str07172019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Hanuman Cup 22 - report

hanuman cup 22 banner

Sobotu 24.5. sa stal Hlohovec ďalším dejiskom Hanuman Cup-u s poradovým číslom 22 z dielne Fera Starého. Štartovka nám ponúkala 13 zápasov s kvalitnými menami ako sú Pavle, Krajčovič, Halada či Tadič. Treba ale poznamenať, že tento Hanuman Cup bol mierne výnimočný. Málokedy sa stáva, že z trinástich zápasov až osem skončí predčasne. No presne toho boli diváci v Hlohovci svedkom a určite museli byť so zápasmi a samotnou organizáciou akcie nadmieru spokojní. Poďme sa na jednotlivé zápasy pozrieť bližšie.

1. -75kg, thaibox, 3x2 min
Juraj Tutura (Hanuman Gym Hlohovec) vs Dominik Cheben (Spartans)
Prvý zápas mal na svedomí mladý, ešte len štrnásťročný Juraj Tutura z hlohoveckého Hanumanu a Dominik Cheben zo Spartansu. Úvod zápasu patril Dominikovi Chebenovi, ktorý začal presnou boxerskou kombináciou. No s pribúdajúcim časom preberal iniciatívu mladý Tutura, ktorý ukázal pekné tipy a naskočené kolena. Posledné kolo už bolo jasne v jeho réžii a pohodlne vyhráva 3:0 na body. Klobúk dole pre týmto chalanom, na štrnásť rokov obrovská paráda!
Víťaz: Tutura 3:0 na body

hc22 01

 Juraj Tutura vs Dominik Cheben

2. -78kg, thaibox, 3x2 min
Andrej Šimkulic (Hanuman Gym Bratislava) vs Jaroslav Chmel (CZ)
V druhom zápase sa predviedol Andrej Šimkulič z Hanumanu BA proti Jardovi Chmelovi z českého X-Gymu. Prvé kolo začali chalani technicky, viac začínal Šimkulič, ale väčšina boxerských úderov konči na v pevnom dvojkryte Chmela, ktorý dokázal následne útoky prebrať a vrátiť. Druhé kolo začal hneď výbornou tvrdou kombináciou Šimkulič, ktorý bol aj teraz iniciatívnejší v útokoch, ale už nie tak presný. Chmelovi sa stále darilo eliminovať a preberať jeho útoky. Posledné kolo opäť aktívny Šimkulič. Chmel pri jednom svojom výskoku dopadol nešťastne na zem na zátylok, po čom ostal jasne „nahúlený" a rozhodca ho začal počítať. Chmelovi sa podarili ešte dve pekné podkopnutia Šimkuliča, ale toto kolo, aj vďaka počítaniu, patrilo Šimkuličovi. Posledné kolo rozhodlo o tesnej výhre pre Andreja Šimkuliča.
Víťaz: Šimkulič 2:0 na body

hc22 02

 Andrej Šimkulic vs Jaroslav Chmel

3. -86kg, K-1, 3x2 min
Matej Juhas (Hanuman Gym Bratislava) vs Aleksandar Varuna (Chorvátsko)
V ďalšom zápase nastúpil Matej Juhas proti Chorvátovi Aleksandrovi Varunovi. Chorvát prvé kolo lepšie boxoval, viac triafal ako Juhas, ale ten začal kopať tvrdé lowkicky, ktoré na konci kola boli vidno na Chorvátovej nohe. Druhé kolo začal výborne Juhas, ktorý Chorváta dal do počítania pekným kolenom na hlavu. Ten sa ale dokázal ešte postaviť, aby následne inkasoval parádny predný highkick od Juhasa, ktorým ukončuje zápas.
Víťaz: Juhas KO v 2.kole

hc22 03

Matej Juhas vs Aleksandar Varuna 

4. -52kg, thaibox, 3x2 min
Kristína Lindtnerová (Spartans) vs Sandra Jursová (SVK)
Štvrtý zápas malo na svedomí nežné pohlavie a to Sandra Jursová z pražského Aplik Muay Thai a Kristína Lindtnerová zo Spartansu Bratislava. Lindtnerová prvé kolo mierne prispatá, málo robí, iniciatívnejšia a presnejšia určite bola Jursová. V druhom kole sa podarilo Lindtnerovej trafiť parádnu zadnú a taktiež pár dobrých pushiek, ale Jursová preberá peknými lowkickmi. V poslednom kole už dokázali zadné direkty od Lindtnerovej nájsť častejšie svoj cieľ a pár krát parádne trafila Jursovú. No tá odpovedá peknými dvoma tipmi do tváre. V tomto vyrovnanom zápase nakoniec vyhráva tesne 2:1 na body Jursová. Troška sklamanie pre mňa od Lindtnerovej, od ktorej som ja čakal viac a na druhej strane milo prekvapila svojim výkonom Jursová. Je vidno, že zmena gymu jej prospela.
Víťaz: Jursová 2:1 na body

