pon12172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Ivan Pavle - rozhovor aj o konci jeho keriéry

20130622230611 DSC2394

Ivan Pavle sa porozprával s Tomášom Tadlánkom o zmluve s GFC, no ale aj o dôvode pre ktorý sa rozhodol zavesiť rukavice na klinec.

Minulý rok si podpísal zmluvu s GFC, ale bohužiaľ sa žiadny zápas na tejto sérií podujatí neuskutočnil. Čo sa stalo?
Úprimne ani neviem. Zrušili dva turnaje po sebe tesne pred ich uskutočnením, s ktorými všetci zápasníci rátali a pripravovali sa na ne celé leto. Čo sa stalo vedia asi len oni, ale vyfarbili sa pred svetom ako amatéri, ktorí si zrejme nevedeli vyrátať rozpočet.

S promotérmi z GFC teda nie si vôbec v kontakte? Už dlhšie?
Nie som už od leta, po poslednom padnutom turnaji sa odmlčali, neodpovedali nikomu a nikde. Ja som im poslal výpoveď a bolo hotovo.

pavle titulka

Skrz zmluvu s GFC si musel aj obmedziť zápasy minulý rok. Ako dlho si bol kvôli tejto zmluve bez zápasu?
Zmluva bola postavená celá na figu tým, že mi zakazovali zápasiť na iných turnajoch. Na druhej strane som mal zranenie, kvôli ktorému som nezápasil tak či tak. Dokopy mi ušli nejaké dva zápasy kvôli tej zmluve. Úprimne, bolo to zlé rozhodnutie ju podpisovať.

20130622231637 DSC2558
Po tejto dlhšej pauze si sa vrátil do ringu na Superkombate v Rumunsku, v 4-člennej pyramíde. Tvojim prvým súperom bol Roman Kryklia, ktorý má teraz parádnu formu. Ako hodnotíš tento zápas?

Po tej slávnej kariére v Dubaji som sa v prípravách na zápasy troška odmlčal. Zrazu prišla ponuka na pyramídu. Povedal som si, že zápas sa mi hodí po roku a aj nejaké korunky (na ktoré aj tak už čakám 2 a pol mesiaca). Týždeň pred turnajom vysvitlo, že to je ďalšia veľká organizácia, Superkombat. Tak sme sa s trénerom veľmi tešili, aj na skúseného súpera Krykliu. K zápasu môžem povedať len toľko, že som sa v ňom cítil ako by som mal prvý zápas v živote a tak som aj na tej váhe vyzeral. V zápase som nevedel nič vymyslieť ani urobiť.

Po tomto zápase si mal zápas doma, na Hanuman Cupe, s George Colinom. Ten si jasne vyhral. Ako hodnotíš tento zápas?
Ešte pred Superkombatom mi doktori naznačili, že sa blíži koniec mojej krátkej kariéry. Sám som si to nechcel pripustiť, ale v podvedomí mi to ostalo. Aj keď som nemal ani trochu dobrú formu, rozhodol som sa dať do prípravy všetko úsilie a odhodlanosť. Mal som na to mesiac driny, ale vyplatilo sa. Dva týždne pred Hanuman cupom mi doktori oznámili definitívne rozhodnutie o konci mojej kariéry. Lenže ani by ma nenapadlo nenastúpiť na Hanuman cup a v príprave som pokračoval.

20151205234222 DSC7745

Bol to teda definitívne tvoj posledný zápas kariéry?
Dlho som sa s tým osamote zmieroval, ale musel som dospieť k záveru, že to bude môj posledný zápas v živote. Aj bol.

Vedel pred zápasom aj niekto iný okrem teba o tom, že je to tvoj posledný zápas?
Najbližší z rodiny boli oboznámení lekármi. Trénerovi som to, čo som vedel, naznačil v Rumunsku. Ale snažil som sa o tom mlčať.

Môžeš nám povedať viac o zdravotných komplikáciách, ktoré ti zistili doktori?
Mám extrémny problém s riedkosťou mojej krvi od narodenia. Našťastie som nikdy neokúsil KO, ale každé ďalšie by mi mohlo spôsobiť vnútorné krvácanie, z ktorého by som sa nemusel spamätať.

20141205231320 DSC0568

Takže dá sa povedať, že máš aj obrovské šťastie v nešťastí. Lebo dôsledky mohli byť naozaj fatálne. Možno aj s tým GFC to bolo tak, ako to malo byť. Keď sa pozrieš na to celé s nadhľadom a s odstupom času, ako to vnímaš ty teraz?
Áno, všetko je tak ako má byť. Aj keď mi to otočilo život o 180 stupňov a veľmi ma mrzí, že nemôžem nastúpiť v najbližších turnajoch.

Aké sú tvoje najbližšie plány? Chceš úplne skončiť s týmto športom? Alebo máš v pláne si trénovať pre seba a pomáhať ostatným chalanom s prípravou?
Budem pokračovať s tým, čím som začal ako malý. V posilňovni, kým som neodbočil na plánované dva mesiace naberania kondičky na thaibox :D. Samozrejme, že budem aj naďalej trénovať v mojom klube, Hanuman. Ale zriedkavejšie, ako keď som bol v príprave

20141205231328 DSC0574

Jasné, rozumiem. Každopádne Ivo veľká vďaka za tvoj čas na rozhovor a prajem ti veľa úspechov a šťastia do ďalších dní v živote. Chcel by si ešte odkázať niečo tvojím blízkym a fanúšikom?
Mojim bývalým fanúšikom by som chcel poďakovať za každý minutý cent na lístky a každú strávenú minútu na tribúnach športových arén, kde ma povzbudzovali. To je vec, ktorú majú navždy u mňa zapísanú a zároveň sa s nimi aj chcem rozlúčiť.

20140125214252 DSC5990 20140125214424 DSC6001
Foto: Peter Dzurjanin, FightNews.sk