sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Kunlun Fight Slovakia

banner

Je to už viac ako týždeň, čo sme na galavečeri v Banskej Bystrici zažili niekoľko slovenských premiér. Naživo sa nám predstavila čínska organizácia Kunlun a videli sme premiéru barmského boxu, dokonca v titulovom zápase.

Galavečer začal predzápasmi Youngblood, v ktorých, až na jeden, vyhrali domáci bojovníci. 

Hlavná časť programu už bola v réžii Kunlun Fightu a jednalo sa o 17 zápasov. Videli sme dobre obsadenú štvorkovú pyramídu vo váhe do 70kg, ktorú vyhral favorit, Suberball Banchamek z Thajska. V semifinále porazil Plaweckeho z Poľska finále ukončil pred limitom, kde porazil Číňana, Deng Li.

V superfightoch si výhry odniesli Ján Mazúr a Peter Lamper. Mazúr svojho súpera prevalcoval a nechýbalo veľa do výhry pred limitom. Lamper sa trápil o poznanie viac, ale nakoniec vyhral na body.

Tomáš Tkáč sa so svojim súperom trápil a nevedel na jeho opačný postoj nič vymyslieť, Michal Tomko bojoval ako lev, ale v súboji s Li Baomingom ťahal za kratší koniec. 

Dobre dopadli aj zápasy najväčších hviezd - Enriko Kehl mal plné ruky a nohy šikovného Francúza, Mohameda Diabyho. Keď sa Diaby rozbehol, bol lepší, našťastie pre Kehla, nedialo sa tak po celý zápas. Bodoví poslali oboch do extra kola, kde lepšie natriafal Kehl.
Dobre sa predviedol aj Valent, ktorý sa nezľakol Kyshenka a nič mu nedaroval. Bol to ale Ukrajinec, ktorý z ringu odchádzal ako víťaz. Kyshenko hlavne boxoval, Valent skúšal všetko, dobre kopal. Rozdiel bol ale v tvrosti, Kyshenkove údery dopadali o poznanie silnejšie.

Z úplne iného súdka je spomínaný barmský box. Videli sme dva zápasy, v prvom sa predstavil Igor Daniš, proti Mjanmarskej hviezde Too Too. Igor bol hneď v prvom kole počítaný, ale podľa pravidiel mal možnosť na zotavenie, ktoré využil a zápas nakoniec dobojoval. Keďže sa nejednalo o titulový zápas a nepadlo KO, automaticky zápas skončil remízou. Igor skončil síce so zlomeným nosom, ale užíval si to a vraj by si to rád skúsil znova. 

V poslednom zápase večera sme videli Vlada Konského, ktorý úplne vymazal ďalšieho Mjamarca, Ye Tagona. Konský bol vo všetkom lepší, súpera ničil od začiatku do konca, ale ten sa stále postavil a pokračoval. Zápas sa dostal až k bodovým rozhodcom, keďže sa jednalo o boj o titul. Konský jasne zvíťazil a stal sa prvým Európanom, ktorý získal titul v tomto športe. Gratulujeme!

Organizátori ponúkli naozaj kopec zápasov, možno až príliš - 23 u nás stále nie je bežné číslo. Osobne by som uvítal vyššiu produkčnú hodnotu, takto gala si to určite zaslúži.

Do budúcna sa určite budeme tešiť na ďalšie spolupráce s organizáciou Kunlun Fight a mnohí isto uvítajú aj ďalšie zápasy podľa pravidiel barmského boxu.