sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gala Night Thaiboxing, 12.3.2011, Žilina

Už niekoľko rokov sa v marci v Žiline stretávame na medzinárodnom gala, ktoré organizuje miestny Ares Gym. Akcie sú známe kvalitnou organizáciou, dobrou atmosférou a zaujímavými zápasmi. 12. marca na nás čaká 13 zápasov podľa pravidiel K-1 a thaiboxing, v ktorých uvidíme borcov ako Tomáš Hron, Ondřej Hutník a Vlado Moravčík. Poďme sa bližšie pozrieť na zápasy, ktoré pre nás pripravili Robo Kajánek a Petr Ottich.

 

V troch predzápasoch sa nám predstavia domáci bojovníci Milan Paleš, Peter Modranský a Jan Radena proti bojovníkom z Čiech Michalovi Valosovi, Tomášovi Kučákovi a Tomášovi Lahodovi.

Oficiálny program začína zápasom domáceho Dana Popluhára, ktorý nastúpi proti Iliasovi Loukilimu z Holandska. Ilias je typický holandský bojovník - našlapaný, agresívny, bez nápadu. Dano má dosť skúseností, aby ho porazil, stačí, keď bude bojovať ako prvé kolo so Sadeghim minulý rok :) Alebo ako Dewon Leuwin na videu nižšie.

{videoplaylist}loukili{/videoplaylist}

V druhom zápase uvidíme po dlhšom čase v ringu Roba Gregora z Banskej Bystrice proti Chrisovi Knowlesovi z Veľkej Británie. Už si ani nepamätám, kedy Gregor naposledy zápasil, som preto zvedavý, čo v ringu predvedie. V minulosti to býval dobrý zápasník, mal aj pár úspechov, ale z ringu sa vytratil.
Robo je prirodzená ťažká váha, má dobrý pohyb a techniku a značnú silu. Bohužiaľ, zvykol doplácať na vystrčenú bradu.
Jeho súper je pomerne známy bojovník, ktorý pravidelne zápasí a naberá skúsenosti. Má za sebou už zápas aj s Gokhanom Sakim, ktorému podľahol. Knowles rád tlačí a výmeny zakončuje tvrdými lowkickmi, ale kondička po úvodnom tlaku zväčša odchádza. Robove šance nie sú márne, dôležité je postrážiť si lowkicky a dobre načasovať kontru na bradu, keď Knowles zvesí ruky.


Chris Knowles vs Glen Crosthwaite


V ďalšom zápase sa predstaví domáci Miro Cingel proti Enricovi Roggem z Nemecka. Rogge je 25 ročný Kyokushin karatista, ktorý zjavne začal zápasiť aj mimo tatami. Osobne mám veľmi rád, keď sa v ringu stretnú zástupcovia rôznych štýlov, no a keď je jeden z nich karatista, tým lepšie.
Mira Cingela väčšina z nás pozná, je to šikovný bojovník, ktorý rýchlo získava skúsenosti a lepší sa každým zápasom. Dúfam, že si dá pozor na pestrú škálu karatistických kopov a súperovi predvedie, že najtvrdší standup bojový šport je Muay Thai, nech si Oyamovi nasledovníci myslia čo chcú :)


Alexander Lavrushin vs Enrico Rogge


Do ringu sa postaví aj Erik Kosztanko z Bratislavy, ktorého súperom bude holanďan Donald Berner. Erik je hlavne thaiboxer, teoreticky mu lakte a klinč môžu v zápase chýbať, ale verím, že práve v tomto zápase to platiť nebude.
Jeho súper je celkom skúsený borec, ktorý zvykne bojovať na menších holandských akciách s menej známymi súpermi, ale vidieť sme ho mohli aj minulý rok v Čechách. S Jirkom Žákom prehral KO v prvej minúte zápasu. Dúfam, že v Žiline ukáže viac.


Donald Berner vs Michael Smit