ned11182018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Simply The Best, Poprad

banner

V sobotu (4.10.) sa uskutočnilo v Poprade nepriame pokračovanie úspešného minuloročneho Bigger´s Better, tentoraz pod názvom Simply The Best. Toto celé podujatie prebehlo pod taktovkou Lukáša Bodyho a jeho Body Gymu Poprad.

Poprad má obrovskú výhodu oproti iným mestám v podobe parádnej, modernej športovej haly, ktorá je stvorená aj pre takéto športy. Lukáša Bodyho treba naozaj pochváliť, pretože jeho Simple The Best sa svojou úrovňou začína pomaly tlačit medzi top špičku v podujatiach podobného rázu na Slovensku!

Na pláne bolo 11 zápasov, z toho dva o opasky profesionálneho šampióna Slovenska WKN, pyramída ťažkých váh o európsky opasok WKN a zápas o svetový opasok WKN, ktorý obhajoval domáci Palo Garaj. Ale teraz poďme podrobnejšie na zápasy.

-81 kg, K-1, 3x3 min
Dávid Šubjak (Sazuka Liptovský Mikuláš) vs Erik Matejovský (Scorpio Fight Club Nitra)
Prvý zápas mali na svedomí Dávid Šubjak zo Sazuka LM a Erik Matejovský zo Scorpio Fight Club Nitra. Veľmi pekný a vyrovnaný zápas počas prvých dvoch kôl, kde si bohužiaľ v druhom kole Dávid Šubjak zlomil ruku, ale nastúpil do tretieho kola.
A tretie kolo rozhodlo o víťazovi, kde Erik Matejovský parádne trafil zadný hák a Dávid bol počítaný. Dávid bojoval ďalej, ale víťazstvo už ostalo na strane Erika Matejovského.

-88 kg, MMA, 2x5 min
Jozef Wittner (MMA Extrem Prešov) vs Tomáš Čopák (MMA Team SK Michalovce)
Ďalší zápas bol ako jediný pod pravidlami MMA. Ten sa od úvodu presunul na zem, kde bol dominantnejší Jozef Wittner, ktorý svoju prevahu zavŕšil uškrtením svojho súpera, ktorý musel odklepať

Zápas o slovenský titul WKN
-78 kg, K-1, 3x3 min
Denis Lamanec (STS Poprad)) vs Tomáš Gut (Scorpio Fight Club Nitra)
Prvý zápas o slovenský titul WKN a v ňom domáci Denis Lamanec a Tomáš Gut z Nitry.
Zápas začal zhurta, predovšetkým zo strany Lamanca, ktorý sa do svojho súpera pustil a snažil sa ho čo najskôr knockoutovať, čo sa mu po jednom háku takmer podarilo, ale zostalo to len pri počítaní. Ďalší priebeh už bol aj Gut aktívnejší. V tomto zápase si obaja naozaj nič nedarovali a bola z toho riadna bitka, z ktorej nakoniec víťazne vyšiel domáci Denis Lamanec!

-71 kg, K-1, 3x3 min
Martin Navrátil (Sazuka Liptovský Mikuláš) vs Michal Peczár (Hanuman Gym Bratislava)
Nasledujúci zápas mal na staroti Martin Navrátil z Liptovského Mikuláša a Mišo Peczár z Hanumanu. Od začiatku sa Mišo snažil tlačiť a Maťo robil predovšetkým z ústupu. Mišo mal slabší začiatok a pomalšie sa rozbiehal, čím len vytváral priestor pre Martinove kombinácie. V tomto veľmi vyrovnanom zápase nakoniec vyhral na body Martin Navrátil

-84 kg, K-1, 3x3 min
Denis Kušmirek (Slovensko) vs Adam Janasik (Poľsko)
Zápas domáceho Denisa Kušmíreka s Poliakom Adamom Janasikom nemal dlhé trvanie. Už v prvom kole Denis trafil parádny zadný hák, po ktorom musel byť Poliak ošetrovaný kvôli tržnej rane nad okom. Tržná rana bola taká vážna, že doktor musel zápas ukončiť.

1. semifinále pyramídy o európsky titul WKN
+ 91 kg, K-1, 3x3 min
Tomáš Možný (Slovensko) vs Krasimir Vulev (Bulharsko)
Prvý zápas pyramídy o európsky opasok WKN a bol to zápas, aký málokde môže človek vidieť.
Tomáš zaćal prvé kolo tvrdými lowkickmi a okopávaním svojho súpera. No Bulhar zrazu vytiahol presný predný hák a je tu prvé prekvapujúce počítanie Tomáša. Ten sa postavil a pokračoval ďalej. No po chvíli opäť predný hák a Tomáš opäť počítaný a už to s ním nevyzeralo moc dobre. Rysovalo sa prekvapenie večera, ale Tomáš ukázal, že je riadny bojovník a pokračoval ďalej. A Tomáša len ako keby tieto počítania naštartovali a pustil sa do svojho súpera, kde v jednej prestrelke dobre triafa Bulhara, ktorý bol tento raz počítaný! Po počítaní prišiel záverečný tlak Možného, ktorý Bulhar len tak tak ustál. Druhé kolo začal Tomáš peknou otočkou. Následne si dál súpera na laná, kde pustil svoje kombinácie, ktoré zakončil roundkickom a Bulhar bol počítaný. Po tejto kombinácii ale už nezvládol pokračovať ďalej a tento parádny zápas vyhral v druhom kole Tomáš Možný, ktorý ukázal parádny obrat po dvoch počítaniach!

