sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gala Night Thaiboxing Žilina 2013 - Ondřej Hutník vs Zine Hameur Lain

Gala Night Thaiboxing 2013V piatom zápase, ktorý si predstavíme na pripravované žilinské gala, sa stretnú Ondřej "Spejbl" Hutník a bojovník z Francúzska, Zinedine Hameur-Lain. Spejbl minulý rok v Žiline chýbal, teraz sa teším na jeho ďalšiu návštevu na Slovensku.

Zinedina sme už na Slovensku raz mali, v roku 2010 v Nitre porazil talianskeho borca Hichama Tourara parádnym naskočeným kolenom. Ďalšia jeho skúsenosť so Slovenskom bol zápas s Ivanom Bartekom v Kazani na Tatneft Cupe, v ktorom tiež vyhral KO. V Rusku zápasí častejšie - minulý rok tam búchal štyri krát, ale odviezol si odtiaľ tri prehry. Posledné dve s IgnašovomTsotne Rogavom, čo je veľmi šikovný borec z Ukrajiny. 

Francúzova štatistika nie je márna, na konte 44 zápasov, z toho 37 víťazných, 25 KO. Pozbieral aj pár opaskov, cení si titul Európskeho šampióna WAKO Pro, alebo tiež titul Európskeho šampióna asociácie WPMF. Najbližšie bude stáť v ringu tento víkend, proti holanďanovi Redouan Cairovi, čo je šampión IFMA. Som zvedavý, ako sa mu bude dariť proti kvalitnému súperovi, akým Spejbl bezpochyby je...

Ondřej Hutník vs Zinedine Hameur-Lain

Predstavovať u nás Ondřeja Hutníka môže byť aktivita podobne užitočná, ako hádzať na stenu hrach. Poďme si teda zahádzať...
Spejbla si mnohí pamätáme, keď zápasil ešte v strednej váhe. V 75 nazbieral pekné úspechy a skalpy - porazil Limu, Braana, Shakutu, alebo Mesa v čase, keď patrili do špičky. Dostal sa do finále Showtime trophy, kde na body prehral so Sahinom Yakutom. Posledný zápas v 75 mal v roku 2007, kde prehral s Najimom, ktorý tým ukončil kariéru. 
Ešte v ten istý rok zmenil veľkosť treniek a začal zápasiť vo vyšších váhach. Na jar 2008 dostal ponuku, ktorá sa neodmieta, a to súboj s Tyronom Spongom. Obaja prešli do vyššej váhy približne v rovnakom čase, ale Spong rastie, asi, lepšie a vyhral KO v 2. kole. Odvtedy Spejbl neprehral, čo bude za chvíľu päť rokov. Keď uvážime, že to je vlastne 18 zápasov, je to pekný výkon.

Spejblova štatistika je parádna - 75 zápasov, 65 výhier, 21 KO. Naposledy zápasil na konci decembra v Prahe, proti Lorenovi zo Španielska, ktorého porazil na body.

My sa teda môžeme tešiť na, dúfam, dobrý zápas, medzi zaujímavým borcom z Francúzska, ktorý bude chcieť prekvapiť a skúseným Spejblom, ktorý už 5 rokov neprehral a nebude to chcieť spraviť ani teraz. Bojovať sa bude podľa pravidiel K-1 na 3x3 minúty, vo váhe do 95kg.


Zinedine Hameur-Lain vs Hicham Tourar, Nitrianska nov bojovníkov 2010


Zinedine Hameur-Lain vs Alexej Ignašov, Tatneft Cup 2010


Ondřej "Spejbl" Hutník vs Lorenzo Loren Javier Jorge, Pěsti v Praze 2013


Ondřej "Spejbl" Hutník vs Martin Jahn, Souboj Titánú Exclusive 2012