostáva čas na nič svoje a jednak pre to, že táto je super :)

Začnime zápasom medzi najťažšími borcami, ktorí budú ten večer bojovať v ringu. Na 3x3 minúty sa vo váhe nad 91kg stretne Slovenský bojovník Lukáš Horák proti Rumunovi Razvanovi Ghitovi.
Lukáš Horák je amatérsky majster Slovenska v sezóne 2007/2008, odvtedy bojuje v profi ringu. Lukáš má dobrú techniku a tvrdú hlavu, pevne dúfam, že nebude problém s kondičkou. Na Ghitu ju bude potrebovať.


Lukáš Horák vs Patrik Ungerman z roku 2010, Proxiliga X

Lukášov súper z Rumunska má známe priezvisko Ghita, ale netuším či má niečo spoločné so známym Danielom. Razvan je pre mňa úplne neznámy, našiel som len pár rokov staré info z Rumunských akcií Lokal Kombat, kde jeden zápas vyhral a jeden prehral. Bojovník je to veľmi zaujímavý, rýchly, pohyblivý a tiež dobrý technik. V zápase dole ale prehral s Mihaitom Golescu, čo je celkom dobrý Rumunský búchač, ktorý má na konte napríklad výhru nad Petrom Vondráčkom.


Razvan Ghita vs Mihaita Golescu, Local Kombat, 2009

Lukáš na Ghitu určite má, silovo je na lepšej úrovni a pokiaľ má natrénované, stačí mu predviesť svoj štandardný výkon, aby vyhral.