ned11182018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Tyrone Spong tiež zdrhá z kickboxu

Tyrone SpongSkvelí borci z kickboxu nabrali nepekný trend a chystajú sa presunúť do lukratívnejších športov. O Badrovi Harim a Gokhanovi Sakim sme už písali, v ponďelňajšom rozhovore pre fighthype.com sa o rovnakom zámere pochválil aj Tyrone Spong.

 

"Dostal som pár skvelých ponúk od rôznych MMA organizácií. Aj od tých najväčších. Nechávam si tieto dvere otvorené. Box mám tiež rád, ale skôr zarobím nejaké peniaze v MMA ako v boxe. Musím si to celé premyslieť." Takto sa vyjadril k svojej budúcnosti skvelý holandský bojovník.

"Keď sme pri boxe, mnoho kickboxerov teraz hovorí o prechode k tomuto športu. Ak mám byť úprimný, nevedia o čom hovoria. Je to niečo úplne iné. Ja to to povedať môžem, pretože som sa tomu venoval. Trénoval a spároval som s najlepšími boxermi, ktorí tu sú. Za seba môžem povedať, že pokiaľ sa tomu budem naplno venovať, môžem byť jedným z najlepších boxerov. Vďaka bohu za talent ktorý mi dal, že sa dokážem prispôsobiť akejkoľvek športovej disciplíne, ktorej sa chcem venovať. Teraz si to musím premyslieť a uvidíme, čo sa stane".

Tyrone je nepochybne obrovský talent, o tom ma presvedčil už v roku 2005, kedy som videl jeho prvý zápas na Muay Thai Champions League. Odvtedy len potvrdzoval svoje kvality. Zápasil vo váhe okolo 70kg, kde stále vyhrával. Pomaly stúpal s váhou vyššie a stále drvil súperov. Za nejaké štyri roky sa prepracoval zo sedemdesiat-niečo až do ťažkej váhy, kde ale až tak presvedčivý nie je. Som zvedavý ktorou cestou sa rozhodne ísť, či box, alebo MMA. V kick boxe a hlavne Muay Thai bude ale chýbať. Hlavne keď teraz je šanca v podobe MPL.