sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Majstrovstvá sveta W5, 16.3.2013, Bratislava - prvé správy

Majstrovstvá sveta W5

O tejto akcii presakujú informácie na verejnosť rovnako, ako rozumné návrhy z nášho parlamentu - pomaly a po malých dávkach. Doteraz sme si to, čo sme vedeli, skladali ako puzzle - začuli sme niečo o dátume, niečo o Zambidisovi, Konskom, pyramíde atď. Dnes sme konečne do pošty dostali potrebné informácie.

Ako vidíte na plagáte, malo by sa jednať o Majstrovstvá sveta asociácie W5 a bojovať by sa malo hneď o tri opasky - dva svetové tituly W5 vo váhe do 71kg a 75 kg a medzinárodný titul vo váhe do 67kg.

O svetový titul vo váhe do 71kg sa v 4-člennej pyramíde pobijú Alim Nabiev z Ukrajiny, Erik Kohl z Nemecka, domáci Vladimír Konský a grécka hviezda K-1, Mike Zambidis.

Opasok do 75 kg si bude musieť víťaz tiež zaslúžiť v malej pyramíde, v ktorej budú bojovať Konstantin Serebrenikov z Ruska, Mohammed Medhar z Maroka, Artem Litvinenko z Ukrajiny a náš Vladimír Moravčík.

V zápase o medzinárodný titul vo váhe do 67kg uvidíme Maxima Shalneva z Ruska a slovenského borca Rudolfa Ďuricu.

Okrem tohto sú známe ďalšie dva zápasy - Alena Holá z Českej republiky sa stretne s Jekaterinou Vandarjevovou z Bieloruska a Marcel Jáger sa pobije s Pavlom Turukom.

Naši borci už s W5 majú skúsenosti - Rudo Ďurica zápasil na ich turnaji v Rusku koncom minulého roka a Vlado Moravčík si v roku 2010 z Moskvy doniesol opasok. Galavečery W5 bývajú kvalitné, očakávame teda kvalitu aj v marci v Bratislave.