štv04022020

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Strikeforce: Fedor vs Henderson

Hlavného zápasu tohto eventu sú plné blogy, fóra a spravodajské servery, svojou troškou prispejem aj ja. Zatiaľ som nečítal žiadny z článkov venujúcich sa tomuto zápasu, ale zachytil som na pár fórach diskusie plné emócií a nadávok na Herba Deana.

Ja si tiež myslím, že zápas zastavil skoro, ale bolo to úplne legitímne. Hendo Fedora tým nešťastným zdvihákom vypol, bez debaty. Takisto mu pridal dve tvrdé rany úplne bez krytu, a to je dobrý dôvod zápas ukončiť. Veď sa pozrite:

Fedor bol mimo, ale poznáme ho, niekedy sa dokáže dostať z nevídaných sračiek a zápas vyhrať. Tu to mohlo dopadnúť hocijako, mohol sa ubrániť a vydržať do konca prvého kola a v ďalších dvoch zápas vyhrať. Skôr je ale pravdepodobnejšie, že Hendo by mu ešte priložil pár úderov zhora a Fedora vypol úplne. Dean to mohol kľudne nechať dlhšie, ale bojím sa, že o veľa dlhšie by to už nebolo. Neboli by žiadne pochybnosti, ale Fedor by na tom bol zdravotne horšie ako teraz. Čo je lepšie?

Je zaujímavé, a dosť bolestivé, sledovať kam sa uberá Fedorova kariéra. Je tomu niečo vyše roka, čo bol žijúca legenda, desať rokov neporazený bojovník, ktorý už nemal kam ďalej rásť, nemal výzvy a možno už nemal ani motiváciu. Teraz je to bojovník, ktorý prehral tri zápasy v rade a ľudia ho odpisujú, ukončujú mu kariéru a dávajú za pravdu Danovi Whitovi, ktorý o ňom povedal, že "Fedor je preceňovaný".
Vzhľadom na to, že toto bol jeho posledný zápas v zmluve so Strikeforce, nie je isté kde bude ďalej bojovať. Ak bude bojovať. Bol by som rád, keby sa dal do poriadku a ukázal, prečo je "Last Emperor". Určite ho nechcem vidieť, ako si na ňom mladí bojovníci budú robiť kariéru a honiť si ego v zápasoch niekde v UFC. Napríklad ako Mirko Filipovič. To radšej nech zavesí rukavice na klinec.