str04082020

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

RINGS sa vracia na scénu

RingsKonečne sa objavila, pre mňa, nejaká zaujímavá správa aj z MMA, ktorá ma prinútila napísať niečo aj do tohto chlievika :) Japonská organizácia RINGS plánuje na 9. marca svoj comeback v podobe šou RINGS Reincarnation.

 

Najväčším ťahákom je návrat Taishina Kohiruimakiho, ktorý sa v svojom MMA debute predstaví proti Benovi Abbottovi z Veľkej Británie. Kohiho posledný zápas bol v roku 2009.

Známe sú aj ďalšie tri zápasy:

Kenichi Ito vs Jarrett Owen
Hisato Ozawa vs Vitali Krat
Toshihiro “Kamen Rider Hiro” Shimizu vs Daisuke Maku

Krátka história RINGS

Fighting Network RINGS je pomerne známa MMA organizácia, ktorú v roku 1991 založil Akira Maeda. Do roku 1995 sa v nej bojovali len puroresu zápasy, niečo na spôsob amerického wrestlingu, kde boli výsledky zápasov dopredu dohodnuté a jednalo sa skôr o divadlo. Najznámejším bojovníkom pri svojom vzniku bol Kiyoshi Tamura.

V rokoch 1995 až 2002 sa už bojovali čisto MMA zápasy a v turnajoch nastupovali tí najlepší bojovníci - Dan Henderson, Fedor Emelianenko, Antonio Rodrigo Nogueira, Ricardo Arona atď.

Akira MaedaKoncu RINGS v roku 2002 pomohol najmä príchod PRIDE FC, kam prestúpila špička bojovníkov zo všetkých organizácií, teda aj z RINGS. Zvyšok bojovníkov, hlavne japoncov, skončila v novozaloženej organizácii ZST. Akira Maeda prestúpil do FEG (Fighting and Entertainment Group - organizácia vlastniaca K-1), kde šéfoval novej sérii turnajov Hero's. Tá vydržala do roku 2008, kedy sa FEG spojila s bývalými rivalmi z DSE (Dream Stage Entertainment - organizácia stojaca za PRIDE FC) a založili Dream. Akira Maeda sa vrátil k RINGS a rozbehol turnaje The Outsider, kde dostali šancu bojovať rôzni delikventi a zmeniť si tak život. The Outsider sa stala jednou z najúspešnejších MMA šou v Japonsku.

RINGS spolu so ZST 22. januára tento rok organizovali turnaj Battle Genesis Vol. 9 a po jeho úspechu sa rozhodli pokračovať ďalej pod svojou značkou.

Pevne dúfam, že získajú späť svoju niekdajšiu slávu.