pia03222019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gala Night Thaiboxing Žilina 2013 - Vladimír Idrányi vs Jiří Žák

Gala Night Thaiboxing 2013Po zápasoch Moravčík vs Holzken a Hron vs Van Thielen si predstavme ďalší duel na turnaj Gala Night Thaiboxing, ktorý sa uskutoční 27. apríla v Žiline. Podľa názvu je jasné, že uvidíme návrat Jirku Žáka medzi šestnásť povrazov a to hneď proti Vladovi Idrányimu.

Žák naposledy bojoval v roku 2011 na turnajoch Muay Thai Premiere League, kde prehral dva zápasy a potom sa na poldruha roka odmlčal. Neoznámil, že by s kariérou zápasníka končil, len sa venoval rodine. Teraz, zdá sa, prišiel čas na návrat, čomu sa ja osobne veľmi teším. Žák je skvelý bojovník a človek, je radosť sa pozerať na jeho zápasy, alebo si s ním len tak pokecať. Dúfam, že sa tento pomaly 35 ročný bojovník v ringu ešte nejaký čas bude ukazovať.

Vladimír Idrányi vs Jiří Žák

Žák vyhral 74 zápasov z 93, žiaľ z posledných piatich má tri prehry. Na konte má niekoľko titulov, dokonca dva krát aj najprestížnejší titul asociácie WMC, ale sú už staršieho dáta - roky 2001 a 2006. V roku 2008 vyhral európsku kvalifikáciu I-1 vo váhe do 81kg, žiaľ táto Hong-Kongská asociácia ďalej v tejto váhe nepokračovala. O rok neskôr vyhral pyramídu Souboj Titánů a posledné dva získané tituly patria asociácii WFCA - prvý, vo váhe do 82,5kg,  získal v roku 2010 v Žiline proti Cliftonovi Brownovi a druhý v roku 2011 proti holanďanovi Fredovi Sikkingovi, ktorý už bol vo váhe do 86kg.

Jirkovi vyhovovali päťkolové zápasy, mal totiž pomalšie začiatky, ale potom výrazne stupňoval tempo a súperov ničil v posledných dvoch. V trojkolových zápasoch zvykol doplácať na prespatý začiatok. Uvidíme ako bude pripravený v apríli, pretože jeho súper nie je borec vhodný na reštart kariéry :)

Idrányi je jeden z našich najúspešnejších kicboxerov, na konte má vyše 300 amatérskych zápasov a z, približne, päťdesiatich profi súbojov vyšiel víťazne minimálne 39 krát. Okrem kickboxu a muay thai skúšal aj klasický box, v ňom má ale zápornú bilanciu 4 výhier a 13 prehier. Vladove silné zbrane sú ruky, ktorými trápi každého súpera. Pred dvoma rokmi v Žiline rozbil skvelého Českého borca Filipa Sýkoru, ktorý vraj po zápase povedal, že silnejšie údery v ringu dovtedy ešte nedostal. Minulý rok porazil Davida Keclíka výkonom, ktorý som už dlho u neho nevidel, čo ma privádza k jeho najväčšej slabine - nevyrovnaným výkonom. Keď sa dobre pripraví, je na nezastavenie, súperov ničí a diváci vidia parádny kickbox. No a keď je to naopak, je to ... naopak. Prajem si, aby sa Vlado dokázal stále pripraviť a hlavne namotivovať na výhru.

Posledné Vladove zápasy boli troha ako na hojdačke - v septembri skvelý zápas v boxe s Miguelom Velozom, kde ho obrali o výhru rozhodcovia a zápas ohodnotili remízou, potom výhry nad Karešom na Heroes Gate a Turukom v Kazani. Slabšiu chvíľku si vybral v zápase s Cheikom Sidibé v Jesenici v polovici decembra minulého roka, prehra s Velozom na konci decembra a dobrý výkon v štvrťfinále Tatneft Cupu 2013 proti Leonardovi Tamovi. Teraz bude Idrányi snáď oddýchnutý a v Žiline nám ukáže formu, na ktorú sme zvyknutí a ktorú chceme u neho vídať pravidelne.

Zápas sa bude bojovať podľa pravidiel K-1 na 3x3 minúty vo váhe do 86kg.


Jiří Žák vs Cedric Copra, 14.4.20111 Praha
Jiří Žák vs Fred Sikking, 27.5.2011 Chomutov


Vladimír Idrányi vs Cheick Sidibé, 15.12.2012 Jesenice u Prahy


Vladimír Idrányi vs Leonardo Tam, 31.1.2013 Kazaň