sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Clash Muay Thai - LIVE!

cmt billbo

V Hant Aréne sme práve začali. Kto nie ste v hale, sledujte tento článok s výsledkami a LIVE komentárom k jednotlivým zápasom.

 

1. -71kg, 3x3min, Thaibox
Michal Peczár (Hanuman Gym Bratislava) vs Jakub Dobiáš (Elite gym Trenčín)

Prvé kolo vyrovnané, obaja si vymieňali lowkicky a videli sme aj zo štyri boxerské výmeny. V druhom Jakub začal klinčovať, ale bez efektu. Na konci kola Peczár pridal na tempe a agresivite a dobre nabodoval. Posledné kolo skvelé výmeny z oboch strán, Mišovi vyšli parádne lakte a roundkicky, Jakub zase lowkicky a dobre zaboxoval. Borci sa rozišli s remízou, ja som ale videl výhru Peczára.

2. -71kg, 2x5min, MMA
Milan Strnisko (Hanuman Gym Bratislava) vs Róbert Lisoň (Muay Jitsu Zvolen)

Jediný MMA zápas skončil hneď v prvom kole, po pár kopoch Strnisko nachytal mladého Lisoňa pravým hákom rovno na bradu a ten išiel k zemi. Po pár úderoch zastavil zápas rozhodca. Rýchla výhra pre Milana Strniska.

3. -55kg, 3x2min, K-1
Kristína Lindtnerová (Spartans Club Bratislava) vs Veronika Petríková (ŠKP Košice)

Prvé kolo veľmi opatrné, Veronika skúšala highkicky, obe trafili po jednom dobrom údere na hlavu. V druhom kole Petríková pri highkicku štrajchla nohou Kristíne oko. Veronika ju hneď zasypala údermi, čo prečkala v kryte, ale keďže na pravé oko vôbec nevidela, nepokračovala ďalej. Trochu nešťastná, ale zaslúžená výhra pre Petríkovú.

4. -72,5kg, 3x3min, K-1
Dávid Červeň (Sazuka kickbox klub Liptovský Mikuláš) vs Tigran Movsisyan (Muay Thai Brno)

Začiatok nabitý akciou, Dávid začínal, kombinoval, ale do úderov prepadával. Tigranovi vyšlo pár dobrých úderov na spodok, zatlačil Dávida do bieleho rohu a zasypal ho údermi. Borec z Brna bol na koni a čakal na svoju chvíľu, Tá prišla na konci prvej minúty, keď zakontroval hákom a poslal Dávida k zemi. Ten na desať nedokázal pokračovať, takže knockoutom ako hrom vyhral Tigran Movsisyan.

5. -85kg, 3x3min, K-1
Michal Hojer (Hanuman Gym Bratislava) vs Erik Matejovský (Scorpio Fight Club Nitra)

Prvé kolo vyrovnané, plné výmien. Obaja si veria hlavne na ruky, ale padlo aj pár dobrých roundkickov. V druhom už bolo vidieť trochu únavu, Matejovský trafil pár čistých zadnych roundkickov, Hojer skúšal lowkicky a obaja pokračovali v boxerských výmenách. V treťom vyšlo Erikovi niekoľko dobrých kolien, ale bol to Hojer, kto jasne strhol zápas na svoju stranu. Erika niekoľko krát zasypal boxerskými údermi a aj keď nemali silu na KO, body boli jasne jeho. Obaja bojovali až do konca, siahli si na dno síl, ale viac chcel bojovník z Hanumanu. V parádnom zápase vyhral 3:0 na body Michal Hojer!

6. -67kg, 3x3min, Thaibox
Marko Novák (Slovensko) vs Jeremy Nkoa Zoa (Francúzsko)

Zápas jasne v réžii Nováka. Od prvého kola šlapal, stále útočil. Jeremy hlavne v defenzíve, po jednom útoku bol dokonca počítaný. V druhom kole začal útočiť aj Francúz, ale Marko stále s prehľadom kontroval a útočil o triedu lepšie. V treťom kole Novák trafil niekoľko perfektných kolien, ktoré boleli okrem Francúza aj mňa. Marko stále útočil, vychádzalo mu všetko do čoho sa pustil a zápas nepustil ani na chvíľu z rúk. Jasná výhra 3:0 na body pre Marka Nováka.

7. -85kg, 3x3min, Thaibox
Daniel Hromek (Slovensko) vs Nourdine Toure (Francúzsko)

Prvé kolo v pomalšom tempe, ale zase krásny sústredený výkon od oboch. Dano ukázal opäť dobrý prehľad, bol lepší v klinči, zakončoval nohou, Francúz skúšal hlavne ruky. Dano vnútil Francúzovi tempo a ten na to pristal. Dosť sa klinčovalo, Toure skusil nejaké lakte, Dano kopol pár roundickov, ale hlavne nikoľko kolien na brucho Francúzovi zobrali dych a silu. V treťom si Dano robil so súperom čo chcel, škoda, že toho nebolo viac. Opäť dobré kolená v klinči a kopy, Dano skúsil aj nejaké boxerské údery. Pokiaľ sa mi dobre zdalo, tak Francúz v poslednom kole netrafil ani jediný úder. Na body teda vyhral Dano Hromek 3:0 na body a Slováci vedú nad Francúzmi 2:0.

