sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Hanuman Cup 21 - preview

HanumanCup21 banner 600

Čaká nás ďalší víkend plný fightov, 4. apríla MMA akcia v Nitre a o deň neskôr Hanuman Cup 21 v Pezinku. Pozrime sa bližšie práve na tento turnaj.

Čaká nás 13 zápasov podľa pravidiel Muay Thai, MMA a K-1, z toho dva titulové. O opasok Európskeho šampióna WKU sa so svojimi súpermi pobijú Dano Hromek a Michal "Balky" Baláž.

V prvej polovici programu nás čakajú veľmi zaujímavé zápasy. Osobne som zvedavý na medzi žilinským bombardérom Danielom Svitekom a hanumancom, Tomášom Máderom a súboj Benka so Skovajsom. V MMA zápasoch uvidíme Milana Strniska, ktorého pôvodný súper vypadol a hľadá sa nový, alebo Sama Ribanského s Robertom Lisoňom

 

08-valentin-kusmirek-600

Druhú polovicu zápasov by mal otvoriť duel medzi Adriánom Valentínom a Daniesom Kušmírekom. Pôvodne mal s Kušmírekom bojovať Mišo Hojer, ale pre zranenie nenastúpi.
Valentín už na dvoch Hanuman Cupoch bojoval. Na sedemnástom porazil Miša Hojera KO v 1. kole, na devätnástom zase odbúchal vyrovnaný zápas s Balážom, ale prehral 2:1 na body.
Kušmíreka som naposledy videl na Bigger's Better v Poprade, kde porazil v peknom zápase, Erika Matejovského.
Ani jeden z dvojice Kušmírek-Valentín príliš necúva a obaja stále útočia. Očakávam pekný zápas, plný akcie.

 

09-bartl-kulla-600

Jediný zápas ťažkých váh v hlavnom programe si buchnú Adrián Bartl z Bratislavskej Boxerne a Radovan Kulla zo žilinského Aresu. Bartla som nevidel v ringu hádam vyše dvoch rokov, v lete 2011 prehral na body s Ivanom Bartekom a porazil Mira Kaššaja.
Proti nemu sa postaví mladý Rado Kulla, ktorý v uplynulom roku povyhrával čo sa dalo, často nad skúsenejšími protivníkmi a v zahraničí. Radovi tuším ešte nie je ani dvadsať rokov, stále sa zlepšuje a sám som zvedavý, kam to dotiahne.
Ja osobne tento zápas vidím pre Kullu, hlavne pre jeho sériu výhier v minulom a tomto roku.

 

10-lindtnerova-horakova-600

Zápas žien nesmie chýbať, v Pezinku sa predstaví Kristína Lindtnerová proti Alexandre Horákovej. Kristína naposledy zápasila na Clash Muay Thai, ale pre nešťastné zranenie oka nemohla dobojovať. Minulý rok mala z piatich zápasov štyri výhry, tento rok začala spomínanou prehrou na Clash MT. Súperkou jej bude Majsterka sveta v kickboxe, Alexandra Horáková z pezinského Guard Kickbox klubu. 

 

11-hromek-lee-600

Dano Hromek má ďalšiu šancu na zisk titulu. Tentoraz bude bojovať o Európsky titul WKU so Španielom, Rubenom Lee.
Dano mal posledný zápas tiež na Clash Muay Thai, kde porazil Nourdine Tourého na body. V ringu spravil len to čo musel, čo sa v titulových zápasoch nevypláca.
Ruben je dosť agresor, dosť útočí, celkom dobre kope. To by mohlo z Dana dostať viac ako len štandardný výkon, pre zisk titulu bude musieť zamakať viac. Vie to, aj keď to len málokedy ukazuje.

 

12-halada-lemke-600

Mišo Halada, mám pocit, nezápasil už skoro rok. Naposledy vyhral nad Ondřejom Marvanom na HC 18. Zápasiť mal aj na Hanuman Cupe 19, aj v októbri v Poľsku, ale zo všetkého zišlo. Teraz už je snáď všetko vporiadku.
Lemke je pre mňa celkom neznámy, pred pár rokmi získal titul WKN, ale odvtedy je o ňom celkom ticho. Uvidíme čo sa z neho vykľuje. 
Halada už niekoľko rokov dokazuje, že patrí k tomu lepšiemu, čo Slovenské MT ponúka. Je dostatočne tvrdý, aj technický a bojuje do posledných zbytkov síl. Z toho vychádza, že jeho zápasy sú väčšinou kvalitné. Dúfam, že tento nebude výnimkou.

 

13-balaz-dadaev-600

Posledný zápas a ďalší titul, ktorý sa pokúsi získať Michal "Balky" Baláž. Toho sme videli naposledy zápasiť v Nitre, kde porazil Marcela Jágera na body. Podal skvelý, sústredený výkon, do bodky držal taktiku a Marcela ukopal a ukolenoval. Svoje silné zbrane si musí znova nabrúsiť na ruského bojovníka usadeného vo Viedni, Ismaela Dadaeva. Dadaev je WKF šampión, ale v poslednej dobe začal pokukovať po MMA. Dadaev je jednotka Rakúskeho rebríčka WKF (nech je akýkoľvek), takže to asi nebude žiadny čajík a s Balkym sa predvedú v dobrej forme.

Všetky potrebné informácie k Hanuman Cupu 21 nájdete v našom kalendári a snáď sa v Pezinku vidíme.