pon05202019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

GALA NIGHT THAIBOXING 31.03.12 Žilina - presná štartovka a váhy

Gala Night Thaiboxing 2012Pred pár minútami skončilo oficiálne váženie a okrem dvoch bojovníkov poznáme, kto si dal koľko rezňov na obed. V štartovke prišlo k pár drobným zmenám, našťastie v žiadnom z hlavných zápasov, takže nikto nebude zajtra sklamaný.

V úvodných zápasoch uvidíme borcov s domáceho Diamond Gymu Patrika Remiša, Patrika Glézla a Mateja Štubňu, všetci majú medzinárodných súperov. V jedinom MMA zápase sa predstavia Ondrej Cietkovský zo Slovenska a Radek Kříž z Českej republiky. Po prvých štyroch zápasoch bude nasledovať pauza a po nej hlavný program.

Hneď po prestávke nás čaká skvelý zápas v ťažkej váhe medzi Lukášom Horákom a Lubošom Raušerom. Nie som asi sám, kto naň čaká aspoň dva roky a konečne oboch uvidíme proti sebe v ringu. Škoda že sa nebojuje podľa plných MT pravidiel, bola by to asi krvavnička ako býva v Lukášových zápasoch často.

Šiesty zápas vo váhe do 67 kg odbúchajú domáci Milan Paleš a Krizstian Schnobl z Maďarska. O Schnoblovi neviem nič, Paleš je kvalitný bojovník, ktorý získava skúsenosti doma aj v zahraničí. Milan mal minulý rok v Žiline úvodný zápas a zajtra bude už v hlavnom programe.

V siedmom zápase sa ukáže Mišo Halada z bratislavského Hanumanu proti Jánovi Moncolovi z Českej republiky. Zápas sa bude bojovať pod plnými thajskými pravidlami. Obaja borci kvalitatívne rastú, každý zápas pre nich veľa znamená, takže sa teším na dobrú štípanicu.

V ôsmom zápase uvidíme Vlada Idrányiho a Davida Keclika. V tejto váhovke nie je v Európe veľa kvalitných borcov a títo dvaja sa prekvapivo dlho obchádzali. V Žiline ich uvidíme proti sebe a bude to určite dobrý zápas. Vlado má tvrdú pecku a Keclik strašne veľa vydrží a v treťom kole dokáže zvrátiť akýkoľvek zápas.

V deviatom zápase na nás čaká lahôdka v podobe standup zápasu Andre Reindersa po dlhých rokoch. Súperom mu bude skúsený Marcel Jáger, ktorý je technicky skvelý a určite Andremu dopraje :)

Desiaty zápas budú mať v réžii Tomáš Kohout a Michail Tjuterev z Ruska. Kohout je kvalitná slovenská ťažká váha, ktorý bojuje vždy s rozumom, jeho súpera sme už videli v Žiline minulý rok, kde prehral na body so Spejblom. Tomáš mu bude vyrovnanejším súperom.

V jedenástom zápase sa nám predstaví najväčšia domáca hviezda tohto turnaja, Miro Cingel. So svojím maďarským súperom budú bojovať o medzinárodný titul WFCA podľa pravidiel K-1 vo váhe do 86 kg. Miro sa doma v ringu nezvykne dlho ohriať, tak dúfam, že sa nám ukáže dlhšie ako len necelé prvé kolo :)

V predposlednom zápase večera uvidíme slovenskú špičku, Vlada Moravčíka, s ktorým sa bude pasovať portugalec Gil Silva. Musím priznať, že Portugalec nie je Moravčíkova liga, takže neočakávam dlhý zápas.

Finále má na starosti, ako vždy, ťažká váha a tak ako minulý rok aj teraz to bude Tomáš Hron. Vlani mal celkom ľahkú prácu s Erhanom Denizom, tento rok to vyzerá na tvrdší oriešok v podobe Daniela Sama. Na vážení predviedli parádny staredown a sedemnásťkilový rozdiel v prospech Britského bojovníka mi robí trochu starosť. Pevne dúfam, že Tomáš predvedie dobrý výkon, v jeho prospech hovoria skúsenosti a odbúchané zápasy s lepšími bojovníkmi. Sam je pre mňa celkom neznámy.

Čaká na nás teda 13 zápasov podľa pravidiel K-1, MMA a Muay Thai. Akcia začína o 19:00 v Športovej hale na Rosinskej ceste. Gala bude moderovať Ondřej Novotný, čo je vždy záruka kvalitného zážitku.

V predaji je ešte posledných 100 lístkov, ktoré budú do 14:00 k dostaniu v Zmenárni DUXX v OC Dubeň za 17€ a po 14:00 sa zvyšok presunie na kasu Športovej haly a budú sa dať kúpiť na mieste za 20€.

1. -69kg, Muay Thai, 3x2min
Patrik Remiš (Diamond Gym, SVK) vs Jakub Malich (CZ)

Jakub Malich 68,7 kg
Patrik Remiš 68,7 kg

2. -67kg, K1, 3x2min
Patrik Glézl (Diamond Gym, SVK) vs Jan Kvapil (CZ)

Jan Kvapil

Patrik Glézl 68,1 kg

3. -67kg, MMA, 2x5min
Ondrej Cetkovský (SVK) vs Radek Kříž (CZ)

Radek Kříž
66 kg
Ondrej Cetkovský 66,7 kg

4. -60kg, K1, 3x3min
Matej Štubňa (Diamond Gym, SVK) vs Ruslan Shakaldaev (Kazachstan)

Matej Štubňa
57,7 kg
Ruslan Shakaldaev 57,7 kg


5. +95kg, K1, 3x3min
Lukáš Horák (SVK) vs Luboš Raušer (CZ)

Luboš Raušer
110,1 kg

6. -67kg, Muay Thai, 3x3min
Milan Paleš (Diamond Gym, SVK) vs Krizstian Schnobl (HUN)
Krizstian Schnobl 66,2 kg
Milan Paleš 66,6 kg

7. -72,5kg, Muay Thai, 3x3min
Michal Halada (Hanuman Gym, SVK) vs Ján Moncol (CZ)

Ján Moncol
71 kg
Michal Halada 71,6 kg

8. -84,5kg, K1, 3x3min
Vladimír Idrányi (SVK) vs David Keclik (A)

David Keclik
83,7 kg
Vladimír Idrányi 84,1 kg

9. -84,5kg, K1, 3x3min
Marcel Jáger (SVK) vs Andre Reinders (CZ)

Andre Reinders
84,3 kg
Marcel Jáger 82,3 kg

10. -95kg, K1, 3x3min
Tomáš Kohout (Hanuman Gym, SVK) vs Michail Tjuterev (RUS)

Michail Tjuterev
93,8 kg
Tomáš Kohout 90,3 kg

11. -86,5kg, K1, 5x3min (Title fight  Intrenational slovak champion WFCA)
Miroslav Cingel (Diamond Gym, SVK) vs Zsolt Imre (HUN)

Zsolt Imre
85,1 kg
Miroslav Cingel 85,8 kg

12. -72,5kg, Muay Thai, 3x3min
Vladimír Moravčík (SVK) vs Gil Silva (Portugal)

Gil Silva
74,6 kg
Vladimír Moravčík 73,4 kg

13. +95kg, K1, 3x3min
Tomáš Hron (CZ) vs Daniel Sam (UK)

Daniel Sam
118,4 kg
Tomáš Hron 101,7 kg