pia02222019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Time Of Gladiators 2013 - zmena v hlavných zápasoch!

TimeOfGladiators2013 banner

Brnenské gala Time Of Gladiators sa koná 14. júna, je teda načase upratať a zverejniť štartovku. Dnes boli oznámené zmeny v dvoch hlavných zápasoch večera!

Ako prvý zápas tohto gala bol pred časom oznámený duel medzi Tomášom Hronom a Stefanom Lekom. Tento zápas sa neuskutoční, Hron aj Leko majú nových súperov.

Stefan Leko nepatrí medzi najväčších bojovníkov ťažkej váhy, skôr naopak. So svojimi 187 centimetrami ťahal vždy za kratší povraz, ale aj s výškovým a váhovým hednikepom dokázal porážať tých najlepších bojovníkov K-1 v čase najväčšej slávy tejto organizácie. Ignašov, Aerts, Bonjasky, Filho, Bernardo, alebo Badr Hari okúsili, ako chutí prehra od bojovníka s prezývkou "Blitz". Vyhral kvalifikačný turnaje K-1 vo Švajčiarsku, v Japonsku  a dva v Las Vegas, ale vo finále šťastie nikdy nemal. Pozrel sa síce pár krát aj do záverečného turnaja, ale do semifinále sa dostal len raz, v roku 2001, keď po prehre v štvrťfinále s Hoostom pokračoval ďalej práve Leko, pretože holandský bojovník sa zranil a nemohol bojovať.

V roku 2003 bol na vrchole síl, v superfightoch porazil Petra Aertsa a Mika Bernarda a vo finálovej eliminácii aj Francisca Filha. V poslednom turnaji roku bol jasný favorit, žiaľ vypršala mu zmluva s K-1 a na novej sa nedohodli. Leko sa upísal organizácii PRIDE, kde svoju prezývku "Blitz" tiež využil, znamenala skôr niečo v zmysle "blesková prehra". Všetky tri zápasy, ktoré v tejto MMA organizácii bojoval skončili jeho prehrou.

V posledných rokoch bojoval skôr v európskych turnajoch, videli sme ho na It's Showtime, sérii K-1 Collizion, s ktorou sa v roku 2008 dostal aj do Prahy, alebo v SuperKombate. Príliš sa mu nedarilo, viac prehrával ako vyhrával, tak sa začiatkom roka 2011 nejak dostala na verejnosť správa, že Stefan Leko v ringu končí. Na dôchodku ale nevydržal dlho, v júni 2011 sa rozhodol pre comeback, ktorý odbúchal s Jeromom Le Bannerom. V zápase o titul ISKA prehral na body, čo sa v ďalších siedmych zápasoch zopakovalo ešte päť krát. Za posledné dva roky vyhral len dva krát, najprv nad mladíkom Tsotne Rogavom v štvrťfinále turnaja Superkombat a, zatiaľ, poslednú výhru má z decembra 2012 nad Markom Neimarevičom

Začal som tým, že Leko nie je žiadnu hromotĺk. To je aj jeden z dôvodov, prečo v Brne nebude bojovať proti Hronovi ale dostane vyrovnanejšieho súpera. "Vyrovnanejšieho" som myslel skôr do fyzických proporcií, pretože bojovať bude proti Ondřejovi "Spejblovi" Hutníkovi, ktorý je momentálne na vrchole svojich síl. Spejbl má za sebou 19 zápasovú výhernú šnúru a som si istý, že ju nebude chcieť prerušiť a teší sa na okrúhlu dvadsiatku. 

Svoj posledný zápas odbojoval v Žiline, kde si za pár sekúnd poradil s francúzskym borcom, Zinedine Hameur-Lainom. Hneď po turnaji odcestoval do Brazílie, pretože dostal ponuku, ktorá sa neodmieta - práve teraz pomáha v prípave legendy MMA, Mauricio "Shogun" Ruovi na jeho ďalší zápas v UFC. Som si istý, že pomoc bude obojstranná a Ondřej bude skvele pripravený na zápas v Brne.

Leko a Hutník budú bojvať o Svetový titul Kings Of The Ring vo váhe do 95kg.

Damian Garcia vs Stefan Leko, Mallorca, 13.4.2013

Hronov súper teda nebude legenda, ale mladý bojovník z Rumunska, Sebastian Ciobanu. Ciobanu je čerstvý víťaz Superkombat World GP II z tohto víkendu. Jeho posledné zápasy môžeme vídať práve v tejto Rumunskej organizácii ale najväčšie úspechy zatiaľ získal v K-1, kde sa dostal do finále dvoch kvalifikačných turnajov. V každom z nich našiel ale svojho premožiteľa, v roku 2009 to bol Mladen Brestovac, o rok neskôr Freddy Kemayo

Tomáš sa na tento zápas momentálne pripravuje v Amsterdamskom Vos Gyme pod vedením Ivana Hypolita. Verím že bude skvele pripravený a doma sa bude chcieť ukázať v čo najlepšom svetle. Je odolný, má chuť vyhrávať, v zápase stupňuje tempo, čím ničí súperov. V Brne to určite nebude inak!

Ciobanu je pre Hrona dobrý súper - známe meno, ale Hron ho dokáže poraziť. Bojovať budú o Svetový titul Kings Of The Ring vo váhe nad 95 kg.

Sebastian Ciobanu vs Ismael Londt, Superkombat WGP 2012, 22.12.2012