sob12152018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Igor Daniš dnes o titul WMC s Yohanom Lidonom!

danis lidon 320Igor Daniš dnes vo Francúzsku bojuje o svetový titul WMC vo váhe do 76kg so skvelým Yohanom Lidonom

Na turnaji La Ligue Des Gladiateurs sú v hre hneď dva tituly WMC. O jeden si buchnú Mehdi Zatout a Liam Harrison, o druhý práve Daniš s Lidonom. Igor by mal byť tretím Slovákom, s ktorým sa Lidon stretne. V roku 2008 s ním o titul WKA búchal Egon Rácz a prehral, o tri roky neskôr ho na nebohej Muay Thai Premiere League porazil Vlado Moravčík. Dúfam, že Igor túto štatistiku prekolpí v náš prospech.

Lidon je držiteľ mnohých titulov, najcennejší je asi ten z organizácie WBC, ktorý už raz aj úspešne obhajoval. O opasok WMC už raz neúspešne bojoval v septembri 2013 s Benom Hodgem. Yohan bojoval už s najlepšími, podľahli mu Naruepol, Lamsongkram, Big Ben, Bernung, Diesellek. Na druhú stranu, on podľahol Yodovi, Prachovi, alebo spomínanému Moravčíkovi. Z posledných piatich zápasov má štyri prehry, prevne dúfam, že Igor mu uštedrí ďalšiu.

Daniš je amatérskym Majstrom sveta z roku 2011 a profesionálnym šampiónom I-1 WMC z roku 2013. Najväčšie zápasy sú ešte pred ním a toto je jeden z nich. Verím, že s Lidonom má šancu, ale musí to byť jasná prehra, predsa len sa bojuje vo Francúzsku.

IgorDanis-I12013-2

Igor Daniš, šampión I-1 WMC z roku 2013

 Celá štartovka:

Muaythai
Mehdi Zatout vs Liam Harrison (65kg WMC World title)
Yetkin Ozkul vs Karim Bennoui
Yohan Lidon vs Igor Daniš (76kg WMC world title)
Samy Sana vs Rafael Llodra
Bobo Sacko vs Morgan Adrar

Kickboxing
Mickael Peynaud vs Yannick Reine
Bakari Tounkara vs Bruno Carvalho (WKA world title)
Christian Berthely vs Philippe Salmon
Yassin El Hana vs Benjamin Gerbet