pon12172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Kunlun Fight Slovakia, 15.5. 2015

banner

Už o pár dní do Banskej Bystrice zavíta prestížna Čínska organizácia Kunlun Fight. V piatok 15. mája nás čaká maratón 24 zápasov!

Predzápasy tvoria prvú šestku, kde uvidíme napríklad Michala Kováča, Tomáša Činčíka, Jozefa Janotíka, alebo Borisa Kušpala, teda hlavne domácich borcov.

Hlavnú časť programu tvoria zápasy pod hlavičkou Kunlun Fight, ktorého 25. galavečer sa uskutoční práve v Bystrici.
Kunl Fight je známa Čínska organizácia, ktorá produkuje eventy hlavne vo svojej domovskej krajine. Začiatkom mája sa predstavili v Taliansku, predtým napríklad v Thajsku, Bielorusku a na Filipínach. Najviac pozornosti na seba strhli v januári turnajom Kunlun Fight 15, kde bojovali Andy Souwer, Murtel Groenhart, alebo úradujúci šampión Glory, Rico Verhoeven.

V Bystrici sa môžeme tešiť na turnaj vo váhe do 70kg, v ktorom sa predstavia Deng Li z Číny, Hichem Menoui zo Španielska, Lukasz Plawecki z Poľska a Superbon Banchamek z Thajska. 

V dvoch zápasoch podľa pravidiel MMA uvidíme Mira Kubáňa, ktorý si zmeria sily s Wu Tiejinom z Číny a rovnako čínskeho borca, Wu Haotiana preverí Martin Mihálik z domáceho Fire Gymu. 

Na domácich bojovníkov sa môžeme tešiť aj v superfightoch.
Tomáš Tkáč, Matej Kaliský a Peter Lamper si zmerajú sily s čínskymi bojovníkmi, ktorí už majú skúsenosti z Kunlunu, ale s rôznymi vsledkami. Tuhších bojovníkov majú Ján Mazúr a Michal Tomko. Mazúrov súper, Chen Duoli, bojoval napríklad aj v It's Showtime, alebo v ruskom Tatneft Cupe, kde sa dostal až do semifinále. Tomkov protivník, Li Baoming, bojoval aj v MAX Muay Thai, kde KO podľahol Veehadovi, ktorého pred rokmi Tomko v Bystrici porazil.

Vrchol Kunlun Fight časti štartovky sú súboje naozajstných svetových hviezd - aktuálny šampión K-1 World MAX, Enriko Kehl, preverí francúzskeho bojovníka Mohameda Diabyho. Ten síce nemá zvučné tituly, ale má skúsenosti z ťažkých zápasov s Llodrom, Sayokom, alebo Giorgiom Petrosyanom.
Ďalšia hviezda, Artur Kyshenko, sa stretne so skvelým bieloruským bojovníkom, Dmitry Valentom

Mohlo by sa zdať, že to už stačí, ale organizátor Martin Belák sa rozhodol zavŕšiť galavečer dvomi zápasmi podľa pravidiel Letwei, teda barmského (teraz myanmarského) boxu. Jedná sa o premiéru tohto športu nielen u nás, ale v Európe a dokonca priamo s bojovníkmi z Myanmaru. Pravidlá Letwei si vyskúšajú Igor Daniš v zápase proti hviezde tohto športu, ktorým je Too Too a Vlado Konský zabojuje s myanmarským šampiónom Ye Ta Gonom o svetový titul. 

Videá povedia viac ako slová:

Danišov súper Too Too - červený roh

 

Konského súper Ye Ta Gon - modrý roh