pon12172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Hanuman Cup 22 - hlavné zápasy

hanuman cup 22 banner

V hlavnej časti Hanuman Cupu 22 nás čaká 6 zápasov. V každom uvidíme bojovníka z HGB proti súperovi zo zahraničia.

09 peczar strojny 600

Hlavný program začína Michal Peczár, náš nový autor. Naposledy zápasil na HC 21, kde porazil súpera z Bosny a Hercegoviny 2:0 na body. Predtým remizoval s Kubom Dobiašom na Clash Muay Thai. Zápasovú bilanciu má síce zápornú, ale to skôr kvôli tomu, že sa nevyhýba žiadnemu zápasu. 
Jeho súper je pomerne neznámy Poliak, Marcin Strojny. V profi má do 10 zápasov, v amatéroch približne 40. Na to, aby sme si o ňom spravili obrázok, budeme musieť ísť asi do Hlohovca.

Peczár vs Pačan, Hanuman Cup 19


10 halada szucs 600

V ďalšom zápase na seba narazia Michal Halada a maďarský bojovník, slovenskej scéne dobre známy, Barnabas Szucz. Títo dvaja sa už mali niekoľkokrát v ringu stretnúť, no doteraz z toho vždy zišlo.
Miša sme naposledy videli na Hanuman cupe 21, kde v ringu doslova “ponaháňal” svojho súpera a zápas ukončil v druhom kole.
Barnabasa sme na Slovensku videli už niekoľkokrát, pred dávnym časom boxoval napríklad aj s Vladom Moravčíkom, ale aj s Janom Mazúrom, kde prehral po extra kole. Barnabas je dvojnásobný majster Maďarska v K-1, obaja preferujú thajské pravidlá, neboja sa lakťov, Mišo ide vždy na doraz a dáva do svojich útokov všetko, naopak, Barnabas je typický thaiboxer, pokojný a čaká na svoju príležitosť, má dobré oko. Tento zápas sľubuje pre divákov veľa adrenalínu, na ktorý si u Miša Haladu určite zvykli :)

Halada vs Czerniawski, Hanuman Cup 21 

Mazúr vs Szucs, Fight Explosion


11 novak botwina 600

Marko Novák je vychádzajúca nádej bratislavského Hanumanu. Pred pár týždňami boxoval v pyramíde Youngblood – 65 kg, kde prehral tesne 2:1 na body proti skúsenému Janovi Holcovi z pražského X gymu. Marko je držiteľ majstra Euroligy z roku 2012 a takisto držiteľ juniorského majstra Európy organizácie WKU.
Jeho superom bude poľský fighter Bartosz Botwina. Botwina je podľa štatistiky (70 zápasov – 57 výhier, 13 prehier a 5 KO) už na svoj mladý vek (23 rokov) pomerne skúsený borec. Napíšem iba niektoré z jeho titulov, je to majster sveta z roku 2010 ISKA, majster sveta z roku 2012 v K-1, trojnásobný majster Poľska v Muay Thai v rokoch 2008,2009,2010, vicemajster Poľska v Muay Thai z minulého roku.
Botwina ma opačný gard, Novák bude mať výškovú prevahu, kedže Botwina je nízky. Novák robí pekné, technické zápasy, thajské pravidlá mu sedia ako uliate, uvidíme, ako si poradí s Poliakom.

Novák vs Nkoa Zoa, Clash Muay Thai

Botwina vs Barysas, Bushido Hero`s 2013


12 simko tadic 600

Ďalší zápas pre milovníkov Muay Thai. Šimko je skúsený fighter, ktorí má už okolo 50 zápasov na konte. Prednedávnom sa vrátil po troch mesiacoch z Thajska, kde stihol absolvovať aj dva áčkové zápasy. Oba skončili pred limitom, prvý zápas vyhral Peťo na KO a druhý na KO pre zranenie prehral. Na Slovensku sme ho mohli vidieť naposledy na Hanuman cup-e 20, kde si poradil na body s Poliakom.
Tadič je slovenskému publiku známy, väčšinu svojich zápasov odbúchal práve na našej pôde. Má technický a rýchly štýl, veľa pracuje a má šikovné oko. Videli sme ho v pyramíde Youngblood, kde sa dostal až do finále, kde prehral s Vladom Konským na KO. Naposledy zápasil v Trenčíne, na akcii Muay Thai Evening, kde v druhom kole vyhral proti Szucovi z Maďarska. Štatistika mu končí niekde okolo 33 zápasov.

Tadič vs Szuc, Muay Thai Evening 4


13 krajcovic opak 600

Druhý a posledný ženský zápas večera. "Pretty Beast", má za sebou skvelú sezónu, kde stihla, až na ten posledný zápas v Žiline, vyhrať všetko. Je držiteľkou niekoľkých titulov, z tých posledných je to titul majsterky sveta organizácie WKU, majsterka Európy organizácie WKF. Na konci minulého roka porazila Alenu Holú. Po dlhšom čase prehrala na body pred pár týždňami na Gala Night Thaiboxing v Žiline v odvete proti Holanďanke Denise Kielholtz.
Jej súperka, Monika Opak, má podľa štatistiky 26 zápasov, z ktorých 20 vyhrala, 5 prehrala a má na konte 1 remízu, čo je približne počet zápasov, aký má za sebou aj Lucia. Opak je majsterkou Poľska z roku 2008, druhá na majstrovstvách sveta z roku 2011. Príliš veľa o štýle Luciinej súperky som nenašiel, uvidíme, čo predvedie v ringu proti "Pretty Beast".

Krajčovič vs Page, Clash Muay Thai


14 pavle mihalik 600

Pavle je “talent loňského roku”, ako mu nedávno pridelil tento titul Ondřej Novotný. Ivan má za sebou určite jeden z najťažších a takisto najúspešnejších rokov vo svojej doterajšej kariére. Je to amatérsky majster Euroligy z roku 2012, vyhral štvorkovú pyramídu v Nitre, kde porazil Igora Bugaenka, Martina Pacasa a nedávno na akcii Hanuman cup 21 aj chorvátskeho bojovníka Iva Toma.
Súperom mu bude Gyorge Mihalik, maďarský bojovník, ktorý nedávno prehral na Súboji titanov s českým fighterom Lubošom Raušerom. Má slušnú bilanciu, 40 zápasov, z ktorých 30 vyhral, 12krát poslal súperov zo zápasu predčasne a 1 remízu. Je to európsky šampión ISKA a dvojnásobný amatérsky majster Maďarska. Mihalik má na ťažkú váhu dobrý pohyb, šikovné ruky a vie pekne zakombinovať, Pavle má zase obrovskú silu v prednom direkte, ktorému sa máloktorý súper vyhne a je výborne fyzicky a kondične pripravený. Určite sa máme na čo tešiť!

Pavle vs Toma, Hanuman Gym 21

Mihalik vs Raušer, Souboj Titánů 2014

 Michal Peczár a Daniel Malachovský