sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Majstrovstvá sveta W5 2013 - turnaj do 71kg

Gala sa bude konať už za necelý mesiac, tak by sme sa mali pozrieť aj na zápasy hlavnej časti. Dnes si predstavíme 4-člennú pyramídu o Svetový titul W5 vo váhe do 71kg.

Práve v turnaji vo váhe do 71kg mala bojovať najväčšia avízovaná hviezda, Mike Zambidis. Po prvotnom ohlásení, ale všetko išlo akosi do stratena, až sme sa dozvedeli z oficiálnych zdrojov, že Mike nepríde. O neúčasti môžeme špekulovať, najpravdepodobnejší dôvod môže byť ten, že bojovať v tejto pyramíde mu nič neprinesie, naopak, môže stratiť. V turnaji totiž bojujú mladí, nie celkom známi bojovníci, s ktorými si Mike nemôže dovoliť prehrať.

Nuž ale kašlime na Zambidisa a pozrime sa na štvorku, ktorá sa pobije o opasok - Alim Nabiev z Ukrajiny, Tevfik Sucu z Turecka, Hysni Beqiri zo Švajčiarska a náš Vladimír Konský.

My, samozrejme, najlepšie poznáme Konského, ktorý už má čo-to za sebou, neustále sa zlepšuje a pomaličky nám z neho rastie špičkový bojovník. Jeho najväčšími výhodami sú odolnosť a kondícia, dokáže šlapať od začiatku zápasu do konca, neustále útočiť a tlačiť aj cez súperove údery. Kto na to nie je pripravený, nechápe čo sa deje. Pokiaľ ma pamäť neklame, doma sme Vlada videli naposledy na Nitrianskej noci bojovníkov, potom odišiel na čas trénovať do Thajska. Posledný zápas odbúchal deň pre Silvestrom 2012 v Prahe v Lucerne, kde porazil Michala Vacka. Teraz budú proti nemu stáť zaujímaví súperi.

Najväčším favoritom sa zdá byť Alim Nabiev, mladík z Ukrajiny, ktorý vyhral snáď desať zápasov v rade. Väčšinu bojoval proti, mne neznámym, bojovníkom z krajín bývalého Sovietskeho zväzu, takže jeho kvality posúdime asi až na vlastné oči. Istý obrázok si ale môžeme urobiť za pár hodín, pretože práve dnes, 22. februára, bojuje v Moskve proti skvelému Chingizovi Alazovovi.


Alim Nabiev vs Ivan Babochenko, 29.11.2012, W5 Fighter VIII

Hysni Beqiri je rodák z Albánska, teraz žijúci v Švajčiarsku. Trénuje v Bazileji v Super Pro Sport centre, v klube, kde je najväčšou hviezdou jeho brat Shemsi, bojujúci v Glory. Hysni má parádnu štatistiku 33 zápasov, z toho 32 výhier a 24 KO. Beqiri je rýchly a tvrdý bojovník, určite nebude hanbou turnaja. 30. marca mal bojovať proti Fadimu Merzovi, ale ponuka od W5 bola asi lákavejšia a zápas sa, pravdepodobne, neuskutoční. Fadi bude v apríli bojovať proti JWP v Austrálii. Nie že by mal Merza problém brať zápasy nahusto po sebe :)


Highlight zápasu Hysni Bequiri vs Mohammed El-Mir

Posledným do party je turecký bojovník Tevfik Sucu, ktorý má najviac skúseností zo súbojov so známymi súpermi. Žiaľ pre neho, tie skúsenosti sú prehraté zápasy. Porazil ho Shemsi Beqiri, Albert Kraus, Aalviar Lima, alebo Faldir Chahbari. Som zvedavý, ako sa ukáže v Bratislave, pretože zatiaľ viac ako dobrými výkonmi v ringu je známejší výrokmi na adresu súpera pred zápasom.


Tevfik Sucu vs Faldir Chahbari

Myslím, že ani jedného bojovníka nečaká ľahká cesta a titul si musí vybojovať proti kvalitnému súperovi. Celkom sa teším, že na Slovensku uvidíme zaujímavých, ale menej známych borcov.

Turnaj sa uskutoční 16. marca v Incheba Expo aréne v Bratislave, o 16:00. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.