hc22 04

 Kristína Lindtnerová vs Sandra Jursová 

5. -81kg, thaibox, 3x2 min
Jakub Racík (Hanuman Gym Hlohovec) vs Jakub Benko (Spartans)
V piatom zápase proti sebe nastúpili Jakub Benko zo Spartansu a Jakub Racík z domáceho gymu. Od začiatku zápasu dominoval vysoký Benko, ktorý dokázal výborne ťažiť zo svojej výšky a rozdával parádne lakte. V druhom kole Racík vzdal zápas po presnom priamom lakti do tváre od Benka.
Výhra Benko RSC v 2.kole

hc22 05

Jakub Racík vs Jakub Benko 

6. -71kg, MMA, 2x5 min
Michal Štefek (Hanuman Gym Hlohovec) vs Róbert Lisoň (Muay Jutsu Zvolen)
V jedinom MMA zápase sa nám predstavil domáci Mišo Štefek, ktorému súperom bol Róbert Lisoň zo Zvolena. Od začiatku dominancia Miša v postoji, ktorý predvádzal pekné boxerské kombinácie na ktoré Lisoň nevie nájsť recept. Lisoňovi sa ale podaril takedown, ktorým presunul zápas na zem. No aj tu sa ukázala Mišova dominancia a svojmu súperovi nasadil pekný triangel.
Víťaz Štefek by Submission v 1.kole

hc22 06

 Michal Štefek vs Róbert Lisoň 

7. -71kg, thaibox, 3x2 min
Lukáš Rus (Hanuman Gym Hlohovec) vs Roman Smiščík (Spartans)
Siedmy zápas a v ňom opäť borec z domáceho Hlohovca, Lukáš Rus, ktorý nastúpil proti navrátilcovi v ringu, Romanovi Smiščíkovi. Lukáš jasne dominoval od začiatku, zachytával kopy súpera, výborne povoľoval, pekne preberal v boxerských výmenách a taktiež v klinči bol o poznanie lepší. No ako to v tomto športe býva, jeden úder, a bolo po zápase. Po nenápadnom údere v druhom kole od Smiščíka, sám Lukáš ukončuje zápas. Nakoniec sa ukázalo, že Lukáš ma zlomenú sánku. Veľká smola. Prajem čo najskoršie uzdravenie Lukášovi.
Víťaz: Smiščík RSC v 2.kole

hc22 07

 Lukáš Rus vs Roman Smiščík 

8. -69kg, K-1, 3x3 min
Michal Peczár (Hanuman Gym Bratislava) vs Marcin Strojny (Poľsko)
V ôsmom zápase proti sebe nastúpili Mišo Peczár z Hanumanu BA a poliak Marcin Strojny. Prvé kolo jasne pre Poliaka, ktorý viac robil, viac bodoval a bol presnejší vo výmenách. Po prvom kole každý tipoval, že Poliak odíde kondične, predsa len vyzeral, že jedno kolo mu stačilo. No ten dokázal stále začínať, stále robiť kombinácie a výborne sa hýbať. Predovšetkým to bol pohyb, ktorým parádne dokázal eliminovať všetky Mišove útoky. Ten celý zápas skúšal vymyslieť recept na dobre hýbajúce sa Strojného, ale bohužiaľ sa mu nič vymyslieť nepodarilo. Tým pádom jasná výhra na body pre Poliaka Marcina Strojného.
Víťaz: Strojný 3:0 na body

hc22 08

Michal Peczár vs Marcin Strojny 

9. -76kg, thaibox, 3x3 min
Michal Halada (Hanuman Gym Bratislava) vs Dalibor Gligič (Chorvátsko)
V ďalšom zápase sa stretli Mišo Halada proti Daliborovi Gligičovi z Chorvátska. Gligič bol náhrada na poslednú chvíľu za zraneného Maďara Szucza. Je to škoda, pretože pôvodný zápas Halada vs Szucz sľuboval naozaj veľmi kvalitný zápas. Mám pocit, že samotný chorvátsky bojovník bol čistokrvný kickboxer, ktorý neviem či vôbec stál v ringu pod plnými pravidlami Muay thai. No na jeho smolu tento zápas bol pod plnými pravidla a Mišo mu ukázal, aký je hlavný rozdiel medzi thaiboxom a kickboxom. Svojho súpera neuveriteľne zničil lakťami a kolenami hneď v prvom kole.
Víťaz Halada RSC v 1.kole.

