pon02172020

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Tyrone Spong vo World Series of Fighting + video

Tyrone SpongAko už isto viete, Tyrone Spong má za sebou úspešný debut v MMA - na turnaji World Series of Fighting porazil Travisa Bartletta KO v 1. kole. Nebol som jediný, komu sa tento zápas zdal viac ako nevyrovnaný, ale je na to prozaické vysvetlenie. So Spongom totiž nikto nechce zápasiť!

 

Viceprezident WSOF a matchmaker Ali Abdel-Aziz pre mmaweekly.com potvrdil, že pred Bartlettom odmietlo zápas so Spongom sedem iných bojovníkov, medzi nimi napríklad Houston Alexander, bývalý bojovník UFC.
Spong má síce na konte vyše 100 zápasov v kickboxe a muay thai, ale v MMA je nováčik, navyše v USA málo známy. Pre žiadneho zo "zavedených" bojovníkov MMA nemá zápas s ním zmysel - výhra nad ním im nič neprinesie, prehra uberie kredit. My síce vieme, že v postoji je to skvelý bojovník a prehra s ním nie je až taká hanba, ale jeho súperom to ešte len musí dôjsť. Za ten čas, ak sa nájdu súperi, si Spong spraví meno aj v MMA a stane sa z neho vyhľadávaný ale aj obávaný súper. Tyrone by mal bojovať na ďalšom turnaji WSOF začiatkom roka 2013.

World Series of Fighting

WSOF je nová organizácia, založená tento rok v Las Vegas. Podľa jej prezidena, Raya Sefa, by chceli organizovať 8-10 turnajov do roka. Ich turnaje sa vysielajú na stanici NBC Sports.
Prvý turnaj sa konal 3. novembra 2012, hlavný zápas bol medzi Andrejom Arlowskim a Devinom Coleom.


Tyrone Spong vs Travis Bartlett


Miguel Torres vs Marlon Moraes


Anthony "Rumble"Johnson vs. D.J. Linderman


Andrei Arlovski vs Devin Cole