štv04022020

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

WEC 43: Cerrone vs. Henderson - pozvánka do Youngstownu

V júni Mike Brown úspešne obhájil svoj titul v perovej váhe v boji s Faberom, ktorému ho odobral v novembri minulého roku a v Sacramente potvrdil svoju momentálnu dominanciu vo váhe do 66 kilogramov. V auguste bolo Las Vegas svedkom senzačnej prehry šampióna Miguela Torresa, ktorý bol majiteľom pásu pre šampióna od februára 2008. Jeho obrovskú dominanciu vo váhe do 61 kilogramov ukončil Brian Bowles, zatiaľ neporazená nová superstar v organizácii WEC. Najbližší turnaj nás čaká v septembri, no v Youngstowne sa bude bojovať „iba" o dočasný titul. Vo váhe do 70 kg si to o možnosť bojovať s momentálne zranením šampiónom Varenerom, rozdá dvojica Cerrone Hendeson. Organizácia pripravila pre fanúšikov netradičnú pozvánku.

 

preklad z webstránky WEC

„Čo značí meno?" To je citát typický pre diela Shakespearovho typu. Pred zahájením prvej akcie World Extreme Cagefighting v Youngstowne v Ohaju, meste, pre ktoré nie sú bojové športy neznámou, je príležitosť spýtať sa „čo značí meno Youngstown?"

Odpoveď nájdete v článku, poukazujúcom na momentálne prepojenie organizácie a mesta, v ktorom začína každý odsek jedným z písmen slova YOUNGSTOWN:

Y

Yves Jabouin. Znalí fanúšikovia MMA netrpezlivo čakajú na dlho očakávaný debut Kanaďana Jabouina vo WEC. Borec, ktorý trénuje v rovnakom tíme ako šampión UFC Georges St-Pierre, je známy obrovskou knokautovou silou a svoje schopnosti si v Youngstowne otestuje v súboji s Raphaelom Assuncaom.

O

Ox Wheeler. Po roku a pol sa do WEC vracia Wheeler, ťažko čitateľný bojovník s jedinou prehrou v štatistikách a v súboji s Charlim Valenciom bude určite útočiť na ocenenie zápas večera. Ox, známy ako tvrdý a neúnavné pracujúci borec, môže dosiahnuť víťazstvo v meste známom svojou priemyselnou históriou.

U

Unbeaten [neporazený]. Prídavne meno, ktorým môžeme označiť hneď troch bojovníkov na zápasovej listine WEC pre turnaj v Youngstowne. Erik Koch Dave Jansen sa v organizácie predstavia po prvýkrát, zatiaľ čo sa Anthony Pettis pokúsi udržať svoju neporaziteľnosť už v druhom súboji vo WEC (momentálne už vieme, že Pettis na poslednú chvíľu vypadol z turnaja, keďže jeho súper pre zranenie nebude môcť v Youngstowne nastúpiť).

N

Njokuni. Kickboxerská senzácia s menom Anthony Njokuani budev Covelli Centrečeliť skúsenému veteránovi Mushinovi Corrbreyovi a v ich vzájomných súbojoch sa určite bude na čo pozerať. V meste, ktoré je domovom boxerského šampióna WBC a WBO v strednej váhe Kellyho Pavlika, sa bude Anthony, 29-ročný rodák z Nigérie, snažiť o ďalšie víťazstvo pred limitom, po tom, čo v apríli knokautoval Brata Palaszewskeho.

G

Greg Jackson. Tréner svetovej triedy, ktorého domovský kemp je v Albuaquerque, pripraví na súboj v Covelli Center hneď dvoch mužov. Najskôr sa predstaví Damacio Page, borec s tvrdými rukami si to rozdá s Akitoshim Tamurom, v ten večer najočakávanejšom zápase bantamovej váhy. Druhý zverenec Grega Jacksona Donald Cerrone nastúpi v hlavnom zápase a s Benom Hendersonom bude bojovať o dočasný titul WEC v ľahkej váhe. Bude zaujímavé sledovať, akú známku za výkon si Jacksonovi zverenci odnesú z Youngstownu, mesta, ktoré je domovom iného svetového trénera - Jacka Loewa, pripravujúceho boxerského šampióna Pavlika.

S

Scott Jorgensen. Ak by sme mali označiť borca, ktorý dáva do svojich zápasoch vo WEC naozaj všetko, tak by to bol 26-ročný Jorgensen. Po júnovej tesnej prehre na body s Antoniom Banuelosom, kedy sa mnohým zdalo, že on mal byť označený ako víťaz, sa Scott predstaví v boji s Rafealom Rebellom a bude určite hladný po úspechu. Odvážny Jorgensen s obrovský bojovným srdcom by mohol byť borcom, ktorý si získa sympatie domáceho publika v Youngstowne.

T

Taurosevicius. Zrejme nedokážete desaťkrát po sebe rýchlo vysloviť meno Deividas Taurosevicius, no po boji s Markom Homnickom určite pochopíte prečo sa dostal na zápasovú listinu v Youngstowne. Litovec určite vie, ako ukončiť súboj ešte pred limitom, veď osem z jeho desiatich víťazstiev prišlo po nasadení techniky na zemi. Je to to pravé po čom túžia fanúšikovia v Youngstowne?

O

On the rise [na vzostupe]. Bojovníci ako Raphael Assuncao, Rich Crunkilton alebo Manny Tapia dúfajú, že víťazstvo v Youngstowne ich posunie bližšie k boju o titul. Každý z nich patrí vo svojej váhovej kategórii k tomu najlepšiemu, nebolo by teda prekvapením, ak by sa v budúcnosti niektorý z nich dostal až k pásu pre šampióna WEC.

W

Wagnney Fabiano. Fanúšikovia z Youngstownu zrejme počuli o tomto  nebezpečnom greplerovi z Brazílie, no 2. septembra ho uvidia na vlastné oči. Fabiano, jeden z najobávanejších borcov na zemi, bude chcieť v súboji s Erikom Kochom vylepšiť svoju bilanciu v MMA 12-1. S vedomím, že víťazstvom si môže zaistiť miesto v boji o titul proti úradujúcemu šampiónovi Mikovi Brownovi, dá sa predpokladať, že Fabiano urobí všetko pre ukončenie boja ešte pred limitom.

N

Never say never... [nikdy nehovor nikdy] ...keď ide o turnaj WEC, zvlášť ak sa bavíme o tejto akcii v Youngtowne. Okrem toho, že sa v klietke odohrá jedenásť zápasov, WEC na 2. september tiež pripravila autogramiádu s členom siene slávy UFC Chuckom Liddellom, deň predtým budú mať fanúšikovia možnosť klásť otázky hviezdam MMA ako Frank Mir, Jens PulverUrijah Faber. Ak ani to nestačí, pripomeňme, že aj Shaquille O'Neal, nová hviezda basketbalového tímu Cleveland Cavaliers, sa teší na 2. september v Covelli Centre. Môže WEC ponúknuť ešte niečo viac? Stále sa o to snaží...