pon12172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Návrat Gladiátorů, výsledky

V piatok 16.10.2009 sa v brnenskom Boby centre konala akcia Návrat Gladiátorů. Videli sme 16 zápasov podľa pravidiel K-1, MMA, Muay Thai a "Thai boxing". Aj keď je do budúcna čo zlepšovať, akciu všetci hodnotia ako veľmi vydarenú a mal by to byť prísľub kvality do ďalších galavečerov, ktoré by sa mali v Boby konať každé tri mesiace.


Večer začal trochu so zdržaním štyrmi predzápasmi.

Lukáš Horák (Slovenská republika) vs Jakub Kala (Česká republika)
Zápas na 3x2 minúty, pravidlá "Thai box" bez lakťov nad 95kg.

Na začiatku prvého kola si borci vymenili pár lowkickov, ale Lukáš začal hneď tlačiť a celé kolo držal Kalu v dvojáku. Horák sa hneď tlačil do klinča a v ňom sa odohrávali dve kolá zápasu. V treťom kole sa bojovalo viac bez klinča, Horák dlhými kombináciami rozbíjal Kalovu obranu, ale čistý úder na bradu neprešiel.
Na body jasne vyhral Lukáš Horák.

Idris Demirci (Holandsko) vs Martin Pleva (Česká republika)
Zápas na 3x2 minúty, pravidlá "Thai Box" bez lakťov, do 65kg

Pleva začal tlakom, hlavne kopal, ale Demirci pekne kontroval rukami. Pleva sa snažil pokračovať v tlaku, ale Demirci každý jeho útok prebral. Na konci prvého kola Pleva kopol pár dobrých kolien.
V druhom kole začal tlačiť Demirci, zväzoval údery do kombinácií, väčšinou zakončil lowkickom. V treťom kole začal Demirci v parádnom tempe a natriafal pár čistých úderov. Na konci kola potriafal Demirci pár dobrých priamych dvojek.
Zápas jasne vyhral na body Idris Demirci.

 

Wallid Attadlaoui (Holandsko) vs Jiří Kopečný (Česká republika)
Zápas na 3x2 minúty, pravidlá "Thai Box" bez lakťov, do 81kg

Kopečný sa hneď stal mojím obľúbencom kôli parádnej nástupovke :)
Najprv to vyzeralo že som vsadil na dobrého borca, v prestrelkách trafil dva zadné háky skoro na bradu, ale súpera to skôr viac naštartovalo. Po pár sekundách chytil hák Kopečný a zdalo sa, že mu nebolo všetko jedno.
Na začiatku druhého kola opäť parádne prestrelky, kde Kopečný trafil ďalšie parádne údery. Kopečný zvyšoval tlak, tlačil súpera do rohu, kde sa po pár tvrdých úderoch začal Holanďan krčiť a Kopečný mu poslal parádne koleno na hlavu. Holanďan išiel k zemi, rozhodca ho začal pekelne pomaly počítať a keď sa začal dvíhať zo zeme, priletel z jeho rohu uterák.
Kopečný vyhral technickým KO v druhom kole a ja som rád, že som sa na začiatku nezmýlil.

 

Martin Lokaj (Slovenská republika) vs Tigran Movzysian (Česká republika)
Zápas na 3x2 minúty, pravidlá "Thai Box" bez lakťov, do 63,5kg

Zápas začal dlhými prestrelkami. Lokaj pekné rýchle kombá, Tigran naopak plnou silou. Tigran nastupoval neuveriteľne dlhými kombami, spodkami bral Lokajovi kyslík a prechádzal na hlavu. Lokaj sa snažil kontrovať, ale Tigran opäť prebral a bodoval. Na konci prvého kola sa zdalo, že Tigrana tie kombá rýchlo vysilujú.
Druhé a tretie kolo bolo rovnaké, akurát sily ubúdali na oboch stranách akosi prirýchlo. Tigran pokračoval v dlhých kombách, jeho naberané háky lízali Lokajovu hlavu. Škoda, že Žilinský bojovník nedokázal lepšie preberať útoky. V treťom kole bol Tigran poriadne vyčerpaný, vtedy mala prísť Lokajova chvíľa, ale ten už mal toho tiež plné zuby a nezmohol sa na tlak, ktorým by zápas zrovnal na remízu, alebo vyral KO.
Víťaz Tigran Movzysian na body po troch kolách