pon12172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gala Night Thaiboxing, Enfusion Live 28

banner 600

Pár slov k minulotýždňovému Gala Night v Žiline. 

Kickboxing talents

Talenty dopadli, podľa očakávania, dobre. Šubjak poslal Šmída dva krát do počítania a jasne vyhral. 

Domáci Helbich si poradil s Kluskom na body, aj keď ku koncu zápasu nechal súperovi veľa priestoru.

Skvelú prebíjanú predviedli Skovajsa s Kušmírekom, ktorý vyriešil parádnym KO v 2. kole Denis.

Zápas Gazdíka s Garajom skoro skončil už v prvom kole. Kubo poslal lowkickom Garaja do počítania a nezdalo sa mi, že by to Palo uskákal až do konca. Našťastie vymenil postoj a k nohe sa mu súper už nedostal. V druhom mohol byť počítaný Gazdík, ale ringový to videl inak. Garaj sa prebral a začal triafať rukami. Nakoniec rozhodli Gazdíkove kolená, proti ktorým nemal Garaj obranu.

Gorlov so Zedníčkom bojovali tesne tri kolá, po ktorých vyhral 2:0 na body ruský borec.

Paráda bola v najočakávanejšom zápase prvej časti večera, medzi Pacasom a Hronom. Paco vyletel na Brňáka a ten dve kolá mal čo robiť. Hron stupňoval tempo, ale Martin bol vždy krok pred ním. Žiaľ, Pacovi kondička nestačila na tri kolá zbesilého tempa a v poslednom kole bol bitý. Tomáš ho ale nedokázal poslať k zemi, takže žila šanca na extra kolo. Bodoví si ale povedali, že to nemá cenu a rozhodli všetci traja pre Hrona.

02 pacas

Turnaj do 70kg

Rezervný zápas bola pastva pre oči. Gaňo aj Meszároš striedali kombo za kombom, ktoré vychádzali lepšie Gaňovi. Meszároš nepoľavoval, išiel cez údery a v treťom kole trafil pár dobrých aj on. Nitriansky borec si pripísal na konto posledné kolo, ale prvé dve boli Gaňove, takže vyhral na body.

V prvom semifinále som čakal jasnú výhru Paleša, ale nakoniec z toho bola poriadna fuška. Zo začiatku to bolo jasne pre Minčiho, ale začal s Francúzom zbytočne klinčovať a tam strácal. Prvé kolo Minči, druhé remíza, tretie Francúz. Extra kolo začal Minči highkickom, po ktorom prehlo Francúza za laná, ale potom sa zase klinčovalo, veľa sa triafalo do luftu a dokopy sa nič neudialo. Hodilo by sa ešte jedno, pravidlá to ale nepripúšťajú, tak to vyšlo na domáceho bojovníka. Som si istý, že vo Francúzsku by to nešlo ani do extra kola ;)

V druhom semifinále som nejak čakal, že Tigranova tvrdosť porazí Jarayovu presnosť, ale mýlil som sa. Zo začiatku Jarayu triafal parádnymi kombami, ale tomu to nič nerobilo a sám začal útočiť. Bol rýchlejší, narúšal Tigranove útoky a sám triafal. S pribúdajúcimi kolami sa Jarayov bodový náskok zväčšoval a aj keď sa zdalo, že Tigran tlačí, mal čoraz väčší problém mladého Maročana trafiť. Nakoniec jasne na body zvíťazil Mohamed Jaraya.

Vo finále to bol iný Paleš ako v prvom zápase. Dal zo seba všetko a mám pocit, že potrápil Jarayu viac ako Tigran. Mladý Maročan je ale iná liga a vyzeral neporaziteľný. Preberal Minčiho útoky, triafal presne a mal neuveriteľný prehľad. Navyše vyzeral, že Minčiho útoky mu nič nerobia. Jaraya teda získal k opasku Enfusion do 67kg aj ten vo váhe do 70. Vyrástol z neho prvotriedny bojovník a som zvedavý, kam to chlapec dotiahne.
Paleš sa vo finále predviedol výborne, žiaľ prvý zápas ho stál obrovské množstvo síl a na Jarayu nestačil.

03 jaraya

Enfusion LIVE

Lucia zo začiatku profesorsky, dobre kopala, vychádzali jej kolená. V strede zápasu ale nejak stratila iskru a iniciatívy sa chopila Ruska. Začali jej vychádzať údery aj kopy a Luciu k ničomu nepustila. Po troch kolách remíza, išlo sa do štvrtého. Tam to už bola opäť "Pretty Beast", ruky jej začali dopadať tam kam mali, kopala skvelé kolená a Marinu k ničomu poriadne nepustila. Dovolím si povedať, že do extra kola prešla Lucia s malou pomocou rozhodcov, našťastie tam nenechala nič na náhodu a súperku s prehľadom a jasne porazila.

03 krajcovic

Očakávaný rematch medzi Moravčíkom a Lidonom sa skončil dobre pre nášho thajboxera. Nebojovalo sa vo vysokom tempe, obaja si dávali pozor na chyby. Lidon si veril na ruky, našťastie nimi trafil Vlada len pár krát. Moravčík bol lepší v thajských technikách. Musím povedať, že takto dominantného Moravčíka som nevidel už dávno, Lidon na neho nevedel nájsť žiadnu zbraň, všetko čo skúsil mu Vlado vrátil a pridal ešte koleno, alebo lakeť. Dúfam, že touto výhrou naštartoval čo najdlhšiu sériu bez prehry. Najbližšie ho uvidíme zápasiť v Banskej Bystrici 30. mája.

04 moravcik

Posledný zápas patril domácemu Tomášovi Šenkýrovi, ktorý hájil Cingelov opasok proti vyzývateľovi z Maroka. Žiaľ, obhajobu titulu nemohol vykonať sám Cingel, ktorý je stále zranený. Organizátori zvažovali rôzne možnosti, od výmeny Mira za Ondruša, alebo Žáka, až po zrušenie titulového zápasu. Ani jeden z oslovených nastúpiť nemohol, titulák sa zrušiť nemohol a ponúknuté možnosti z Enfusion neboli pre organizátora zaujímavé. Do zápasu nasadili teda Šeňa, aj keď bol po zranení. Ako vieme, nevyšlo to. Tomáš bol príliš utiahnutý, skoro nič mu nevyšlo, celý zápas bol v defenzíve. Keď trochu vystrčil rožky a predviedol čo v ňom drieme, dokázal El Boustatiho ohroziť, bolo toho ale žalostne málo. Koniec prišiel predčasne, v treťom kole dostal Šeňo koleno na rebrá a bolo po zápase. 
Neviem čo sa dialo, ale v ringu sme videli len Šenkýrov tieň, čo je škoda. Vo svojej obvyklej forme by El Boustatiho potrápil a asi aj zdolal. 

05 senkyr

Gala bolo opäť organizačne o niečo lepšie, štartovka zaujímavejšia, akurát to domácim nevyšlo podľa predstáv. Dva opasky išli do Maroka na úkor domácich borcov, čo aj vo mne zanechalo určitú trpkastú príchuť. Celkom ma prekvapila nižšia účasť ako vlani, ktorú organizátori určite analyzujú a ak nájdu príčiny, poradia s nimi. Ja som nejaké veľké chyby z ich strany nezaznamenal, takže to skôr vidím na nejakú súhru okolností, z ktorých bolo najvýznamnejšie asi Cingelove zranenie.
Teším sa, čo nám Robo s nachystajú o rok, nápadov na zlepšenie vraj majú stále dosť.

Foto od Petra Dzurjanina na naom Facebooku