ned11182018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gala Night Thaiboxing, 12.3.2011, Žilina

Už niekoľko rokov sa v marci v Žiline stretávame na medzinárodnom gala, ktoré organizuje miestny Ares Gym. Akcie sú známe kvalitnou organizáciou, dobrou atmosférou a zaujímavými zápasmi. 12. marca na nás čaká 13 zápasov podľa pravidiel K-1 a thaiboxing, v ktorých uvidíme borcov ako Tomáš Hron, Ondřej Hutník a Vlado Moravčík. Poďme sa bližšie pozrieť na zápasy, ktoré pre nás pripravili Robo Kajánek a Petr Ottich.

 

V troch predzápasoch sa nám predstavia domáci bojovníci Milan Paleš, Peter Modranský a Jan Radena proti bojovníkom z Čiech Michalovi Valosovi, Tomášovi Kučákovi a Tomášovi Lahodovi.

Oficiálny program začína zápasom domáceho Dana Popluhára, ktorý nastúpi proti Iliasovi Loukilimu z Holandska. Ilias je typický holandský bojovník - našlapaný, agresívny, bez nápadu. Dano má dosť skúseností, aby ho porazil, stačí, keď bude bojovať ako prvé kolo so Sadeghim minulý rok :) Alebo ako Dewon Leuwin na videu nižšie.

{videoplaylist}loukili{/videoplaylist}

V druhom zápase uvidíme po dlhšom čase v ringu Roba Gregora z Banskej Bystrice proti Chrisovi Knowlesovi z Veľkej Británie. Už si ani nepamätám, kedy Gregor naposledy zápasil, som preto zvedavý, čo v ringu predvedie. V minulosti to býval dobrý zápasník, mal aj pár úspechov, ale z ringu sa vytratil.
Robo je prirodzená ťažká váha, má dobrý pohyb a techniku a značnú silu. Bohužiaľ, zvykol doplácať na vystrčenú bradu.
Jeho súper je pomerne známy bojovník, ktorý pravidelne zápasí a naberá skúsenosti. Má za sebou už zápas aj s Gokhanom Sakim, ktorému podľahol. Knowles rád tlačí a výmeny zakončuje tvrdými lowkickmi, ale kondička po úvodnom tlaku zväčša odchádza. Robove šance nie sú márne, dôležité je postrážiť si lowkicky a dobre načasovať kontru na bradu, keď Knowles zvesí ruky.


Chris Knowles vs Glen Crosthwaite


V ďalšom zápase sa predstaví domáci Miro Cingel proti Enricovi Roggem z Nemecka. Rogge je 25 ročný Kyokushin karatista, ktorý zjavne začal zápasiť aj mimo tatami. Osobne mám veľmi rád, keď sa v ringu stretnú zástupcovia rôznych štýlov, no a keď je jeden z nich karatista, tým lepšie.
Mira Cingela väčšina z nás pozná, je to šikovný bojovník, ktorý rýchlo získava skúsenosti a lepší sa každým zápasom. Dúfam, že si dá pozor na pestrú škálu karatistických kopov a súperovi predvedie, že najtvrdší standup bojový šport je Muay Thai, nech si Oyamovi nasledovníci myslia čo chcú :)


Alexander Lavrushin vs Enrico Rogge


Do ringu sa postaví aj Erik Kosztanko z Bratislavy, ktorého súperom bude holanďan Donald Berner. Erik je hlavne thaiboxer, teoreticky mu lakte a klinč môžu v zápase chýbať, ale verím, že práve v tomto zápase to platiť nebude.
Jeho súper je celkom skúsený borec, ktorý zvykne bojovať na menších holandských akciách s menej známymi súpermi, ale vidieť sme ho mohli aj minulý rok v Čechách. S Jirkom Žákom prehral KO v prvej minúte zápasu. Dúfam, že v Žiline ukáže viac.


Donald Berner vs Michael Smit

 Na gala pravidelne bojuje aj Marcel Jáger, ktorý sa stretne s absentérom z minulého roka, Davidom Keclikom. Marcel minulý rok vyhral malú pyramídu o postup do finále turnaja Souboj Titánú v Plzni, ale tam vypadol už v prvom zápase. Naproti tomu, Keclik je víťaz tohto turnaja, bojovník, ktorý potrápil už aj Spejbla, takže pre Marcela celkom dobré sústo.
Osobne mám rád súboje vo váhach okolo 80kg, borci majú pohyblivosť stredných váh, ale už značnú silu, takže zápasy sú dynamické a atraktívne. Očakávanie mám teda vysoké.

 


To, čo som písa o zápase predchádzajúcom, platí aj tu. V ringu sa stretnú Vlado Idrányi s Filipom Sýkorom. Vlado je skvelý kickboxer, ktorý často trénuje v Banskej Bystrici. Minulý rok v Žiline prehral vo finále malej pyramídy práve s Marcelom Jágerom, odvtedy predviedol pár pekných zápasov - porazil napríklad Jindru Veleckého po jeho návrate medzi "kopáčov". Vlado má skvelú techniku a kopec skúseností, ale jeho súper je na tom podobne.
Filip Sýkora je bojovník, ktorého hviezda stúpa strmo nahor. Minulý rok sa dostal do finálového zápasu turnaja Souboj Titánú, kde prehral na body s Davidom Keclikom, ale predviedol skvelý výkon. Verím, že v zápase budú lietať iskry.


