sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Majstrovstvá sveta W5 2013 - superfighty

Majstrovstvá sveta W5

Turnaje do 71kg a 75kg sme si už predstavili, pozrime sa na zvyšok hlavného programu - superfighty. Uvidíme ženský zápas medzi Alenou Holou a Jekaterinou Vandarjevovou, zápas medzi Pavlom Turukom a Marcelom Jágerom a súboj o Interkontinentálny titul W5 medzi Rudom Ďuricom a Maximom Šalnevom.

V prvom superfighte hlavného programu uvidíme Pavla Turuka proti Marcelovi Jágerovi. Turuk je borec z Bieloruska, ktorý má vo svojich 26 rokoch na konte 71 zápasov, z toho 65 výhier, 31 KO. V roku 2009 sme ho mohli vidieť v Prahe, kde prehral s Jiří Žákom, s Vladom Idrányim zápasil dva krát, prvý zápas vyhral Vlado, druhý Turuk. Uvidíme, ako sa bude dariť Marcelovi, jeho výkony nebývajú príliš vyrovnané, čo dokazujú jeho posledné zápasy. Turuk by mu ale mohol vyhovovať - je síce tvrdý a celkom rýchly, ale súperom necháva dosť priestoru a nepreberá často útoky. Keď ho Marcel pretlačí, dokáže mu rozdať dosť úderov, aby mal Bielorus problém. Dúfam, že Jáger je dobre pripravený, bude bojovať rozumne a počúvať trénera. Pokiaľ to splní o výsledok sa nebojím, to skôr o Turukove rebrá :)


Pavel Turuk vs Vladimír Idrányi, 22.2.2013, Moskva


Daniel Hromek vs Marcel Jáger, 8.12.2012, Fight Explosion, Bratislava

Druhý superfight obstarajú dve kočky - Alena Holá zo susednej Českej republiky a Jekaterina Vandarjeva z Bieloruska. Páči sa mi tento trend pekných dievčat, ktoré sa venujú bojovým športom, pokiaľ zápas nestojí za veľa, je sa stále na čo pozerať. V tomto prípade ale bude stáť zápas za veľa, obe sú skvelé bojovníčky, zápasia vo vysokom tempe, tvrdo a agresívne. Alenu sme naposledy videli v ringu na Nitrianskej noci bojovníkov minulý rok, kde vyhrala titul WKA. Na konte má 40 výhier a 12 prehier.
Jekaterine prischla prezývka "Barbie", ktorú nemá príliš rada. Som zvedavý, koľko krát si to bude musieť v sobotu vypočuť :) Na konte má len 7 zápasov, z toho päť výhier, čo nie je veľa. Skúsenosť je teda na strane Aleny Holej. "Barbie" bojuje dosť agresívne, stále postupuje dopredu a útočí, na jej smolu sa dosť odkrýva. Neverím, že to Alena nepotrestá.


Alena Holá vs Myra Winkelman, Mix Fight Night 3, 7.7.2012, Rakúsko


Jekaterina Vandarjeva vs Ji Won Lee, 2.2.2013, Kórea

Posledný superfight bude zároveň súboj o Interkontinentálny titul W5 vo váhe do 67kg. Jeho súčasného držiteľa, Maxima Šaľneva, ho bude chcieť oň obrať Rudo Ďurica, legenda Muay Thai, ktorý sa vracia opäť do ringu. Skúšku už má za sebou, minulý rok vyhral zápas v Moskve na W5 nad Bogdanom Pogorelovom na body po štyroch kolách. Rudo žil nejakých päť rokov v Thajsku, kde zbieral skúsenosti a časom aj tituly. Pred časom patril k špičke vo váhe okolo 63kg, ktorá je medzi Thajcami silne obsadená. Bojoval na Kráľových narodeninách v Thajsku, získal Svetový titul WPMF, Európsky titul WPKL, vyhral prvý turnaj I-1 a mnoho ďalších titulov. Pamätné boli jeho súboje s Andrejom Kulebinom. Rudove silné zbrane boli thajské techniky, hlavne klinč, v ktorom školil aj Thajcov, nielen farangov. Na to sa v kickboxe spoľahnúť nemôže, tak prídu na rad kopy, ktorými si získal uznanie aj Alberta Krausa, ktorého okopával v príprave na zápas o titul WPKL v roku 2006.
Jeho súperom bude Maxim Šaľnev, ktorého prezývka je Doberman - stále sa tlačí do predu a snaží sa útočiť, čo ho väčšinou stojí dosť síl a odchádza kondične. To by mohlo Rudovi vyhohovať, zápas sa bude bojovať na päť kôl a jeho odolnosť je obdivuhodná, takže si dovolím tvrdiť, že jeho šance na zisk ďalšieho opasku do zbierky sú veľké.


Rudolf Ďurica vs Bogdan Pogorelov, W5 Fighter 9, 29.11.2012, Moskva


Maxim Šaľnev vs Mohamed Diaby, 25.9.2008. Moskva