uto10232018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Majstrovstvá sveta W5 2014 - preview

banner1 600

Posledný novembrový víkend má v našom kalendári rezervovaná W5 so svojou dvojdňovou megašou Crossroad of Times.

Veľkú dvojdňovú akciu sme u nás ešte nemali a pokiaľ mi pamäť siaha, neviem si vybaviť ani žiadnu inú vo svete. W5 je stále vo fáze budovania svojej značky a ja som rád, že svoje vrcholné turnaje usporadúva na Slovensku, v Bratislave.

Po minuloročnej generálke je na pláne ešte väčšia šou, viac zápasov, viac sprievodného programu a väčšie hviezdy. Čaká nás 28 zápasov, rematche, superfighty, štyri štvorčlenné pyramídy a dva päťkolové zápasy o titul.

Predzápasy a superfighty

V predzápasoch uvidíme napríklad Tomáša Drábika, ktorý si strihne odvetu s Adilom Osmanim, alebo Ivana Barteka, ktorý vyskúša silu Olega Primatcheva

Čakajú nás skvelé superfighty - Marcel Jáger si zmeria sily so Sametom Keserom z Turecka, Ján Mazúr bude trápiť skvelého Enrika Gogokhiu z Ruska, Ondřej Hutník má na pláne odvetu s Michailom Tyuterevom. V ďalších superfajtoch sa predstaví Ján SzajkoFoad Sadeghi a ďalší.

mazur gogokhia 600

V sobotu aj v nedeľu uvidíme po dve štvorčlenné pyramídy o titul W5.

Turnaj do 60kg

V rezervnom zápase uvidíme Taliana Garyho Bavettu proti Poliakovi, Michalovi Krolikovi.

Štvrťfinálové dvojice tvoria Sergio Wielzen zo Surinamu a Kittipong Ponthong z Thajska a Vitaly Lisnyak z Ukrajiny s Vadimom Chasovskhim z Ruska. 

Najskúsenejší je, samozrejme, Thajec, ktorý má na konte vyše stovky záapsov, otázne je, či je aj favoritom, keďže sa búcha kickbox a nie Muay Thai.

Sergio Wielzen je šampión W5 z roku 2011, ktorý má dosť skúseností, ale z posledných desiatich zápasov má viac prehier. Dve dokonca s bojovníkmi z Thajska. 

Lisnyak je jeden z favoritov, skvelý mladý bojovník z Ruska, víťaz eliminačnej štvorčlennej pyramídy, ktorá sa bojovala pred vyše mesiacom v Moskve.

Najmenej skúseným sa zdá Vadim Chasovskikh, ktorý je náhradou za zraneného Jana Holca z Českej Republiky.

tournament60 600

Turnaj do 66kg

V rezervnom zápase sa predstaví Sascha Jovanovich, ktorý v lete v Piešťanoch porazil Ruda Ďuricu tesne na body. Súperom mu mal byť Martin Sily, ale nahradí ho Poliak, Pawel Nowakowski.

Prvé semifinále majú na starosti Yury Zhukovsky z Bieloruska a Dmitry Grafov z Ruska. V druhom uvidíme Dmitry Varetsa a bojovníka z Thajska, Thongchaia Kiatprapata.

Zhukovsky s Grafovom si dajú odvetu z roku 2012, kedy na galavečeri W5 spolu remizovali. Zhukov je vo W5 aktívnejší a z deviatich zápasov v tejto organizácii má len jednu prehru a jednu remízu, zvyšok sú výhry. Grafov taký aktívny, ani úspešný nie je, z troch zápasov pre W5 má výhru, prehru aj remízu.

Dmitry Varets je tiež víťaz eliminačnej pyramídy z Moskvy z októbra tohto roku. Okrem toho uštedril Zhurkovskemu tú jedinú prehru vo W5 a na konte má aj výhru nad Rudom Ďuricom. Vo Varetsovi vidím jedného z favoritov na titul.

Thajský bojovník je z nich papierovo najskúsenejší, na konte má 138 zápasov, z toho 111 výhier. To je viac, ako jeho zvyšní traja súperi dokopy :)

tournament66 600

Turnaj žien do 56kg

O opasok budú bojvať aj ženy. Predzápas bude Česko-Slovenský súboj medzi Veronikou Petríkovovu a Nikol Gruberovou. Tu by som svoje prachy vpohode vsadil na Veroniku.

Do turnaja je nasadená naša najlepšia thajboxerka, Lucia Krajčovič, ktorá preverí Juliu Berezikovu z Ruska. Druhú dvojicu tvoria Ilona Wijmans z Holandska a Thanyokorn Sor Thamachak z Thajska.

