pon12172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gala Night Thaiboxing 2015 - Enfusion LIVE 28

banner 600

Prvú časť štartovky žilinského Gala Night Thaiboxing sme si predstavili minule, dnes sa pozrieme na hlavnú časť, teda Enfusion LIVE s poradovým číslom 28.

Hneď na úvod treba spomenúť zásadnú zmenu v štartovke - Miro Cingel pre zdravotné problémy nemôže nastúpiť, ba dokonca bude mimo ringu do konca sezóny. Vzhľadom na to, že bol obhajca titulu, zápas bol ohrozený. Boj o opasok ponúkli Tomášovi Šenkýrovi, ktorý ponuku prijal. V prvej časti programu ho nahradí Ivo Zedníček.

Hlavnou náplňou Enfusion LIVE bude štvorková pyramída vo váhe do 70kg. Favoriti sú hneď traja - Tigran Movsisyan z Brna, Mohamed Jaraya z Maroka a domáci Minči Paleš. Štvrtý, Francúz Brahim Benameur je pre mňa celkom neznámy. 

Palešom sa určite počíta vo finále, kde sa stretne buď s Tigranom, alebo s Jarayom. Marokánec má na konte 54 výhier a len dve prehry. Vo veku 18 rokov to je parádna štatistika. Držal už titul Enfusion vo váhe do 67kg, rád by si siahol aj na ten o tri kilo ťažší.
Plány mu bude chcieť skrížiť Movsisyan, ktorý sa v januári dostal do finále štvorkovej pyramídy podľa pravidiel TNA, kde potrápil Krčmáře, aj keď prehral tesne na body. Tigran má skvelé ruky, rýchlosť a tvrdosť, rovnako ako Jaraya.
Minči má v semifinále povinnú výhru a nech ho v poslednom zápase čaká ktokoľvek, musí zo seba dostať všetko. Dúfam, že zvládne tlak a naplní očakávania.

Chýbať nebude ani ženský zápas. Jedná sa o rematch spred vyše roka, medzi Luciou Krajčovič a Marinou Zuevou. V jednaní bola aj skvelá britská bojovníčka Iman Barlow, ale do úvahy prichádzal len zápas do 54kg a to už Lucia nedá.  Súperkou teda bude Zueva, Lucia nad ňou už raz vyhrala a bolo to o titul WKU. Ako to vtedy bolo najlepšie ukáže video:

Chýbať nebude ani Vlado Moravčík, ktorý si dá rematch s Yohanom Lidonom. Stretli sa pred vyše troma rokmi na nebohej MPL a Vlado vyhral na body, čo Lidon vraj nevedel stráviť. Či to je pravda sa ho môžeme spýtať v Žiline.
Lidon patril k najlepším Európanom v Muay Thai, porážal aj Thajcov a získaval tituly. Bol šampiónom It's Showtime, alebo trojnásobným šampiónom WBC. Bojuje agresívne a v ruke má pecku.
Moravčík vlani bojoval 4x, výhry a prehry má na polovicu. Skúšal zmenu váhy, ale nebolo to ono, ušiel mu titul W5 so Sichtmanom. Poslednú výhru má z minuloročnej Gala Night so Simsonom, tak dúfam, že to vyjde aj teraz.
Chlapci si to rozdajú na 5 kôl, pod plnými thajskými pravidlami a pôjdu o titul. 

O titul pôjde aj v poslednom zápase. O Cingelov opasok Enfusion sa pobije Tomáš Šenkýr s Ibrahimom El Boustatim z Maroka. El Boustati je jeden z trinástich zápasníkov, ktorí majú zmluvu s Enfusion. Zatiaľ je v ringu neporazený, z 33 zápasov (a výhier) má na konte 11 KO.
Šenkýr je po zranení, ale vraj fit, takže ho uvidíme v skvelej forme. S agresívnym El Boustatim to bude prebíjačka, ale verím, že tréneri Šumichrast a Popluhár naordinujú taktiku a Šeňo ju dodrží. Pozor, ide sa na 5 kôl!