pon10222018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Pit Cage Fighting 3 - report

Boj o Tatry bol podtitul tretieho pokračovania Pit Cage Fighting, ktoré sa po 2 predošlých levočských kolách konalo v Poprade. Zastupení sme tam boli viacmenej len na zdokumentovanie akcie fotkami, no nedá mi nenapísať aspoň pár riadkov o samotnom priebehu akcie a o celej  PCF.

Už dlhšie som pozoroval aktivity Dávida Kedžucha a Bohuša Duľu spojené so snahou urobiť na Slovensku niečo seriózne pre MMA. Priniesť niečo, čo tu naozaj chýba. A to je príležitosť zápasiť pre chalanov, ktorí trénujú a svedomito sa pripravujú, no nemajú sa kde ukázať. Pár, nazvime to exibičných, zápasov niektorí dostali na standupových akciách, čo podľa mňa určite nie je dostatočné. Nehovoriac o tom, že diváci standupov nemusia až tak MMA a naopak. Česť výnimkám samozrejme. Nechcem vyvolávať zbytočnú polemiku nad mojim tvrdením, no je to fakt s ktorým sa stretávam čoraz častejšie. Nemusí sa vám predsa páčiť americký futbal len preto, že chodíte fandiť na ten náš, no je to tiež futbal :). Odpoveďou na túto "dieru na trhu" bola amatérska liga PIT CAGE FIGHTING. Veľmi odvážny a rešpektuhodný počin, ktorý poskytuje príležitosť amatérom začať seriózne zápasiť. A to nie hocijako. PCF sú pekné eventy s úžasnou kulisou v ozajstnej klietke octagon. Práve táto osemhranná klietka dodáva zápasom MMA ešte väčší punc. Ide z toho úplne iná atmosféra ako keď sa MMA zápas koná v klasickom ringu. Má to jednoducho šťavu a pre oko diváka je to z mojho pohľadu oveľa atraktívnejšie.

Na predchádzajúcich dvoch podujatiach PCF som sa žiaľ osobne nezúčastnil. Bolo to pre mňa do Levoče jednoducho ďaleko. Preto keď som sa dozvedel, že PCF3 bude v Poprade, nebolo čo riešiť. Ten víkend som bol totiž v Banskej Bystrici, takže som si to nemohol nechať ujsť. Podvečer som teda zbalil fotovýbavu a vyrazil smer Aréna Poprad. Po príchode na miesto konania ma vítala naozaj krásna a moderná športová hala, akú Popradu môže závidieť nejedno mesto. Zavolal som Dávidovi a na bráne ma už čakal Bohuš. Bol som dnu. Všetko už bolo nachystané, octagon sa vynímal pod svetlami v strede haly, ktorá sa pomaličky napĺňala. S poslednými prípravami stúpala aj nervozita aby všetko vyšlo ako má. S miernym meškaním sa to celé začalo. Moderátor, privítanie, nástup a predstavenie fighterov. Niečo chýba? Jasné, ring girls, alebo sporo odeté opálené mladé baby, ktoré nosia čísla pred každým kolom a dekorujú fighterov po zápase. Musím uznať, že výber bol vydarený a po octagone sa premávali fajné kúsky. Po predstavení jednotlivých zápasníkov sa išlo bez zbytočných prestojov na prvý zápas. Samotné zápasy tu teraz rozoberať nejdem, nakoľko k relevantnému okomentovaniu sa zvyknú robiť poznámky počas fightu. Teraz na to logicky kvôli foteniu čas nebol a kolega Dano ostal doma. Na YouTube si ich však určite nájdete a môžte kľudne rozanalyzovať v kľude domova. Akcia prebiehala hladko a bez nečakaných prerušení. Celkovo 15 zápasov rozdelili len dve krátke prestávky, ktoré vyplnila tanečná skupina a módna prehliadka. Dojem z celej akcie som mal veľmi pozitívny, hala bola takmer plná a ľudia svojim povzbudzovaním hnali borcov dostatočne vpred. Osobne by som však mal pár výhrad k priebehu niektorých zápasov, kedy boli borci pasívny a nerobili vôbec nič. Rozhodca ich samozrejme napomínal pre neaktivitu, no bez výraznejšieho efektu. Takýto zápas potom nie je veľmi divácky atraktívny a divák má tendenciu sa trochu nudiť. Celá akcia sa skončila tesne pred polnocou, kedy sa ešte vyhlásil najlepší zápas, submission a KO/TKO večera. Kompletné výsledky aj s vyhlásením spomínaných kategórii nájdete tu. Pit Cage Fighting sa pomaličky stáva zabehnutou amatérskou MMA ligou a už teraz sa teším, ako a čím chalani ďalšiu PCF vylepšia. Potenciál na to majú a mne len ostáva im v tomto neľahkom boji držať palce. Galériu fotiek z akcie nájdete pod článkom.