sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Heroes Gate 4 - standup zápasy

Heroes Gate sme sa na našich stránkach ešte nevenovali, čo je určite škoda. Dnes sa bude konať už štvrté pokračovanie a aj keď týmto článkom už asi nikoho nestihnem na akciu nalákať, mrzelo by ma sa o nej nezmieniť.

 

Akcia sa bude konať dnes, 23.6.2011 v hale Arena Sparta v Prahe. Začína sa o pol siedmej večer a na divákov čaká 11 zápasov - 5 podľa pravidiel K-1 a 6 MMA zápasov. Vstupenky sa predávali v cene od 300Kč do 1200Kč, čo je nejakých 12 až 50EUR. Vzhľadom na štartovku, kde nájdeme mená ako Moravčík, Vegh, alebo Billstein je cena primeraná.
Len tak mimochodom, na predchádzajúcej akcii bol ako hosť Mike Tyson, ktorý predával opasok WKF Ivanovi Buchingerovi, čo bol skvelý marketingový ťah. Promotéri Pavol Mucha a Láďa Kutil, spolu s matchmakerom Pavlom Toušom odvádzajú dobrú prácu.

Attila VeghV šiestich MMA zápasoch sa proti sebe postavia títo borci: David Dvořák sa v zápase do 62kg v ringu stretne s Leszkom Kulikom z Poľska, vo váhe do 75kg sa Josef Král postaví proti Jarkkovi Latomakimu z Fínska, Slovák Matúš Laincz bude bojovať proti Tamirlanovi Dadaevovi z Čečenska.

Ďalší Slovák, Matúš Mečar sa stretne s Českým borcom Davidom Marcinom, skvelý Tomáš Kužela bude zápasiť s poliakom Adamom Zajacom a v hlavnom MMA zápase večera uvidíme Attilu Vegha proti, zatiaľ neporazenému nemcovi, Jonasovi Billsteinovi. Pevne dúfam, že Nemec po tomto zápase už neporazeným neostane.

Žiaľ, MMA sa už vôbec nevenujem, takže toto je všetko, čo o týchto zápasoch dokážem napísať...

K-1 zápasy mi hovoria trocha viac, preto ich popíšem trocha obšírnejšie. V prvom zápase večera sa vo váhe do 72kg predstaví domáci David Hunanyan proti borcovi zo Slovenska, Michalovi Štefekovi.
David je šikovný mladý bojovník z Tolja gymu a je mladším bratom Anatoliu Hanunyana. Z 19 zápasov odišiel v pätnástich ako víťaz. Jeho posledný zápas je z minulého Heros Gate, kde vyhral na body nad Karlom Nečesánkom.
Jeho súperom bude Michal Štefek z bratislavského Huron gymu. Mišo bojuje amatérsku Euroligu, ale videli sme ho už aj na piatej Profilige Youngblood, kde vyhral na body nad Mišom Peczarom z bratislavského Spartans. Očakávam slušný zápas, mladí borci zbytočne netaktizujú a šlapú celý zápas.

Štefek vs Peczar, Profiliga Youngblood 5

Druhý K-1 zápas je zaujímavý už aj na papieri - Roman Kracík vs Lukáš Horák. Roman začínal s kickboxom, v ktorom získal niekoľko domácich titulov a aj titul Majstra Európy a Majstra sveta. Známy sa stal hlavne kôli boxu, hlavne tomu profi, kde vyhral 32 zápasov, z toho 18 KO, 6 zápasov prehral a jeden remizoval. Takisto skúsil aj MMA, z troch zápasov jeden vyhral a dva prehral. Zatiaľ posledný zápas bojoval v máji vo Fínsku, kde prehral na body s domácim Joho Haapojom.
Jeho súper je Lukáš Horák, tvrdý bojovník stajne Eastern Beasts by Dynamo. Lukáš je amatérskym Majstrom Slovenska v Muay Thai z roku 2008, Šampión Czech open z roku 2009. Takisto bojuje na kvalitnom turnaji Tatneft v Ruskej Kazani. V poslednom zápase na jedenástej Profilige vyhral nad rumunským borcom Razvanom Ghitom bez problémov RSC v treťom kole.
Obaja borci sú tvrdí a silovo dobre vybavení, ja to ale vidím na výhru Lukáša, je mladší, bojuje pravidelne K-1 alebo Muay Thai, pričom Roman často strieda štýly a tým pádom tomu aj prispôsobuje tréning. Takisto kondícia je Lukášova silná stránka.