Filip Sýkora vs David Keclik


V zápase podľa pravidiel thaibox (pravdepodobne MT bez lakťov) uvidíme, po dlhšom čase doma, Egona Racza proti bojovníkovi zo Surinamu, Milesovi Simsonovi. Egon niekoľko rokov trénoval v Ubone v Thajsku, zápasil na Kráľových narodeninách, dokonca aj v MMA. Som zvedavý čo zaujímavé predvedie a hlavne kam sa za tie roky posunul.
Miles Simson sa už v Žiline ukázal. Zatiaľ ešte nie v zápase, ale na workshope Amsterdamského Vos Gymu, s ktorým má domáci Ares družbu :)


Ondřej Hutník minulý rok zhltol súpera ako malinu, tento rok mal dostať tvrdšieho súpera. Avizovaný Dženan Poturak sa ale nekoná, namiesto neho nastúpi Rus Michail Tutjerev. Michaila by mali poznať českí diváci, v roku 2009 porazil Patrika Jungera, minulý rok Zdeňka Švamberka, ale tiež prehral s Davidom Keclikom.
Ondro je momentálne v skvelej forme, na konci minulého roka získal zlato na amatérskych majstrovstvách sveta v Thajsku, v reality show Enfusion dosiahol dobré výsledky. Pevne dúfam, že vo víťaznej sérii bude pokračovať aj ďalej.


V predposlednom zápase uvidíme Vlada Moravčíka proti Khalidovi Chabranimu z Maroka. Predstavovať Moravčíka je ako nosiť drevo do lesa, momentálne najlepší slovenský bojovník má fanúšikov, ktorí dokážu naplniť športovú halu v okresnom meste a spraviť atmosféru, pri ktorej prechádza mráz po chrbte. Vlado exceluje v čistom Muay Thai, čo potvrdil napríklad aj posledným opaskom z I-1, ale trápi súperov aj podľa pravidiel K-1.
Khalid Chabrani je málo známy bojovník, bojoval síce na turnajoch K-1 MAX, ale len na európskych elimináciách a len superfajty. Vlado by s ním nemal mať veľa práce.

 

Druhý zápas superťažkých váh a tiež plánovaný vrchol večera budú mať na svedomí Tomáš Hron a Erkan Deniz. Tomáš minulý rok prehral zápas v Amsterdame s Danielom Ghitom, ale v decembri si napravil chuť a v Aténach porazil Alexeja Ignašova. Zápas s Denizom je prvý tento rok, snáď to bude dobrý začiatok.
Tomášovho súpera z Turecka sme pred rokmi videli aj v Bratislave na Noci bojovníkov, odvtedy ale pretieklo veľa vody. Je celkom častý účastník turnajov v Európe, bojoval dokonca aj v turnaji K-1 World GP, ale pre zranenie nemohol pokračovať do semifinále. Denizove výsledky nie sú nijak oslnivé, dúfam, že Tomáš poriadne natrénoval v Chorvátsku u Mirka Filipoviča a vpohode zvíťazí.

Akcia sa koná v športovej hale na Rosinskej ceste, začiatok je naplánovaný na 18:00.


 


-63,55 kg 3x2 min thaibox
Milan Paleš (SVK) vs Michal Valos (CZ)

-72,55 kg 3x2 min thaibox
Peter Modransky (SVK) vs Tomáš Kučák (CZ)

-79,55 kg 3x2 min thaibox
Ján Radena (SVK) vs Tomáš Lahoda (CZ)

Main Part:

-70,55 kg 3x3 min thaibox
Daniel Popluhár (Ares Gym SVK) vs Ilias Loukili (NL)

+ 95 kg 3x3 min K1 + 1 ext round
Robert Gregor (SVK) vs Chris Knowles (GB)

– 86,55kg 3x3 min K1 + 1 ext. round
Miroslav Cingel (SVK) vs Enrico Rogge (D)

-84,55 kg 3x3 min K1 + 1 ext.round
Erik Kosztanko (SVK) vs Donald Berner (NL)


-84,55 kg 3x3 min K1 + 1 ext.round
Marcel Jáger (SVK) vs David Keclik (A)

-82,55 kg 3x3 min K1 + 1 ext.round
Vladimír Idranyi (SVK) vs Filip Sýkora (CZ)

-70,55 kg 3x3 min thaibox
Egon Racz (SVK) vs Miles Simson (SUR)

-90,55 kg 3x3 min K1 + 1ext. round
Ondrej Hutnik (CZ) vs Michail Tjuterev (RUS)

-75,55 kg 3x3 min K1 + 1ext. round
Vladimir Moravčík (SVK) vs Khalid Chabrani (MAR)

+ 95 kg 3x3 min K1 + 1ext. round
Tomáš Hron (CZ) vs Erhan Deniz (TUR)

Diskusia