sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Glory oznámilo novú divíziu

glory-super-bantamweight-banner

V Los Angeles sa 13. mája sa uskutočnilo Glory 30, na ktorom sme po prvý krát mohli vidieť ženský zápas. V ňom jasne na body zvíťazila americká hviezda Tiffany van Soest nad Maročankou Esmou Hasshass. Pár dní pred týmto zápasom vedenie Glory potvrdilo otvorenie novej divízie Glory, ženskej super bantamweight divízie (122 lbs / 55,5kg).

Táto divízia má ale odlišný koncept. Glory predstavilo osem fighteriek, ktoré budú bojovať v osem-člennej pyramíde, kde si víťazka domov zoberie opasok prvej ženskej Glory šampiónky a bonus 25 000 dolárov. Zápasy z pyramídy sa odbúchajú postupne na chystaných podujatiach Glory. Prvou semifinalistkou po víťazstve na spomínanom Glory 30 je už Tiffany van Soest. V Júni na Glory 31 – Amsterdam sa nám mala predstaviť favoritka Iman Barlow - šampiónka Enfusion, ktorú si môžeme pamätať z aprílovej Žiliny, proti Isis Verbeek. Bohužiaľ Iman Barlow pred pár dňami na svojom FB oznámila, že zle pochopila kontrakt a nevedela, že ide o 8-členný turnaj. Podľa jej slov si myslela, že podpisuje zmluvu len na superfight na Glory 31. Tým pádom odstupuje z tejto pyramídy. Podľa mňa veľmi veľká škoda!
Ďalšími zápasníčkami sú Zoila "Warrior Princess" Frausto (4-0, 2 KO), Daniela Graf (23-4-1, 2 KO), Amel Dehby (27-0, 11 KO) a Ji-Waen Lee (13-2, 3 KO).
V reserve fighte sa stretnú Ferial "Felix" Ameeroedien proti ruskej veteránke Irina Mazepa.
Krok otvoriť ženskú divíziu v Glory hodnotím pozitívne. CEO riaditeľ Glory – Cor Hemmers, označil spustenie tohto projektu ako skúšobný krok, po ktorom samotné Glory uvidí ako sa bude ďalej vyvíjať cesta ženského kickboxu v Glory. V súčasnosti si osobne viem predstaviť v tejto divízii Veroniku Petríkovú, aj keď by potrebovala troška pretransformovať z amatérskeho kickboxu na profi K1 alebo za pár sezón ešte len 20-ročný talent, Moniku Chochlíkovú. Na Slovensku máme samozrejme ešte skúsenú Luciu Krajčovič a Ivanu Miklášovú, pre ktoré je, ak sa nepletiem, váha 55,5kg bohužiaľ nereálna. Ale očakávam, že Glory sa rozhodne otvoriť časom aj váhovú katégoriu okolo 60kg, kde by sa obe určite vedeli presadiť.

glory-super-bantamweight-tournament