8. -71kg, 3x3min, Thaibox
Milan Páleš (Slovensko) vs Abderrezzaq Djaadane (Francúzsko)

O poznanie vyššie tempo, a o poznanie lepší Francúz. Predpokladám, že vo Francúzsku si pozreli Minčiho zápasy a dobre sa na neho pripravili - Djaadane mu nedovolil sa rozbehnúť, keď začal boxovať, hneď ho chytal do klinča, kde ho obrábal kolenami. Takto to bolo celé tri kolá a Minčiho od prehry uchránili len závery druhého a tretieho kola, kedy potriafal niečo rukami a vyšlo mu aj pár kopov. Zápas sa nakoniec skončil remízou, ale od prvej výhry Francúza chýbal len kúsok.

9. +91kg, 3x3min, K-1
Ivan Pavle (Slovensko) vs Thomas Joachim (Francúzsko)

Na ťažké váhy veľmi pekný zápas, ktorý skončil hneď v prvom kole, tak ako to máme radi. Thomas sa držal dobre skoro celé prvé kolo, ale ku koncu už začal prepadávať do úderov. Ivan spresnil a údery začali hneď padať na hlavu. Pred koncom kola bol Joachim opäť dlhý po údere, Ivan na neho poslal kombo a hákom poslal Francúza k zemi. Rozhodca ho ani nepočítal a bolo z toho ďalšie KO. SR:FR je teda 3:0.

10. -75kg, 3x3min, Thaibox
Ján Mazúr (Slovensko) vs Johane Beausejour (Francúzsko)

Francúz veľký šoumen, strihol si dobrý nástup a v zápase skúšal parádičky. Neostalo len pri tom, ako som čakal, Johane kopal o závod, Jano mal za úlohu preberať rukami, čo sa mu často darilo. Každým kolom tempo stúpalo, výmeny boli naozaj divoké. Jano boxoval a zatváral low a highkickmi, Johane sa stále pokúšal stiahnuť Janovi hlavu na koleno, ale našťastie mu to nevyšlo. Jano neustále pracoval a bol presnejší a trafil čistého viac, Francúzove údery dopadali zase s väčšou silou. Výsledkom bola opäť remíza, tentoraz 2:1. Pre mňa zápas večera, som zvedavý, či ho niečo ešte dnes prekoná.

11. -57kg, 3x3min, Thaibox
Lucia Krajčovič (Slovensko) vs Ielö Page (Francúzsko)

Francúzska kopala hlavne lowkicky, pri náznakoch boxerských úderov od Lucie sa ponorila a chytala do klinča, kde si dievčatá vymieňali kolená. Druhé kolo ako cez kopírák, Lucii ale začínali vychádzať boxerské údery a Francúzske dovolila oveľa menej. V treťom Lucia zapla "Pretty Beast mode a Ielö prešla ako parným valcom. Rozbiehala dlhé kombinácie, triafala kolená, lakte a ruky. Francúzska sa síce nevzdávala, ale takému tlaku odolávala len s problémami a na svoje útoky už sily neostávali. Lucia vyhrala s prehľadom 3:0 na body a stále potvrdzuje štatút (Česko) Slovenskej jednotky.

12. -84kg, 3x3min, K-1
Tomáš Šenkýr (Diamond gym Žilina) vs Vladimír Idrányi (Idrányi gym Prievidza)

Papierový zápas večera splní čo šlubuje? Prvé kolo zatiaľ parádne, Šeňo skvelé roundkicky, u oboch parádne boxerské výmeny. Vlado dobré údery na spodok, Šeňo zase na hlavu. Záver kola pre Tomáša. Druhé kolo opäť skvelé, Vlado opäť po spodkoch, ale vyšli mu aj kontry na hlavu. Tomáš stále dobre kopal a boxoval a na konci kola trafil parádny highkick a Vlado išiel k zemi. Počítanie zvládol a našťastie ho zachránil koniec kola, lebo stále nebol úplne fit. V treťom išiel Vlado po KO, stále boxoval a triafal bomby. Tomáš stále kopal, ale dosť ho to vysililo, nachytal nemálo úderov a opäť si musel siahnuť do železnej zásoby síl. Šeňo to nakoniec ustál a vyhral 2:1 na body. Zápas aký sme čakali a aký sme si priali, obom bojovníkom standing ovation!

13. -81kg, 3x3min, Thaibox
Vladimír Moravčík (Slovensko) vs Abderrahim Chafay (Francúzsko)

Pomalší začiatok, o to tvrdšie údery. Moravčíkovi vychádzali kopy a hlavne kolená, hneď to prvé Francúz cítil. Chafay skúšal, či to nepôjde cez ruky, ale šancu nemal. Vlado pokračoval vo svojom, triafal rukami, dobre kopal a ku koncu kola prišlo pravé koleno rovno na rebrá, Chafay šiel k semi a pokračovať nechcel. Vlado vo svojom prvom zápase v 81kg vyhráva KO v prvom kole!