Reportáž z jedenástej Profiligy, zábery z Lukášovho zápasu cca od 7:10

Ďalší parádny zápas budú mať na starosti Vlado Idrányi a Jiří Bursa. Obaja sú "pôvodom" kickboxeri s občasnými výletmi do klasického boxu, u Bursu asi častejšími ako u Vlada. Svoje ruky ovládajú majstrovsky, čo je vidieť v každom ich zápase. Vlado je ale komplexnejší borec, častejšie ho vídať bojovať v zápasoch podľa pravidiel K-1 alebo Muay Thai.
Pokiaľ som správne hľadal, Bursa búchal posledné K-1 a kick zápasy minulý rok, kde všetky tri vyhral - dva KO a jeden na body, proti Danovi Jerlingovi. Častejšie ho vídať v amatérskom boxe, kde búcha za BC Samson České Budějovice.
Idrányi je v "kopacích" disciplínach aktívnejší, naposledy bojoval so Stanislavom Zanievskym na jedenástej Profilige, kde vyhral v extra kole. Tento rok dokázal s prehľadom poraziť aj skvelého Filipa Sýkoru na gala v Žiline. Vzhľadom na to, že Sýkoru, okrem neho, dokázal poraziť len jeden ďalší bojovník, je to skvelý výsledok. Na Heroes Gate sa Idrányi predstavil v zápase s Jindřichom Veleckým, ktorého porazil na body.
Dúfam, že to bude pekný zápas, obaja borci majú predpoklady ho takým spraviť. Bursova výhoda je silný úder, Vladova zase komplexnosť, dokáže potrestať zlozvyky, ktoré si Bursa priniesol z lowkicku.

Idrányi vs Sýkora z Gala NightThaiboxing 2011, Žilina

V predposlednom K-1 zápase uvidíme Jakuba Gazdíka a Petra Lampera. Obaja sú skvelí thajboxeri, takže pravidlá K-1 ich budú trocha limitovať.
Jakub sa vrátil do ringu po dlhšej pauze a snahe zabojovať v MMA, ale našťastie už je všetko ok a bojuje v tom, čo mu najviac vyhovuje. Posledný zápas mal s Janom Mazúrom v Banskej Bystrici, kde vyhral na body. Jana otvoril už v prvom kole lakťom a ten mal problémy s tečúcou krvou, čo bol jasný hendikep.
Pôvodne mal byť Kubov súper Vlado Konský, ale krátko po oznámení sa súper zmenil za Petra Lampera. Ten mal tiež posledný zápas v Bystrici, kde porazil Denisa Rayka z Bieloruska.
Obaja borci sú veľké talenty, obaja majú radšej plné thajské pravidlá, takže otázka je, komu to obmedzenie bude menej vadiť.

Poledný K-1 zápas a aj vrchol večera medzi Anatoliom Hunanyanom a Vladom Moravčíkom. Tolja je veľký talent, ktorý zbiera úspechy pod vedením Petra Macháčka. Je profesionálnym Majstrom ČR za rok 2007, Svetovým šampiónom ISKA za rok 2008 a Svetovým šampiónom WKA za rok 2009, všetko v K-1. Tento rok už vyhral tri zápasy, posledný 30.4. v Linzi, kde na body porazil Foada Sadeghiho.
Moravčík je momentálne najlepším bojovníkom na Slovensku čo sa týka K-1 alebo Muay Thai. Zoznam jeho titulov narastá každý rok, len minulý rok získal tri opasky - I-1 WMC, W5 a Interkontinentálny šampión WPMF. Posledný zápas bojoval v Bystrici s Diesellekom, ktorého porazil KO v štvrtom kole.
Jasným favoritom je Moravčík. Muay Thai je síce jeho silná stránka, ale už nám niekoľko krát predviedol, že ani pravidlá K-1 mu nerobia žiadny problém.

Foto z gala v Linzi si môžete pozrieť napr. na fightnews.cz.