Vo finále by sme mali vidieť Luciu a z druhej strany k nej pribudne asi Ilona Wijmans. Tá má šikovné ruky, bojuje agresívne, čo by malo zavariť thajskej dievčine, ale dúfam, že už nie Lucii.

tournament56 600

Turnaj do 71kg

Najkvalitnejšie je obsadený turnaj vo váhe do 71kg. V rezervnom zápase by sa mal predstaviť Vlado Konský proti Sebastianovi Mendezovi z Nemecka. Vlado mal teraz smolu v Paríži, kde pre zdravotné problémy zápas prehral, ale Mendez by snáď nemal byť pre neho súper.

Dve najväčšie hviezdy celého dvojdňového galavečera sa stretnú hneď v prvom štvrťfinále turnaja - Džabar Askerov a Cosmo Alexandre. Máloktorý fanúšik kickboxu a Muay Thai týchto dvoch nepozná. Obaja sú držitelia mnohých titulov, na konte majú desiatky zápasov. Rozhodovať bude hlavne aktuálna forma, ktorú má asi Džabar lepšiu a pravidlá. Keďže sa jedná o kickbox, v ktorých je Džabar viac doma ako Cosmo, podľa tejto jednoduchej matematiky, by mal byť vo finále teda Džabar.

Z druhej strany pavúka sa o miesto vo finále pobijú Shemsi Beqiri a Alexander Surzhko. Beqiriho sme videli vlani v Bratislave na W5, ale len ako doprovod svojho brata Hyshniho. Je to skvelý boxer, jeho štýl je veľmi pozerateľný. Surzhko je opäť víťaz kvalifikačnej pyramídy z októbra, na W5 zápasí pravidelne a vyhráva. Proti Beqirimu bude mať čo robiť, ale skôr si myslím, že ani jeho najlepší výkon v ringu mu nepomôže.

Očakávané finále by teda malo byť medzi Askerovom a Beqirim a ak sa podarí, bude to skvelý zápas.

dzabar cosmo 600

Zápas o svetový titul W5 do 67kg

Vrcholom sobotného večera bude odveta medzi Rudom Ďuricom a Maxom Shalnevom spred roka z Bratislavy. Teraz sa bude bojovať o svetový titul W5 na päť kôl.

Rudo vlani predviedol skvelý výkon, žiaľ pravidlá W5 boli proti nemu a prehral na body. Klinč a strhy sa v kickboxe nerátajú, naopak, viac uškodia, pretože sa to môže brať ako zakázaná technika. Na to Rudo doplatil aj v lete v Piešťanoch, kde tesne prehral na body so Sašou Jovanovičom.

Pevne dúfam, že sa z toho Rudo poučil a dal si záležať na príprave. Na Shalneva stále má, verím, že to v sobotu predvedie a získa cenný titul. Naozaj mu to prajem.

durica shalnev 600

Zápas o svetový titul W5 do 77kg

Nedeľný večer a celý dvojdňový turnaj zavŕši súboj o titul vo váhe do 77kg medzi Darrylom Stchtmanom a Vladom Moravčíkom. Opäť sa jedná o rematch z minulého roku, tentoraz z finále turnaja do 75kg. Vlado vtedy nenastúpil do extra kola, takže vyhral Sichtman. V nedeľu budú chlapci o dve kilá ťažší a pôjdu na päť kôl. 

Vlani boli Darrylove silné zbrane hlavne kontry, ale teraz už v ringu vyzerá ako ľahšia kópia Remyho Bonjaskyho. Je rýchly, pohyblivý, má parádne naskočené kolená a navyše má skvelé ruky a je agresívnejší. Je posledný víťaz kvalitného Tatneft Cupu vo váhe do 80kg.

Vlado od ich spoločného zápasu vyhral nad Piquém, Chaffayom a Simsonom a prehral s Eouhom. Posledný zápas je z apríla zo Žiliny, čo je už celkom dávno. Verím, že bude dobre pripravený, pretože to nikdy nezanedbal. Rozhodovať teda bude hlavne psychická pohoda, ktorú snáď dosiahol. Verím, že Sichtmana o titul pripraví a prehru z minulého roku mu vráti aj s úrokami. 

moravcik sichtman 600

Ešte raz musím povedať, že nás čaká parádny dvojdňový galavečer, ktorý naozaj nemá obdoby nielen u nás, ani vo svete. Štartovka je neuveriteľne silná, bude sa bojovať o šesť svetových titulov W5, nechýbajú veľké hviezdy a sprievodný program bude mega. Pokiaľ ste sa ešte nerozhodli či ísť, alebo nie, choďte. Určite si to užijete!

Foto: W5