pia12142018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Clash Muay Thai - Slovensko vs Francúzsko, 2. časť

cmt billbo

Poznáme už skoro celú fightcard, zostali nám len Milan Páleš, Daniel Hromek a Vladimír Moravčík.

 


pales vs djaadane 600

Páleš je skvelý bojovník z žilinského Diamond Gymu. Vo svojich 21 rokoch má na konte 21 výhier a len dve prehry. V minulom roku sme ho mohli vidieť, napríklad, na turnai v Žiline, kde preboxoval šikovného Fondu z Talianska, alebo v Čadci, kde si zase poradil s Vidovičom z Bosny a Hercegoviny. Veľká výhra ale prišla až ku koncu roka, kde na turnaji Heroes Gate 11 porazil skúseného Michala Krčmáře. Práve pred týmto zápasom sa mnohí prikláňali na stranu Krčmáře, ale "Minči" dokázal, že vyzrel už aj na takýchto súperov.
Páleš stále útočí, je rád, keď sa bojuje v jeho tempe a jeho štýlom, najradšej si to rozdá na krátko, čo dokazoval aj v zápase na Heroes Gate. Skvelým pohybom eliminoval kopy súpera, hneď skracoval vzdialenosť a bodoval rukami. Veľa "lepších rúk" na Slovensku v jeho váhe nemáme.

Čo je zač jeho súper, žiaľ, netuším. Po chlapcoch z Francúzska sa zavrel internet, nedá sa nájsť nič, čo by nám pomohlo predstaviť si bojovníka s menom ktoré mu vymyslela mačka prechádzajúc sa po klávesnici počítača. Musíme sa nechať prekvapiť.

Milan Páleš vs Josip Vidovič, Diamond Explosion 2

 

hromek vs toure 600

Spomínal som to neraz, Hromek bol pre mňa jeden z najväčších talentov Muay Thai u nás - má neuveriteľný prehľad, dobrú techniku a pohyb, v ringu vyzerá ako by nikde inde nepatril. Mám ale pocit, že kvality, ktoré som v ňom videl nevedel naplno predať v zápase. Z posledných troch zápasov má dve výhry a jednu prehru. Tú mu uštedril Alexander Kruk v titulovom zápase na osemnástom Hanuman Cupe. V decembri 2012 porazil Marcela Jágera na body a na konci novembra minulého roku zase Poliaka Kulawinskeho. Verím, že Dana budeme vídať v ringu častejšie a rozbehne si nejakú dlhšiu sériu výhier. Dúfam, že začne už v tomto zápase.

Francúzsky bojovník Nourdine Toure je opäť jeden z tých dobre utajených, preto si rovno predstavme posledný zápas večera...

Daniel Hromek vs Marcel Jáger, Fight Explosion

 

moravcik vs chafay 600

Vlada Moravčíka čaká jarné zápasové turné, ktoré začne práve v Bratislave. Pozornejší si na grafike všimli, že Vlado ide s váhou vyššie a práve na tomto gala si odbúcha premiéru v osemdesiat jednotke. Podľa jeho slov sa cíti výborne, sily má na rozdávanie, rýchlosť zostala, tak sa na "nového" Moravčíka môžeme len tešiť.
Vlado naposledy zápasil na Profilige XIII v Banskej Bystrici, kde si poradil s Marcom Piquém na body a získal cenný titul Európskeho šampióna WMC. Na konte má 77 zápasov, z toho 72 výhier. Titulov má tiež neúrekom, okrem spomínaného Európskeho titulu WMC získal aj dva opasky Majstra sveta I-1 WMC, titul Interkontinentálneho šampióna WPMF, Svetového šampióna W5 a mnohé ďalšie.

Jeho súperom bude 36 ročný Abderrahim Chafay, Majster Francúzska v Muay Thai aj v K-1 a Majster sveta v kickboxe organizácie WAKO z roku 2012. Na konte má 66 zápasov, z toho 56 výhier a jednu remízu. Chafay si verí hlavne na ruky, útočiť bude hlavne na krátko. Pokiaľ si to Vlado postráži, mal by mať celkom ľahkú prácu. 

Vladimír Moravčík vs Marco Piqué, Profiliga XIII

Abderrahim Chafay, posledné kolo zápasu o titul Majstra Francúzska z roku 2011