pon12172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Bigger's Better 25 v Porade UPDATE!

bb25 banner

18. októbra sa v Poprade bude konať 25. pokračovanie boxerského turnaja Bigger's Better. Slovensko a Česká republika už v týchto turnajoch mali svoje zastúpenie v Tomášovi Možnom a Lubošovi Šudovi. V Poprade sa v turnaji predstavia Lukáš Horák, Tomáš Možný a Roman Kracík.

Update 8.10.2013: Žiaľ, Tomáš Možný sa zranil a nebude môcť na turnaji zápasiť. Náhradou za neho bude Ivan Bartek, búchač z Nového Mesta, ktorý zápasí hlavne v Muay Thai a pod pravidlami K-1. Ivan má silu a dobrý zadný plavák, ktorým už mnohých vytrestal. Sám som zvedavý, ako sa mu bude dariť v boxe.

Práve Možný vybojoval pekný výsledok, keď sa na turnaji Bigger's Better v Poľsku prebojoval až do finále, kde prehral na body s domácim Tomaszom Sasarom. Dúfame, že minimálne rovnaký výsledok dosiahne aj v Poprade.

Tomáš je bojovník, ktorý vyskúšal box, kickbox, Muay Thai aj MMA. Dokopy má na konte už vyše 100 zápasov a niekoľko Svetových a Európskych titulov. Na to, že má nejakých 21 rokov, je to skvelá štatistika.

Ďalší, komu prajeme finále je aj Lukáš Horák, tiež známy skôr z Muay Thai, alebo kickboxu. Je šampiónom Euroligy Muay Thai z roku 2008, od tej doby vybojoval niekoľko výhier v profiringu, aj keď v poslednom čase sme ho vídali pomenej. Pevne dúfam, že bude dobre pripravený a predvedie sa v dobrom svetle.

Z Českej republiky pricestuje veterán ringu, Roman Kracík. 42 ročný boxer má na konte už 46 zápasov, z toho 35 výhier a jednu remízu. Naposledy bojoval v máji a vyhral na body. Skúsenosťami bude ostatných súperov asi prevyšovať.

Okrem "našich" v ringu uvidíme Oguza Ovguera z Nemecka, ktorý má zo svojich 18 zápasov len jedinú prehru. Pätnásť zo svojich sedemnástich výhier vybojoval pred limitom.

Osmičku doplnia Lucian Bot z Rumunska, Ivica Perkovič z Chorvátska, Patrik Proszek z Poľska a posledným potvrdeným je Jovan Kaluderovič zo Srbska.

BB úzko spolupracuje s organizáciou WKN, na týchto turnajoch teda vídať aj kicboxerské zápasy a často aj tie titulové. V Poprade to nebude inak, v zápase o Svetový titul WKN vo váhe do 74kg uvidíme skvelého domáceho kickboxera, Pavla Garaja, ktorého vyskúša Francúz, Steve Valente.

Okrem hlavného programu uvidíme asi päť predzápasov. Poznáme zatiaľ tieto:

Maroš Pačan vs Andrej Duchoň
Denis Kušmirek
vs Erik Matejovský
Denis Lamanec
vs Patrik Remiš
Samuel Hadzima
vs Tomek Makovsky

bb25 predzapasy

Pokiaľ nebudete mať cestu do Popradu, alebo oželiete predzápasy, hlavný program sa bude vysielať v priamom prenose na stanici Eurosport. K telke sa môžete posadiť o 21:00. Pokiaľ ale chcete tento turnaj zažiť na vlastnej koži, brány Poprad Areny sa otvoria o 18:30 a zápasy začnú o pol hodinu neskôr. Pre pripomenutie turnaja bude stanica Slovak Sport TV vysielať záznam turnaja.