pon12172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Clash Muay Thai - Slovensko vs Francúzsko, 1. časť

cmt billbo

Po úvodnej časti a jediného čisto Slovenského zápasu v hlavnom programe, si dnes predstavíme štyri súboje medzi bojovníkmi zo Slovenska a Francúzska.

 

novak vs nkoa zoa 600

Hneď prvý zápas hlavnej časti gala bude mať na starosti mladý talent z domáceho Hanuman Gymu, Marko Novák. Pravidelne zápasí na galavečeroch usporadúvaných jeho domovským klubom, odkiaľ má samé výhry. Na poslednom Hanuman Cupe si vybojoval účasť v turnaji Youngblood Grand Prix do 65kg, ktorého finále sa bude konať na podujatí Heroes Gate 11. apríla 2014 v Prahe.
Marko je Medzinárodným šampiónom Euroligy Muay Thai v sezóne 2011/2012 a Juniorský majster Európy WKU z roku 2013. Porazil napríklad Tomáša Činčíka, Lukáša Mandinca, alebo Vlada Sklouzu.

Súperom mu bude Jeremy Nkoa Zoa, ktorý je pre mňa úplnou neznámou. Neostáva nám nič, len sa nechať prekvapiť. Francúzi k nám už doviezli niekoľkých neznámych borcov a vykľuli sa z nich zaujímaví bojovníci, napríklad taký Llodra, alebo Sidibé.

Marko Novák vs Miklóš Herczku, Hanuman Cup 19

 

 pavle vs joachim 600

Ďalší z Hanumancov je Ivan Pavle. Ten ma za sebou skvelý rok, povyhrával čo sa dalo a nebolo toho málo. Len za dva týždne ku koncu roka odbúchal štyri zápasy a všetky vyhral, vrátane štvortovkej pyramídy v Poľsku, kde porazil napríklad Ivana Barteka. Toho porazil dokonca dva krát a v mojom osobnom rebríčku slovenských ťažkých váhe je pred ním. Ivan bojuje veľmi rozumne, počúva trénera a systematicky ničí súperov. Dokazuje to aj štatistika, kde k takmer dvadsiatke výhier má len dve prehry. Na necelých 20 rokov pekný výkon.

Za Francúzsko proti nemu nastúpi Joachim Thomas, ktorý zápasí oveľa dlhšie ako Pavle. Mohli sme ho vidieť na rôznych turnajch po Európe, napríklad v osmičkovej pyramíde v Budapešti, alebo v Superkombate, kde prehral s Benjaminom Adebuyiom na body. O víťazovi zápasu nepochybujem, som len zvedavý, ako Ivan vyhrá :)

Ivan Pavle vs István Ruzsinszky, Hanuman Cup 19

Benjamin Adegbuyi vs Joachim Thomas, Superkombat

 

mazur vs beausejour 600

 

Mazúr je stálicou slovenského thaiboxu. Odchovanec bystrického Fire Gymu už nedostáva ľahké zápasy. Mená ako Piqué, alebo Nonsai budia rešpekt a aj keď Jano s nimi prehral, bol im vyrovnaným súperom. Tento zápas by mal byť prvým od minuloročnej prehry s Nonsaiom, takže ma celkom zaujíma, ako na tom Mazúr je. Nebojím sa, že by nebol pripravený, skôr som zvedavý, či na ňom nebude vidieť polročná zápasová prestávka. 

Jeho súperom bude Interkontinentálny šampión WPMF z roku 2010, dvojnásobný Majster Francúzska v Muay Thai z rokov 2009 a 2010 a držiteľ niekoľkých ďalších titulov, Johane Beausejour. Zo 75 zápasov má 60 výhier, z toho 34 KO, čo je celkom pekná štatistika. Jano má o 10 zápasov a 17 výhier menej. Francúz je celkom šikovný kopáč, má dobrý pohyb, ale ruky trocha zaostávajú. Mazúr tiež dobre kope, ale viac si verí na ruky, ktorými by mal Francúza trestať. Nemyslím, že to bude pre Jana ľahký zápas, ale pevne verím, že Johana dokáže poraziť.

Ján Mazúr vs Nonsai, Profiliga XIII

Johane Beausejour vs Sen Bunthen

 

krajcovic vs page 600

 

Lucia potvrdzuje, že v Muay Thai je na Slovensku jednotka. V roku 2013 pozbierala niekoľko opaskov, najprv Európsky titul WKF, Svetový titul WKU, ale najcennejší titul získala na konci roka v zápase s Alenou Holou. Nebolo veľa takých, čo Lucii v tom zápase verili, ale tá dokázala Českú jednotku poraziť a pripísať si tým cenný skalp. 
Jej terajšia súperka bude z podobného cesta ako Alena, nižšia, rýchla, s dobrými rukami, ale Ielö je ešte viac doma aj v Muay Thai. Francúzska získala niekoľko titulov organizácií WMF, WTKA a WAKO a dokonca bojovala aj o tie najcennejšie - tituly WPMF a WMC. Oba prehrala, ale s kvalitnými súperkami - titul WMC jej vyfúkla skvelá Valentina Ševčenko, ktorá vyhráva snáď aj v Športke.
Ielö Page má 53 zápasov a 39 výhier, čo je oproti Luciiným 23 zápasom a 17 výhram obrovské čislo. Som zvedavý, či v tomto zápase rozhodne skúsenosť a agresivita, alebo prehľad a taktika. 

Lucia Krajčovič vs Marina Zueva, Hanuman Cup 19

Ielö Page vs Kateřina Svobodová