pon02242020

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

WSOF chce turnaj WSOF vs Bellator

wsof bellator

Organizácia Raya Sefa, WSOF, ústami svojho mathmakera Ali Abdel-Aziza vyhlásila, že chce turnaj medzi ich zápasníkmi a tými z Bellatoru. Ponuka sa týkala aj nášho Attilu Végha. Aj keď verím, že sa jednalo len o marketingový ťah, taký turnaj by určite nebol na škodu.

Malo by sa jednať o zápasy tých najlepších bojovníkov z oboch organizácií, zo strany Bellatoru dokonca šampiónov jednotlivých váh. Pre fanúšika by to bol určite zaujímý turnaj a dovolím si tvrdiť, že by zaznamenal úspech. Mnohí si pamätajú turnaje K-1 vs PRIDE, alebo Dream vs Sengoku. V Japonsku MMA organizácie spolupracujú, v USA to ale bude problém. Aj keď by sme niečo také určite chceli vidieť, je tu pár dôvodov, prečo sa niečo také takmer na 100% neuskutoční.

  • MMA stále rastie a každý si chce utrhnúť čo najväčšiu časť koláča pre seba. Pokiaľ nebude trh nasýtený a organizácie nebudú približne rovnako veľké, nebudú mať dôvod nechať tých menších sa na nich "priživovať". Skvelý prípad je práve Japonsko. Po boome, ktorý skončil pádom PRIDE a K-1 ľudia nemajú záujem o bojové športy ako pred desiatimi rokmi. Menšie organicázie prežili a niektoré spolupracujú, napríklad DEEP a ZST.
  • Organizácie investujú do budovania svojich fighterov nemalé sumy. Nemá pre nich význam, aby ich šampión prehral s niekým menej známym "z iného dvora". Proti sú aj exkluzívne zmluvy medzi zápasníkom a organizáciou.
  • V USA sa príliš hľadí na štatistiky, sú nimi posadnutí, vidieť to pri všetkých profesionálnych športoch. Najdôležitejší je počet výhier a titulov. Kooperácie medzi zápasníkmi fungujú v Japonsku aj pre to, lebo tam je najdôležitejšie, aby zápas bol zaujímavý, aby to bola šou.

Mám pocit, že vzájomné turnaje medzi dvoma a viacerými organizáciami uvidíme. Treba si ale počkať - keď nebude kam rásť, bude dobrý aj taký turnaj. A nielen pre Bellator, alebo WSOF (ak dovtedy vydržia), ale aj pre UFC.

Tu je fightcard, na ktorú si ale teraz musíme nechať zájsť chuť:

Quinton Jackson (BMMA) vs. Tyrone Spong (WSOF)
Attila Vegh (BMMA) vs. Anthony Johnson (WSOF)
Vitaly Minakov (BMMA) vs. Andrei Arlovski (WSOF)
Eduardo Dantas (BMMA) vs. Marlon Moraes (WSOF)
Alexander Shlemenko (BMMA) vs. Yushin Okami (WSOF)
Douglas Lima (BMMA) vs. Rousimar Palhares (WSOF)
Michael Chandler (BMMA) alebo Eddie Alvarez (BMMA) vs. Justin Gaethje (WSOF)
Daniel Straus (BMMA) vs. Georgi Karakhanyan (WSOF)
Rick Hawn (BMMA) vs. Jon Fitch (WSOF)
Brett Cooper (BMMA) vs. David Branch (WSOF)