hc22 09

Michal Halada vs Dalibor Gligič 

10 . -67kg thaibox 5x3 min
Marko Novák (Hanuman Gym Bratislava) vs Bartosz Botwina (Poľsko)
Desiaty a prvý áčkový zápas na päť kôl, v ktorom proti sebe nastúpili Marko Novák z Hanumanu BA a poliak Bartosz Botwina. Papierovo bol na tom lepšie Botwina, ktorý má na svojom konte cez 70 zápasov. Ako býva zvykom v päť kolových zápasoch, prvé kolo bolo v pomalom, „oťukávacom" tempe. Druhé kolo začal parádne Marko, ktorý krásnou kombináciou zakončenou presným highkickom posadil Botwinu na zadok. Ten sa dokázal ale postaviť a pokračovať v zápase ďalej. V treťom kole sa už zápas poriadne rozbehol, Marko začal pekne kombinovať, Poliakovi vyšlo pár podkopnutí a skúsil aj nejaký ten lakeť z otočky, ktorý ale nenašiel svoj cieľ. Tretie kolo veľmi pekné od oboch. V štvrtom kole sa Marko rozbehol a začal svojimi kombináciami naháňať Botwinu po ringu. Ale ten ukázal dobrý pohyb a občas dokázal aj čo to vrátiť späť. Marko v tomto kolo už ale jasne lepší. Po štvrtom kole ale rozhodca ukončuje zápas v prospech Marka. Poliak ma zlomený nos, ktorého krvácanie sa nedá zastaviť.
Víťaz: Novák RSC v 4.kole

hc22 10

 Marko Novák vs Bartosz Botwina 

11. -69kg, thaibox, 3X3 min
Peter Šimko (Hanuman Gym Bratislava) vs Dimitrije Tadič (Srbsko)
Zápas s poradovým číslom jedenásť a dlho očakávaný stret medzi domácim Peťom Šimkom a Srbom Dimitrijom Tadičom. No tento zápas netrval dlho. Tadič netaktizoval a začal s tvrdými kombináciami do Peťa. Následne hneď prvý lakeť v klinči od Tadiča našiel svoj cieľ a Peťa posadil na podlahu ringu. Šimko sa ale postavil a pokračoval ďalej. No Tadič opäť parádne skrátil vzdialenosť a ďalším tvrdým lakťom Peťa opäť posiela k zemi s obrovským cutom pod okom. Rozhodca okamžite ukončuje zápas. Peťo Šimko bohužiaľ v tomto zápase doslova nedostal ani troška priestoru od Tadiča, aby mohol niečo ukázať. Myslím, že nie som jediný, ktorý by si na Slovensku pozrel odvetu Tadič vs Konský pod plnými pravidlami alebo Tadič vs Páleš pod pravidlami K1.
Víťaz: Tadič RSC v 1.kole

hc22 11

 Peter Šimko vs Dimitrije Tadič 

12. -57kg, thaibox, 5x3 min
Lucia Krajčovič (Hanuman Gym Bratislava) vs Monika Opak (Poľsko)
Predposledný zápas a v ňom nastupuje domáca hviezda Lucia Krajčovič proti Monike Opak z Poľska. Zápas bol vypísaný na päť kôl po troch minútach. No Lucia asi päť kôl ísť nechcela a hneď v prvom kole uštedrila súperke koleno na rebrá, po ktorom sa nedokázala už postaviť. Rýchly a ľahký zápas pre Luciu.
Víťaz: Krajčovič KO v 1.kole

hc22 12

 Lucia Krajčovič vs Monika Opak 

13. +91kg, K-1, 3x3 min
Ivan Pavle (Hanuman Gym Bratislava) vs Gyorge Mihalik (Maďarsko)
Do posledného zápasu ťažkých váh nastúpila vychádzajúca mladá hviezda z Hanuman Gymu BA, Ivan Pavle, proti súperovi z Maďarska, Gyorge Mihálikovi. Už tradične Pavle ukázal parádny predný direkt, ktorý Mihálik takmer vždy „zožral". Celé kolo bolo v pomalšom tempe, no na konci kola prišla parádna zadná, ktorá našla Mihálíka a bolo prvé počítanie. Mihálik sa dokázal postaviť a pokračovať, od blížiaceho KO ho zachránil gong. V druhom kole opäť dominoval Pavle, predovšetkým predným direktom a tvrdým lowkickom, ktorý na konci kola bol vidieť na Maďarovom stehne. V poslednom kole obaja mierne poľavili, zápas sa viazal často v klinči. Mihálik občas niečo aj trafil, ale s Ivanom to ani nepohlo. Po troch kolách jasne vyhral na body domáci Ivan Pavle.
Víťaz: Pavle 3:0 na body

hc22 13

Ivan Pavle vs Gyorge Mihalik 

 

Foto:  Peter Dzurjanin, celá galéria na našom Facebooku