str10172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Slováci úspešní na Majstrovstvách sveta WKA-WTKA 2014

plabat 600

Od 28.10. do 2.11. sa konali v talianskom meste Carrara amatérske majstrovstvá sveta asociácii WKA-WTKA. Za Slovensko svoj výber poslal Slovenský Zväz Bojových Športov a to v zložení Štefan Meszároš (Scorpio Fight Club NR), Tomáš Gut (Scorpio Fight Club NR), Pavol Garaj (Kickbox Body Gym PP), Daniel Svitek (Ares Gym ZA) a Martin Pacas (Victory Gym TN).
Táto výprava bola nesmierne úspešná, chalani si priviezli 4 zlaté, 1 striebornú a 1 bronzovú medailu.

Striebro a bronz si pripísal na svoje konto mladý talent zo Žiliny, Dano Svitek. Ten najskôr získal bronz v disciplíne K1 light a následne striebro v Muay Thai (IFMA rules) v juniorskej kategórii.

Tomáš Gut z Nitry nastúpil v disciplíne K1. V semifinále najskôr vyradil súpera z Poľska a vo finále porazil v 2.kole KO kolenom Belgičana a získal zlato!

Ďalším úspešným bol Palo Garaj z Popradu, ktorý najskôr porazil súpera z USA a vo finále si poradil s Francúzom a získal ďalšie zlato pre Slovensko.

Posledným úspešným, dokonca dvojnásobným, zlatým medailistom bol Maťo Pacas z Victory Gym Trenčín. Paco nastúpil v kategórii K1, kde v prvom zápase knockol súpera z Anglicka pätou do tváre, v semifinále potom vyradil Taliana a vo finále si poradil s Nórom. V druhej disciplíne Muay Thai (IFMA rules) ho čakal len jeden zápas, kde sa mu vo finále postavil súper z USA, ktorého v druhom kole poslal 3-krát do počítania a pripísal si na svoje konto druhú zlatú medailu!

Bohužiaľ Štefan Meszároš mal smolu na týchto Majstrovstvách, kde bol diskvalifikovaný hneď v prvom zápase kvôli organizačnému zmätku, keď nenastúpil na zápas po tom, ako bolo jeho meno vyhlásené a bohužiaľ aj prepočuté. Aj tak naša výprava bola nesmierne úspešná a všetkým zápasníkom a celej výprave patrí veľká gratulácia!

medailisti