ned07222018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Youngblood 33 - preview

yb33 banner

Youngblood 33 je za dvermi, na pláne je maratón 17 zápasov. Zaujímavo vyzerajú návraty do ringu pre Tomka a Barana, ale aj prvý zápas Vlada Konského po zimnom zranení. Zápas večera je na Jánovi Mazúrovi.

O takomto čase sme si v Bystrici už zvykli na Profiligu, plnú skvelých zápasov a zahraničných hostí. Žiaľ, tento rok veľká akcia nebude, pretože zimný štadión sa rekonštruuje. 

Lukratívny termín teda vyplnil ďalší galavečer zo série Youngblood, ktorého poradové číslo teraz naskakuje každým víkendom. Už päťdesiaty Youngblood (nie všetky akcie boli samotatne číslované, preto teraz 33) ponúka hlavne, ako sa patrí, mladú krv z Čiech, Moravy a Slovenska. Jediný naozaj zahraničný hosť je Stanislav Zanievskij.

svitek moravek 600

Z mladých borcov som zvedavý na Daniela Bauera z Elvis Gymu, ktorý sa predstaví proti Marekovi Tarabusovi z Elitu Trenčín. Bauer ma zaujal na Youngbloode 18 v Bystrici, kde dal zabrať Tomášovi Tkáčovi. Odvtedy sa ohromne zlepšil a čo-to povyhrával. Ďalší mladík je Daniel Svitek, šampión Euroligy 2011/2012, ktorý už porazil Trgiňu, Mádera, alebo Zolda. Teraz bude proti nemu stáť skúsenejší Andrej Morávek.

tkac tencer 600

Poriadnu mastenicu sľubujú zápasy Miroslava Medlena s Petrom Ďuricom, Tomáša Tkáča s Marekom Tencerom a Michala Košíka s Jánom Čajkom

lamper kucak 600

Čerstvý navrátilec do ringu, Peter Lamper sa stretne s Tomášom Kučákom z X-Gymu Praha. Lamper svoj comebackový zápas pred štyrmi týždňami vyhral KO v 2. kole, takže bomby v rukách sú. Som zvedavý, ako si poradí s našlapaným Kučákom, ktorý má fýzu ako málokto, stále maká a zvyšuje tempo každým kolom.

Boris Kušpal si zmeria sily s Jakubom Benkom, ktorý len minulý týždeň porazil Racíka v 2. kole lakťom. Borisove posledné zápasy boli naozaj kvalitné, neverím, že tento bude iný.

baran dobias 600

Veľký návrat do ringu ohlásil Peter Baran, ktorého som nevidel zápasiť snáď aj päť rokov. Peter bol jednou z hviezd bystrického Fire Gymu, jeho zápasy boli jedny z prvých, ktoré som videl naživo. Som zvedavý, čo v ňom po tých rokoch zostalo a čo ešte natrénoval. Za súpera bude mať Jakuba Dobiaša z Elitu Trenčín, ktorý síce toľko skúseností nemá, ale zase zápasí pravidelne. Nič proti Kubovi, ale tento zápas je u mňa hlavne o Baranovi. Naozaj som zvedavý!

tomko zanievski 600

Ďalší navrátilec je Michal "Diviak" Tomko, ktorý dostal za súpera, v úvode spomínaného, Zanievskeho. Od Diviakovho posledného zápasu ubehli vyše dva roky, odvtedy mal problémy s kolenom a venoval sa skôr svojmu gymu. Tomkove zápasy boli vždy veľmi pozerateľné, rovnako ako Zanievskeho, takže očakávam naozaj poriadne prestrelky.

konsky zelina 600

Vlado Konský si v zime uhnal zranenie nohy, kvôli čomu musel odmietnuť aj nejaké zápasy. Teraz by už mal byť fit. Pred jesennou W5kou ho preverí Petr Zelina, ktorý v apríli prehral s Paťom Remišom v Žiline. 

mazur toth 600

Vrchol večera patrí Jánovi Mazúrovi, ktorý sa podľa pravidiel W5 stretne s Patrikom Tóthom. Jano robí skvelé zápasy, šlape naplno, furt pracuje, Paťo je zase dosť držiak. Kickboxové pravidlá by mali papierovo vyhovovať viac Tóthovi, ale Jano má zase medzi thaiboxermi jedny z najlepších rúk, takže v skutočnosti žiadny hendikep nemá. Vzhľadom na Mazúrovu odhodlanosť a nasadenie by som posledný zápas večera videl pre neho.

Celú štartovku, ako aj všetky informácie o gala nájdete v našom kalendári.