ned06172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Clash Muay Thai - úvodná časť

cmt billbo

Predstavenie štartovky na gala Clash Muay Thai začneme úvodnou časťou. V nej uvidíme kvalitných a známych bojovníkov v súbojoch podľa pravidel Muay Thai, K-1 a MMA.

peczar dobias 600

Začneme hneď zostra, duelom medzi domácim Michalom Peczárom a Jakubom Dobiášom z Elite Gymu Trenčín. Obaja už majú niečo odzápasené, v ringu ich vídame niekoľko rokov. Michal Peczár, z bratislavského Hanuman Gymu, zápasí poväčšinou na "domácich" turnajoch Hanuman Cup. Nechýbal na posledných troch, na ktorých si vybojoval tri výhry - proti Andrejovi Duchoňovi, Marošovi Pačanovi a Patrikovi Sorengimu. Stále má ale dosť zápornú bilanciu, 34 prehier, oproti nejakým 11 výhram.
Jakub Dobiáš má tých zápasov asi o polovicu menej, bilanciu má ale pozitívnu. Naposledy zápasil na dvadsiatom Hanuman Cupe, kde remizoval s Lukášom Rusom. Na jar v Žiline v parádnom predzápase tiež remizoval s Vladimírom Říhom.
Obaja vedia spraviť dobrý zápas a v Muay Thai sú ako doma, takže rozbeh bude viac ako parádny.

Michal Peczár vs Maroš Pačan, Hanuman Cup 19

Jakub Dobiáš vs Paul Budden, Youngblood 22

 

strnisko lison 600

Jediný MMA zápas večera a v ňom dvaja začínajúci bojovníci. K Milanovi som si našiel informácie o dvoch zápasoch, jeden prehral s Kristlom na kimuru a druhý vyhral v Brne nad Strakom TKO. Jeho súperom bude Róbert Lisoň, len 17 ročný bojovník zo Zvolena, pre ktorého to bude prvý zápas. 

 

cerven movsisyan 600

Červeň aj Movsisyan sú mladí a talentovaní borci. David je na svoj vek, 19 rokov, už skúsený bojovník. Na konte má vyše 20 zápasov a skoro samé výhry. Je rýchly, technicky a kondične výborne pripravený. Niekedy sa ešte nechá strhnúť a obrana viazne, na nohách ho ale drží oceľová brada. Tú ukázal neraz, napríklad na jar v Žiline s Kučákom, alebo na devätnástom hanuman Cupe, kde ho Ulman niekoľkokrát trafil dobre na bradu, ale k zemi nešiel a vyhral RSC. 
Tigran bojuje za Muay Thai Brno a vo veku 21 rokov sa môže pýšiť niekoľkými titulmi. Ten najcennejší vybojoval v roku 2012 a jednalo sa o Svetový titul WKF. Naposledy zápasil na turnaji Time Of Gladiators, odkiaľ si odniesol výhru. Oproti Davidovi je pomalší, ale rýchlosť nahrádza silou, stále útočí a málokedy ustupuje.

David Červeň vs Milan Ulman, Hanuman Cup 19

Tigran Movsisyan vs Eyevan Danenberg, Time Of Gladiators 2013

 

 lindtnerova petrikova 600

Ženy v ringu uvidíme aj v prvej časti gala, podľa pravidiel K-1 sa proti sebe postavia Kristína Lindtnerová a Veronika Petríková
Kristína, bojujúca za bratislavský Spartans Club, si na slovenských turnajoch v roku 2013 pripísala štyri výhry. Po prehru si išla do Prahy, kde v turnaji "K-1 Mistrovství ČR" podľahla celkovej víťazke, Christin Fiedlerovej z Rakúska. 
Súperkou jej bude skúsená kickboxerka, Veronika Petríková, niekoľkonásobná Majsterka Slovenska, tretia z Majstrovstiev Európy 2013 a druhá z Majstrovstiev Sveta 2013 vo fullcontacte. Zápasí aj podľa pravidiel K-1, na konté má výhry napríklad nad Soňou Valachovou, alebo Michaelou Zbončákovou.

Kristína Lindtnerová vs Martina Brixová, Hanuman Cup 19

Veronika Petríková vs Michaela Zbončáková, Youngblood 22

 

hojer matejovsky 600

Tento zápas sa mal konať už na dvadsiatom Hanuman Cupe, ale Hojerovi sa na poslednú chvíľu zmenil súper, takže ich spolu uvidíme až teraz.
Michal Hojer je thaiboxer z bratislavského Hanumanu, ktorý už okúsil aj Ačkový zápas. Na jeseň v Poľsku síce podľahol Aleksandrovi Kurukovi na body, ale najtesnejším rozdielom 2:1, čo je pekný výsledok proti kvalitnému, domácemu bojovníkovi vo svojom prvom zápase v tejto kategórii. Hojer skúšal zápasy aj v +91kg, kde porazil napríklad košičana Csorbu, ale väčšinou zápasy vo váhe do 84kg. V roku 2012 bol prvý, kto otestoval Tomáša Šenkýra po návrate do ringu po zranení, ale prehral KO v 2. kole. Na taký zápas bolo ešte priskoro.
Erik Matejovský je kickboxer z nitrianskeho Scorpio Fight Clubu, ktorého krk zdobí niekoľko medailí - napríklad bronz z MS v kickboxe 2012 v lowkicku a K-1. Mohli sme ho vidieť v predzápasoch turnaja Bigger's Better v Poprade, kde síce prehral na body, ale ukázal celkom dobrý výkon.

Michal Hojer vs Adam Herchl, Hanuman Cup 19

Erik Matejovský vs Denis Kušmírek, Bigger's Better Poprad