2. semifinále pyramídy o európsky titul WKN
+ 91 kg, K-1, 3x3 min
Rado Kulla (Slovensko) vs Tibor Szoke (Maďarsko)
Druhý zápas pyramídy o európsky titul WKN zviedol Rado Kulla s Maďarom Tiborom Szokem. Rado od začiatku svojho súpera tlačil skrz svoje ruky. V jednej boxerskej výmene Radovi vyšlo krásne koleno na solár súpera, čím ukončil tento zápas vo svoj prospech KO v 1.kole.

-85 kg, K-1, 3x3 min
Miroslav Cingel (Slovensko) vs Piotr Lepich (Poľsko)
Ďalší superfight mala na svedomí žilinská hviezda a víťaz Enfusion, Miro Cingel a poľský zápasník Piotr Lepich. Prvé kolo dominantnejší Miro, ktorý pracoval na súperovi svojimi rukami a tvrdým zadným lowkickom. Poliak v tomto kole nevedel na Cingyho nič vymyslieť. Druhé kolo Miro ešte pritvrdil a je to zreteľne vidieť na Poliakovom stehne, ktoré už chytá krásnu farbu. V poslednom kole sa snažil Cingy zápas ukončiť, ale Poliak na to stehno zniesol neuveriteľné lowkicky a nakoniec zápas skončil "len" na body pre žilinskú hviezdu. Opäť veľmi pekný výkon od Mira Cingela, ktorý si so svojim súperom poradil bez problémov.

-63,5kg, K-1, 3x3min
Samuel Hadzima (Slovensko) vs Antonie Habash (Maďarsko)
V nasledujúcom zápase sa predstavila vychádzajúca hviezda z dielne Lukáša Bodyho, Samo Hadzima a proti nemu maďarský talent a držiteľ opasku majstra sveta K1 WAKO pro, Maďar Antoine Habash. Samo bol od začiatku v tlaku a Habash pracoval z ústupu.
V 1.kole bol Hadzima mierne pasívnejší a nechával viac priestoru pre Habasha, ktorý ale občas doplácal na spustené ruky a inkasoval pár úderov od Sama. Druhé kolo malo podobný scenár, ale Maďar začal viac doplácať na spustené ruky, čo Samo dobre trestal. Habash pekne bodoval údermi z ústupu, ale výrazný úder mu chýbal. Začínala sa ukazovať v úderoch silová prevaha, ktorá bola na strane Hadzimu. V poslednom kole sa prejavila únava na Maďarovi, čo začal využívať Samo. Ten zvyšuje tempo a pár krát svojho súpera pekne natláčil do rohu, kde triafal a zatápal Maďarovi. Po troch kolách som to ja videl pre Sama, ale v tomto vyrovnanom zápase sa rozhodcovia priklonili na stranu Maďara a tesne 2:1 na body vyhráva Antoine Habash.

Finále pyramídy o európsky titul WKN
+ 91 kg, K-1, 3x3 min
Tomáš Možný vs Rado Kulla
Prvé opatrnejšie a vyrovnané kolo. Tomáš nebezpečný predovšetkým, keď si natlačil Rada na laná, kde púšťa svoje granáty s highkickom. Rado skúšal lowkicky a skracovať vzdialenosť na box. V druhom kole iniciativnejši Tomáš, ktorý naozaj svojimi kombináciami riadne zatápal Radovi. Rado skúšal opäť skracovať vzdialenosť, ale v tomto kole sa mu to moc efektívne nedarilo. Posledné kolo sa Rado kusol a potriafal nejaké kombinácie. Ale Tomáš neostával po zadu a taktiež zasahoval, predovšetkým Rada ohrozoval svojimi kolenami. V tomto vyrovnanom zápase bol mierne lepší Tomáš Možný, ktorý vyhral zaslúžene na body a získal európsky titul WKN!

Zápas o svetový titul WKN
-72,5 kg, K-1, 5x3 min
Pavol Garaj (Slovensko) vs Stefan Stankov (Bulharsko)
Vrchol večera bol v podaní domácej hviezdy, Pala Garaja, s Bulharom Stefanom Stankovom. V tomto zápase sa bojovalo na päť kôl o svetový titul asociácie WKN! Prvé kolo opatrnejšie od oboch. Druhé kolo opäť vyrovnané, ale Palo v tlaku. Ukázal pekný pohyb telom a preberanie útokov Bulhara skrz svoj box. Stankov vsádzal predovšetkým na svoje nohy, ktorými sa snažil bodovať. Tretie kolo a obaja zvýšili tempo. Palo výborne pracoval na svojom súperovi rukami, Stankov odpovedal kopmi. Vo štvrtom kole sa začala ukazovať mierna prevaha Garaja, ktorý výborne skracoval vzdialenosť a zasahoval svojho súpera. Ten stále ohrozoval Pala z ústupu, predovšetkým svojimi nebezpečnými kopmi. Posledné kolo ako má byť v zápase o titul. Obaja preradili na maximálnu rýchlosť, Palo ale bol presnejší a v úderoch výraznejši ako jeho súper. V tomto parádnom zápase vyhráva na body domáci Palo Garaj, ktorý úspešne obhajuje opasok majstra sveta asociácie WKN!